Slovensko Lotyšsko dnes online hokej MS 2024

19. 5. 2024 |
 

Slovensko a Lotyšsko sa vo vzájomnom zápase stretnú o postup zo základnej skupiny MS v hokeji 2024. Jeden krok smerom k štvrťfinále Slováci urobili v sobotu večer, definitívny môže prísť o 24 hodín.

Zápas Slovensko - Lotyšsko dnes na MS v hokeji 2024 sledujeme online. Foto - Freepik

Slovensko a Lotyšsko sa vo vzájomnom zápase stretnú o postup zo základnej skupiny MS v hokeji 2024. Jeden krok smerom k štvrťfinále Slováci urobili v sobotu večer, definitívny môže prísť o 24 hodín.

Slovensko Lotyšsko dnes online hokej MS 2024

Milí hokejoví fanúšikovia, vítam vás pri sledovaní online prenosu 6. zápasu skupiny B na MS 2024 v Česku medzi Slovenskom a Lotyšskom.

Slovensko

Slovensko po úvodnej prehre s Nemeckom (4:6) naskočilo na víťaznú vlnu a momentálne má 11 bodov, čo ich priblížilo k štvrťfinále. V sobotu večer Slovákom veľmi pomohol gól Pavla Regendu štyri sekundy pred koncom prvej tretiny proti Francúzsku.

Po prestávke sa tím rozbehol a skóroval trikrát, čo viedlo k výhre 4:2. V nedeľu budú potrebovať akékoľvek víťazstvo, aby si zabezpečili postup medzi elitnú osmičku.

V kľúčovom dueli sa budú spoliehať na Libora Hudáčka, druhého najproduktívnejšieho hráča turnaja. Hudáček, útočník z Třinca, si priniesol skvelú formu z extraligového play-off a v prvých piatich zápasoch šampionátu nazbieral deväť bodov. S piatimi gólmi sa delí o pozíciu druhého najlepšieho strelca turnaja.

Lotyšsko

Lotyšsko, obhajca bronzových medailí, hneď v úvode šampionátu stratilo dôležité body v zápasoch proti Poľsku a Francúzsku, keď prehrali v predĺžení. Tieto body im môžu chýbať v záverečnom vystúpení. Teraz potrebujú poraziť Slovensko aj Spojené štáty, aby si udržali šance na postup.

Posledné dva zápasy však ukázali, že Lotyšom sa proti favoritom nedarí. S Nemeckom prehrali 1:8 a so Švédskom 2:7, čo svedčí o ich slabšej defenzíve. V piatich dueloch inkasovali 21 gólov a majú druhú najhoršiu defenzívu v skupine B, horší je už len tím Poľska, ktorý inkasoval 26 gólov.

Koho sledovať s nami online

  • Pavol Regenda: Útočník Anaheimu, ktorý strelil svoj prvý gól na turnaji proti Francúzsku. Má na konte jeden zásah a jednu asistenciu v piatich zápasoch.
  • Kaspars Daugavinš: Najproduktívnejší lotyšský hráč, ktorý strelil jeden gól proti Švédsku.

Slovenský brankár Samuel Hlavaj má druhú najvyššiu úspešnosť zákrokov na turnaji, pričom do šampionátu vstupoval ako dvojka. Zápas medzi Slovenskom a Lotyšskom sa začne o 20:20.

Slovensko
2 : 3
(0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
[ po s.n. 1 : 2 ]
Lotyšsko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 43. Pospíšil (Regenda), 59. Cehlárik (Slafkovský, Hrivík) – 19. Freibergs (Indrašis, Ri. Bukarts), 59. Cibuļskis (Indrašis), rozh. náj. Ločmelis.
Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, P. Koch, Golian, Gajdoš – Slafkovský, Hrivík (A), Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar (C) – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Daňo, Sukeľ, Kudrna.
Lotyšsko: Gudlevskis (Merzļikins) – Čukste, Jaks, Cibuļskis, Freibergs, Komuls, Mamčics, Zile – Daugavinš, Abols (A), Krastenbergs – Ro. Bukarts (C), Batna, Dzierkals – Indrašis, Ločmelis, Ri. Bukarts – Tralmaks, Egle, Gavars – Lavinš.
Aktualizuj online prenos
časová značka Koniec zápasu.
65:00 gól V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Lotyšsko. Rozhodujúci nájazd premenil DANS LOČMELIS.
Juraj SLAFKOVSKÝ nepremieňa.
Dans LOČMELIS premieňa.
Libor HUDÁČEK nepremieňa.
Kaspars DAUGAVINŠ nepremieňa.
Renars KRASTENBERGS nepremieňa.
Tomáš TATAR nepremieňa.
Kaspars DAUGAVINŠ nepremieňa.
Lukáš CINGEL nepremieňa.
Roberts BUKARTS nepremieňa.
Matúš SUKEĽ nepremieňa.
Dans LOČMELIS premieňa.
Juraj SLAFKOVSKÝ premieňa.
Rodrigo ABOLS nepremieňa.
Libor HUDÁČEK nepremieňa.
časová značka Samostatné nájazdy začínajú.
Samostatné nájazdy sa začnú o 22:54.
Predĺženie bolo o viacerých vylúčeniach. V ostravskej aréne sa stále všetci sťažujú na teplo, no Hlavajovi bolo extrémne horúco pri presilovkách súpera. To sa nám podarilo ustáť. Veríme, že lotéria nám prinesie šťastie.
65:00 časová značka Predĺženie sa skončilo.
64:10 Slovensko hrá so štyrmi hráčmi. Lotyšsko hrá v plnom počte.
63:57 dôležité Roberts Bukarts sa vytočil pred Samuelom Hlavajom! Ten nás drží!
63:33 dôležité Lotyšsko oddychový čas!
63:33 dôležité Toto sú veľmi nepríjemné chvíle pre Slovákov!
63:33 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Peter Cehlárik – 2 min., podrazenie.
62:08 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Marek Hrivík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Kristers Gudlevskis – 2 min., držanie.
62:01 Slovensko hrá v plnom počte.
60:01 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Patrik Koch – 2 min., sekanie.
60:01 časová značka Začalo sa predĺženie.
Predĺženie sa začne o 22:40.
Vytúžený rozdielový gól sa podarilo streliť Petrovi Cehlárikovi. Avšak Lotyši veľmi rýchlo schladili našich hokejistov. Cibulskis o dvadsaťštyri sekúnd potešil svoju striedačku a posunul duel do predĺženia.
60:00 časová značka Tretia tretina sa skončila.
59:59 dôležité Hlavaj chytil obrovskú šancu Dzierkalsa! Poriadne teraz odľahlo každému Slovákovi! Nepríjemnosť pred predĺžením! Koch fauloval!
58:40 gól Lotyšsko dalo gól! Neuveriteľné, čo teraz vyšlo Lotyšom. Už bez brankára Gudlevskisa vypálil delovku od modrej čiary OSKARS CIBULSKIS. Puk zapadol za Hlavaja od ľavej žŕdky. Asistencia: Miks Indrašis.
58:16 gól Slovensko dalo gól! Neskutočný záver, je to tam! Slafkovský toľko miešal puk, až si počkal na PETRA CEHLÁRIKA, ktorý udrel spred Gudlevskisa. Fantázia, vedieme 2:1. Asistencie: Juraj Slafkovský a Marek Hrivík.
58:03 dôležité Cehlárikova strela narobila komplikácie Lotyšom! Gudlevskis to chytal, ale Slafkovský nestihol doraziť za jeho chrbát!
58:00 Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
56:59 Zakázané uvoľnenie Lotyšska. Slováci vysielajú do hry druhý útok, ktorý vedie Lukáš Cingel.
55:46 Šimon Nemec vypálil tvrdý príklep, ktorý bol privysoký. V pred bránkovom priestore nemohol puk sledovať Hudáček, keďže tam zohrával osobný súboj s obrancom.
55:13 dôležité Puk padol na hornú sieťku našej bránky! Všetci po ňom išli hokejkami! Pospíšil zasiahol do tváre Tralmaksa! Môže byť rád, že mu to prešlo cez arbitrov!
54:39 Slafkovskému nie a nie to padnúť. Teraz dokonca nedokázal trafiť priestor bránky Kristersa Gudlevskisa.
dôležité Reklamná prestávka.
54:09 Lotyšsko postupne prichádzalo do tlaku. Bola by hrôza, keby sme inkasovali v záverečných piatich minútach. Hlavaj pri prvej príležitosti neváhal zakryť puk.
51:57 Juraj Slafkovský ohrozil Gudlevskisa. Odrazený puk si našiel. Lotyši v poslednej chvíli zablokovali Hrivíkovu hokejku.
dôležité Reklamná prestávka.
50:30 Cingel profitoval zo svojho pohybu. Neúnavne napádal Lotyšov, čo sa vyplatilo. Hudáček zopakoval otočku v kruhu, len zakončenie nebolo razantné.
49:31 Dans Ločmelis využil príležitosť na strelecký pokus. Samuel Hlavaj nemal žiadne problémy so zákrokom. Buly po jeho pravej ruke.
48:33 dôležité Daugavinš sa presunul medzi spoluhráčov! Vyzerá, že bude v poriadku, len potrebuje nejaký čas na strávenie ataku od spoluhráča!
48:33 dôležité Stret lotyšských hokejistov! Pod vlastnou striedačkou ostal otrasený Kaspars Daugavinš! Zostrelil ho Freibergs, ktorý prichádzal na lavičku!
47:15 Koch zavaril defenzíve. Lotyši chvíľku narábali s pukom. Kelemen im však svojim návratom ďalšie tieto úmysly zmaril.
dôležité Reklamná prestávka.
46:16 dôležité Daugavinš zamieril do hornej konštrukcie Hlavajovej bránky! Fúú!
45:46 Libor Hudáček si sám dokázal poradiť. V pravom kruhu sa otočil a nebezpečne zakončil. Gudlevskis odpovedal zákrokom.
44:53 Slafkovský získal puk, no popálil sa pri kľučke na modrej čiare. Lukáš Cingel naskočil, ale nemal s kým hrať. Škoda.
43:49 dôležité Neskutočná skrumáž! Hlavaj ležal v bránkovisku a pred ním množstvo hráčov! Veľmi náročná situácia! Ani jeden z Lotyšov sa najlepšie nezorientoval!
43:17 Zakázané uvoľnenie. Lotyši prídu pred Samuela Hlavaja. Pozitívne však je, že už to nie je doháňanie manka.
42:06 gól Slovensko dalo gól! Konečne je prelomená smola v tomto zápase. Už Hudáček naznačoval, žeby mohol zvýrazniť svoje štatistiky, ale podarilo sa to MARTINOVI POSPÍŠILOVI. Pekne vykúpal Gudlevskisa bekhendovým blafákom. Asistencia: Pavol Regenda.
41:13 Hudáček cielene vystrelil z uhla priamo na Gudlevskisa. Nechýbalo veľa a lotyšský gólman by si to poslal za bránkovú čiaru.
40:31 Samuel Hlavaj bol pár sekúnd bez hokejky. Čelil jednej strele a následne mu ju rýchlo prihral do bránkoviska Fehérváry.
40:01 časová značka Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 22:02.
Druhé dejstvo nebolo len o našich hráčoch. Lotyšsko sa zmenilo oproti prvej časti, no svoje šance našťastie nepremenilo, preto sme stále v hre.
40:00 časová značka Druhá tretina sa skončila.
39:00 Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:45 Batna vyvíjal snahu cloniť Hlavajovi. Ten však videl na tvrdú strelu Cibulskisa a prerušil hru. O chvíľu končí druhá tretina, ktorá je veľmi zlá. Prestávka padne vhod.
37:36 Lotyši idú na maximum a darilo sa im aj kvôli našim nepresnostiam v obrane. Egle bol dôrazný, na gól pomýšľal i Tralmaks, no Hlavaj pohotovo schoval puk do lapačky.
36:57 Slovensko a Lotyšsko hrajú s piatimi hráčmi.
36:29 Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
35:39 Cingel sa vydal na ofenzívny výpad, ale bez podpory spoluhráčov. Treba ho pochváliť za túto prácu, nejaké sekundy naťahal v náš prospech.
34:51 Poriadna bomba ohrozila Samuela Hlavaja. Ocitol sa v náročnom, ale úspešnom zákroku. Lotyši sú však v tlaku.
34:29 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Marko Daňo – 2 min., sekanie.
dôležité Reklamná prestávka.
33:49 Vylúčenie v tíme Slovensko:
Mário Grman – 2 min., nešportové správanie.

Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Felikss Gavars – 2 min., nešportové správanie.
33:49 Mário Grman absolvoval ostrý súboj s Gavarsom, ktorý skončil na ľadovej ploche. Dvojica zamieri na trestnú lavicu.
32:35 Opäť to vyzeralo nedobre. Nemec riskoval pri rozohrávke, Ivan hokejkou aj korčuľami krotil skákajúci puk.
31:17 Pospíšil sa nedostal von z našej tretiny. Hlavaj zlikvidoval nepríjemnú strelu zľava. Pred bránkou sa dohrával Koch s Daugavinšom. Vhadzovanie po pravej ruke Hlavaja.
dôležité Reklamná prestávka.
30:00 Súboj začal svoju druhú polovicu riadnej hracej doby. Je to veľký boj s lotyšským brankárom Gudlevskisom. Jeho tím kontroluje tesné vedenie.
29:49 Cehlárik prehadzoval puk Hrivíkovi do pravého rohu. Slafkovský prudko nahrával na čiaru Ivanovi. Zaznamenali sme však návrat, ale Cehlárik zblízka nechal vyniknúť Gudlevskisa.
28:06 Tretí útok je jednoznačne najlepší. Regenda získal takmer stratený puk, Pospíšil taktiež prispel svojou troškou, len škoda, že konečné slovo nepatrilo Kelemenovi.
dôležité Reklamná prestávka.
26:34 dôležité Šimon Nemec s veľkou chybou na útočnej modrej! Indrašis sa však nestihol naplno rozbehnúť a obranca New Jersey ho dobehol v hodine dvanástej!
25:53 Ivan pozbieral puk od Nemca. Otvoril sa mu priestor v ľavom kruhu, do ktorého rýchlo vošiel, ale príklep bol veľmi nepresný.
24:43 dôležité Cehlárik nezvládol nadvihnúť puk ponad betón Gudlevskisa! Lotyšský brankár sa blysol vynikajúcim zásahom!
24:12 Cingelov stret s protihráčom pri jeho bránke sa dal vnímať ako nedovolený. Našťastie sa v hre pokračuje, no do šance sa naši nedostali.
23:04 dôležité Skvelá súhra medzi Sukeľom a Daňom, ktorý si zobral na starosť strelu švihom! Gudlevskis vyrazil puk pravým betónom!
22:42 Sympatická akcia nášho mužstva. Grman operoval v gólovej pozícii, avšak ešte to šperkoval zbytočnou zadovkou na nikoho. Koch predsa mieril presne od modrej čiary, Gudlevskis drží Lotyšov.
22:15 Marek Hrivík nešiel úplne do pred bránkového priestoru. Presne vystrelil zápästím spred ľavého kruhu, ale len priamo do stredu bránky na Gudlevskisa.
21:39 Gudlevskis si pripísal úspešný zákrok. Likvidoval pokus Cingela a svoj úspech zopakoval pri strele Hudáčka z pravého uhla.
21:05 Čerešňák pomohol Fehérvárymu, ktorý sa musel otáčať za vysokým pukom. Vzápätí ale vyprodukoval hrúbku, z ktorej rezonoval lotyšský tlak. Hlavaj skočil po puku.
20:01 časová značka Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 21:12.
Krutá prvá tretina. Slováci sa prezentovali viacnásobným tlakom, ktorý vyšiel nazmar. K tomu nevyužité tri presilovky a trest bol na svete. Lotyši výraznejšie zapli. Hlavaj už v tomto zápase nevybojuje čisté konto.
20:00 časová značka Prvá tretina sa skončila.
19:00 Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:39 gól Lotyšsko dalo gól! Veľká snaha nepriniesla želané ovocie pre slovenský tím. Ako prvý sa teší protivník z Pobaltia. Koch s Grmanom sa nechali prehrať. RALFS FREIBERGS zblízka dorazil Hlavajom vyrazený puk. Asistencie: Miks Indrašis a Rihards Bukarts.
18:17 Lotyšsko hrá s piatimi hráčmi.
17:51 Pospíšilovi teraz vadila v práci s pukom ležiaca hokejka na ľade. Slovenský tlak má však svoje pokračovanie. Slafkovský opäť robil maximum pre úspech, no ostal sklamaný.
16:53 Regenda zúžil hru. Z ľavej žŕdky preniesol puk na opačnú, od ktorej však zakončenie neprišlo.
16:17 Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Oskars Batna – 2 min., nedovolené bránenie.
dôležité Reklamná prestávka.
15:20 Lotyšsko hrá s piatimi hráčmi.
15:06 V druhej presilovke prišiel potrebný tlak, ktorí vytvorili elitní hráči. Lotyši sa však dokázali oslobodiť a aj druhé oslabenie prežijú bez ujmy.
14:17 Nemec poslal prihrávku Hudáčkovi. Gudlevskis čelil Hrivíkovi s Cehlárikom a do tretice sa zapojil Slafkovský. Stále mu to nechce padnúť.
13:20 Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Mārtiņš Dzierkals – 2 min., sekanie.
12:32 Šimon Nemec opustil svoje miesto na modrej čiare. Rozhodol sa podporiť útočníkov, ale z rohu to nabil presne na Daugavinša. Lotyšský kapitán zvládol presun k našej bránke, ale vďaka návratu Čerešňáka to dopadlo dobre.
dôležité Reklamná prestávka.
11:46 Podarilo sa otočiť hru do útočného pásma. Slafkovský však aj po tejto strele nemal dôvod dvihnúť ruky nad hlavu a nevymazal nulu v počte strelených gólov na šampionáte. Gudlevskis je víťaz.
11:00 Vznikalo nebezpečenstvo pri útočnej aktivite Indrašisa. Tomu vyšli dve koncovky spoza Mária Grmana. Hlavaj mal plné ruky práce, no nekapituloval.
09:34 Útočník Liptákov Egle nenašiel recept na brankára Hlavaja. Naša jednotka mu vystihla smer zakončenia. S prispením vyrážačky sa puk zatrepotal na ochrannej sieti.
dôležité Reklamná prestávka.
09:02 Cingel s Tatarom podporili Hudáčka, keď dostal dlhšiu prihrávku a navyše nemal potrebnú rýchlosť. Brankár Gudlevskis drží slovenskú strelu.
07:48 Samuel Hlavaj zachytil puk na hrudi, ktorý neudržal. Slušným pokusom spoza ľavého kruhu ho ohrozil obranca Jaks.
06:56 Lotyšsko hrá s piatimi hráčmi.
06:36 Vyhodený puk cez celé klzisko. Hlavaj za bránkou pristavil obrancovi Čerešňákovi. Opora Pardubíc rýchlo páli na opačnú stranu.
05:03 Okamžite tvrdá strela smerovala na lotyšskú svätyňu. Gudlevskis je od prvej sekundy ako na strelnici. Avšak Slafkovský si ani teraz neotvoril strelecký účet na turnaji.
04:56 Vylúčenie v tíme Lotyšsko:
Rihards Bukarts – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade.
04:39 S vysokým pukom sa nedokázali popasovať pred lotyšskou bránkou Cehlárik ani Marek Hrivík.
04:11 Rihards Bukarts buchol Hlavaja po lapačke, pod ktorou mal puk. Tatar prišiel upozorniť protihráča krosčekom do boku. Lotyš odchádzal s ironickým úsmevom.
03:10 Skvelou rýchlosťou sa uviedol Miloš Kelemen. Prišiel do tretiny ako víchor a pálil švihom medzi nohy lotyšského brankára. Neprekonal ho.
02:33 Matúš Sukeľ vytiahol náš tím smerom do útoku. Marko Daňo sa nenachádzal práve v najlepšej pozícii, ale jeho spoluhráč mu doprial možnosť zakončiť. Nevyšlo to.
01:22 Nádherný úvodný zákrok Samuela Hlavaja. Výborne mu vystrelila lapačka pri zakončení Rihardsa Bukartsa. Lotyši získali vhadzovanie v pásme.
01:05 Slováci búšia do Lotyšov neuveriteľným spôsobom. Gudlevskis musí byť spotený už po minúte diania. Tentoraz schoval pokus Hrivíka.
00:36 Libor Hudáček je pri veľkej chuti v každom stretnutí. Cingel vystrelil po jeho práci z medzikružia, ďalšiu koncovku z otočky si pripísal kapitán Tatar. Gudlevskis pozorný.
00:22 Nátlakovo začala slovenská tretia formácia, ktorá stále začína zápasy. Miloš Kelemen sa tlačil dvakrát do šance. Gudlevskis drží puk a ešte sme boli svedkami šarvátky.
00:01 časová značka Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Čerešňák (A), Fehérváry, Nemec, Ivan, Grman, P. Koch, Golian, Gajdoš – Slafkovský, Hrivík (A), Cehlárik – Hudáček, Cingel, Tatar (C) – Kelemen, Pospíšil, Regenda – Daňo, Sukeľ, Kudrna.

Tréner: Craig Ramsay.

Lotyšsko: Gudlevskis (Merzļikins) – Čukste, Jaks, Cibuļskis, Freibergs, Komuls, Mamčics, Zile – Daugavinš, Abols (A), Krastenbergs – Ro. Bukarts (C), Batna, Dzierkals – Indrašis, Ločmelis, Ri. Bukarts – Tralmaks, Egle, Gavars – Lavinš.

Tréner: Harijs Vitolinš.
Vážení hokejoví fanúšikovia. Vítam vás pri sledovaní 6. zápasu skupiny B na MS 2024 v Česku medzi Slovenskom a Lotyšskom.

Slovensko


Jeden krok smerom k štvrťfinále sa urobil v sobotu večer, definitívny môže prísť o 24 hodín. Proti Francúzom veľmi pomohol gól Pavla Regendu štyri sekundy pred koncom prvej tretiny. Po prestávke sa mužstvo rozbehlo a skórovalo trikrát. Nakoniec sa zrodila výhra 4:2.

Lotyšsko

Lotyši sa rozsypali ako domček z kariet v zápase so Švédskom. Zaslúžia si pochvalu za vymazanie dvojgólovej straty z 0:2 na 2:2, no potom sa začali diať nepochopiteľné veci. Tím hral päťminútovú presilovku pri vylúčení Dahlina, ktorú totálne premrhal, a tak sa Švédi blysli tromi gólmi za 26 sekúnd, čím prekonali rekord Kanady z MS 1986, keď javorové listy napálili rovnaký počet gólov do siete Poľska za 36 sekúnd.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:20.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo