Slovensko Lotyšsko ONLINE príprava dnes MS v hokeji 2021

21. 4. 2021 |

Slovensko sa dnes posatví v 2. zápase proti Lotyšsku. Sledujte duel od 16:00 hod.

Oskars Cibulskis (Lotyšsko) a Patrik Lamper. FOTO: TASR.

Slováci budú dnes chcieť odčiniť prehru 1:2. Slovenskí reprezentanti nastúpili na zápas po vyše ročnej pauze, ktorú spôsobila pandémia koronavírusu, a vstup doňho sa im vydaril. Po niekoľkých náznakoch šancí sa v 3. minúte dostali k dorážkam traja hráči a Liška prepasíroval puk za chrbát Kalninša.

Slováci mali v úvode viac z hry a ešte párkrát pohrozili pred brankárom hostí. Tí sa dostali v 7. minúte do tlaku a prácu mal aj Godla. V 9. minúte tesne minul lotyšskú bránku puk po tečovanej strele Kocha. Slováci si od 11. minúty zahrali prvú presilovku, s viacerými strelami, no bez gólovej šance.

V 15. minúte preverili Kalninša tvrdými strelami Bubela a Tvrdoň. V závere si hostia vypracovali tlak a Ro. Bukarts a Džerinš zahrozili pred Godlom.

Druhú časť odštartovali Ramsayho zverenci v oslabení, keď išiel na trestnú Mich. Chovan. Síce sa ubránili, no tlak Lotyšov pokračoval ďalej a v 26. minúte ho premenili na vyrovnávajúci gól. Dobrým napádaním nedovolili Slovákom dlho vystriedať a následne peknou kombinačnou akciou využili ich únavu.

Do odkrytej bránky poslal puk Karsums - 1:1. Slováci ihneď odpovedali, no gól Mich. Chovana neplatil pre postavenie Lampera v bránkovisku. V 30. minúte nevyužil prečíslenie Bučko, keď trafil len betóny brankára. Následne prišla druhá presilovka Slovenska, ale veľa vody v nej nenamútili. Na druhej strane musel Godla zasahovať pri strelách Daugavinša, Indrašisa a Ro. Bukartsa.

Lotyši mohli ísť do vedenia v 41. minúte po samostatnom úniku, no vyznamenal sa slovenský brankár. Hostia si následne zahrali presilovku a veľkú šancu mal Karsums. V 46. minúte išiel na trestnú lavicu Koch a Ramsayho zverenci sa opäť museli brániť presile.

Godla však niekoľkokrát podržal svojich spoluhráčov a pomohla mu aj žŕdka. V záverečnej desaťminútovke sa hra prelievala zo strany na stranu a oba tímy si vypracovali ešte niekoľko príležitostí. V 54. minúte našiel Okuliar prihrávkou spoza bránky Mich. Chovana, ale ten bol tiesnený a s jeho zakončením si poradil Kalninš. Góly už do konca riadneho hracieho času nepadli a tak duel pokračoval predĺžením.

Už po minúte mali obrovskú šancu rozhodnúť duel debutanti v národnom drese Kňažko a Mucha, ale prvý menovaný nepretlačil puk pri bližšej žŕdke a druhému vzápätí nevyšiel bekhendový blafák. Nakoniec sa z víťazstva tešili hráči hostí, keď im v 64. minúte vyšlo prečíslenie a rozhodol Krastenbergs.

Slovensko
1 : 0
(0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Lotyšsko

Góly a asistencie: 61. Slafkovský (Kňažko). Rozhodca: Stano, Baluška – Synek, Durmis.
Slovensko: Konrád – Grman, Jánošík, Nemec, Ďaloga, Kňažko, Koch, Bučko, Gachulinec – Lamper, Buc, Liška – Mucha, Chovan, Okuliar – Faško-Rudáš, Bubela, Fominykh – Slafkovský, Kollár, Holešinský
Lotyšsko: Punnenovs – Balinskis, Sotnieks, K. Redlihs, Galvins, Cibulskis, Zile, Marenis, Ošenieks – Karsums, Dzerins, Ro. Bukarts – Daugavins, Svanenbergs, Indrašis – M. Redlihs, Berzins, Ri. Bukarts – Meija, Batna, Krastenbergs
60:52 gól Slovensko dalo gól! Gól strelil SLAFKOVSKÝ. Asistencie Kňažko.
56:27 dôležité Konrád nás výborným zákrokom podržal! Lotyši sa dostali do prečíslenia dvoch proti jednému, Konrád kryl strelu Karsumsa aj dorážku Ro. Bukartsa.
dôležité Ani tento gól NEPLATÍ. Pokračuje sa za stavu 0:0.
dôležité Opäť je situácia konzultovaná s videorozhodcom.
53:30 dôležité Fominykh prihrával z pravého krídla pod seba Nemcovi, ktorý ihneď vystrelil švihom, jeho pokus Punnenovs vyrazil, puk dosledoval Faško-Rudáš a bekhndom po ľade ho poslal do brány. Lenže Lotyši si zobrali trénerskú výzvu.
48:08 dôležité Slafkovského bekhend skončil mimo brány, zostali sme v pásme, Faško-Rudáš sa preštrikoval do zakončenia, puk po jeho koncovke skončil na ľavom Punnenovsovom betóne!
dôležité Debata s videorozhodcom trvala poriadne dlho, gól Lotyšska napokon uznaný NIE JE.
dôležité Naša lavička si zobrala trénerskú výzvu, situácia je ešte posudzovaná na videu. Skúma sa prípadná vysoká hokejka Indrašisa, prípadne bránenie v hre Konrádovi.
40:51 dôležité Lotyši zaznamenávajú výborný vstup do tretej tretiny! Konrád nič nevidel, Cibulskis nahodil puk na našu bránu, kde ho šikovne do siete tečoval Indrašis. Gól však možno platiť nebude.
39:28 dôležité Výborná akcia Kňažka, ktorý prihral pred bránu Kollárvi, ten zoči voči Punnenovsovi neuspel, neujala sa ani Holešinského dorážka!
36:44 dôležité Fominykh sa krásne natlačil z ľavého krídla až pred bránu, brankár už bol prekonaný, no Fominykh tesne minul odkrytú bránu!
29:51 dôležité Chovan naštartoval Ďalogu, jeho bekhend vyrážal Punnenovs, Fominykh sa už k dorážke nedostal.
07:03 dôležité Veľmi pekný signál z našej strany, z prvej pálil Nemec, no Punnenovs ho vychytal.
04:03 dôležité Prišli sme o puk, dopredu sa nebezpečne rútil Ri. Bukarts, no Konrád vyšiel z brány a jeho strelu zlikvidoval.