Slovensko Kanada dnes ONLINE MS v hokeji 2024 štvrťfinále

23. 5. 2024 |
 

Slovensko dnes od 16:20 nastúpi proti Kanade. Sledujte s nami online prenos na webe sportinak.sk.

Hokejisti Kanady. Ilustračné foto - TASR/AP

Slovensko sa prebojovalo medzi osem najlepších mužstiev, v štvrťfinále nás však dnes čaká ťažký super Kanada. Slovenských reprezentantov tak čaká doposiaľ najdôležitejší zápas na turnaji, ktorý nás môže posunúť do boja o cenné kovy, ale tiež môže znamenať aj smutný koniec tesne pred bránami semifinále.

Slovensko Kanada dnes ONLINE 

Naposledy sme vo štvrťfinále uspeli v roku 2012 práve proti Kanade, keď sme v nezabudnuteľnej hokejovej dráme triumfovali 4:3 a následne sme dokráčali k strieborným medailám a takisto aj v zlatom roku 2002 sme vo štvrťfinále vyradili "javorové listy" po skvelom obrate z 0:2 na 3:2.

Od nášho posledného štvrťfinálového víťazstva sme však s Kanadou odohrali päť zápasov v rámci skupinovej fázy Majstrovstiev sveta, pričom neuspeli sme ani v jednom z nich.

 

Silná Kanada

Kanada na turnaji vyzerá veľmi silno, keď úplne zaslúžene ovládla ťažkú skupinu A v Prahe s celkovým skóre 32:18 a stratou iba dvoch bodov, keď o víťazstvách nad Rakúskom a Českom rozhodla až v predĺžení.

Slovenskí hokejisti napokon obsadili v skupine B konečné štvrté miesto, keď po zlom vstupe do šampionátu a prehre s Nemeckom dokázali zareagovať tromi povinnými víťazstvami nad Kazachstanom, Poľskom a Francúzskom, k čomu pridali aj prekvapujúce víťazstvo po predĺžení nad Američanmi, ale záver bol opäť nevydarený a po prehre s Lotyšskom po nájazdoch prišiel výprask od suverénnych Švédov.

Kanada
6 : 3
(2:1, 1:0, 3:2)
Slovensko

Góly & zostavy

Góly a asistencie: 3. McCann (Bedard, Parayko), 5. Dubois (Byram, Tavares), 24. Paul (Bedard, Guenther), 47. Guenther (Paul, Hagel), 47. Tanev (Severson, Mercer), 60. Paul – 8. Cehlárik (Slafkovský), 48. Kelemen (Regenda), 57. Hrivík (Hudáček, Nemec). Rozhodca: Fraňo (CZE), Kaukokari (FIN) – Briganti (USA), Zunde (LAT).
Kanada: Binnington (Hofer) – Power, Parayko (A), Byram, Oleksiak, Guhle, Severson, Zellweger – Tanev, McBain, Mercer – Hagel, Tavares (C), Dubois – McCann, Paul, Guenther – Bunting, Cozens, Mangiapane (A) – Bedard.
Slovensko: Hlavaj (Škorvánek) – Fehérváry, Čerešňák (A), Ivan, Nemec, P. Koch, Grman, Gajdoš – Cehlárik, Hrivík (A), Slafkovský – Tatar (C), Cingel, Hudáček – Regenda, Čacho, Kelemen – Kudrna, Sukeľ, Daňo.
Aktualizuj online prenos
59:10 gól Kanada dala gól! V tejto chvíli však Kanada definitívne spečaťuje svoj postup do semifinále, keď perfektný lob NICKA PAULA skončil v našej opustenej bráne, keďže ho ani rukavicou nedokázal zachytiť Slafkovský! Bez asistencie
57:09 dôležité Už riskujeme v hre bez brankára a v tejto chvíli hráme presilovú hru 6 na 4!
56:57 gól Slovensko dalo gól! Tak podarilo sa nám využiť veľký darček od Kanaďanov, ktorí nám dali šancu hrať presilovú hru 5 na 3 a aj keď sa nám v nej dlho nedarilo, tak nakoniec sa nám podarilo vyšachovať kanadskú defenzívu vynikajúcou kombináciou, na ktorej konci bol do poloprázdnej brány zakončujúci MAREK HRIVÍK z pravej strany! Asistencie: Hudáček, Nemec
55:27 dôležité Bedard našiel Buntinga pred Hlavajom, ale ani on vo veľkej príležitosti neuspel a slovenský brankár dokázal puk prikryť!
54:14 dôležité Ďalšia veľká kanadská príležitosť, keď Mercer nebezpečne nahadzoval puk spoza brány a nakoniec Severson mohol tvrdo páliť z pravej strany, ale Hlavaj opäť čaruje a zatiaľ nedovolil Kanade pridať šiesty gól!
53:26 dôležité Kanaďania nám vypichli puk v obrannom pásme a Guenther naservíroval puk na ľavú stranu Paulovi, ktorého zakončenie však skvelým zákrokom zlikvidoval presúvajúci sa Hlavaj!
47:08 gól Slovensko dalo gól! Ale predsa len ešte máme vykresanú iskierku nádeje, keď MILOŠ KELEMEN z pravého kruhu zakončil presnou strelou do ľavého horného rohu náš rýchly protiútok a nedal žiadnu šancu Binningtonovi! Asistencia: Regenda
46:40 gól Kanada dala gól! Zdá sa byť rozhodnuté o postupe Kanady, ktorá pridáva už piaty gól, keď Seversonove nahodenie od modrej čiary nechytateľne pred Hlavajom dorazil BRANDON TANEV! Asistencie: Severson, Mercer
46:20 gól Kanada dala gól! Aj keď sme prežili dlhé oslabenie, tak žiaľ inkasujeme tesne po jeho skončení, keď Kanaďania vyštartovali do rýchleho protiútoku a Hlavaj ešte výborne zasiahol pri teči Paula, ale Hagel si ešte všimol voľného DYLANA GUENTHERA, ktorý nemal problém trafiť odkrytú časť brány! Asistencie: Paul, Hagel
45:40 dôležité Až v tejto chvíli to Kanaďania zohrali podľa predstáv, keď nabité na strelu bez prípravy z ľavej strany mal Bedard, ale Hlavaj sa stihol presunúť a bol zasiahnutý do masky, čo nás zachránilo!
40:30 dôležité Skvelý úvod tretej tretiny, keď Fehérváry z blízkosti zakončoval po Hrivíkovom nahodení, ale trafil iba tyčku a na opačnej strane Hlavaj skvelým spôsobom zasiahol proti forhendovému blafáku McBaina!
35:05 dôležité Tak najprv Čacho vybojoval puk v rohu a posunul ho do prebránkového priestoru pre Slafkovského, ktorý však podobne ako Regenda pred chvíľou z blízkosti len trafil Binningtona a na opačnej strane sa už do prečíšlenia dostali Kanaďania, ale zakončenie sa nám podarilo zblokovať a Hlavaj puk prikryl!
23:48 gól Kanada dala gól! Daňo neudržal puk v útočnom pásme pri hraničnom zákroku jedného z kanadských hráčov a následne Kanaďania vyrazili do prečíslenia troch proti dvom, ktoré vyriešili dokonalým spôsobom a dvomi prihrávkami preniesli hru z ľavej strany na pravú, kde nechytateľne pre Hlavaja zakončoval NICK PAUL! Asistencie: Bedard, Guenther
21:30 dôležité Zrýchlili sme hru a Regendove zakončenie z ľavej strany musel Binnington len vyraziť, ale žiaľ Čachovi sa ho nepodarilo zasunúť do odkrytej brány!
17:18 dôležité Regenda vybojoval puk v strednom pásme a zrazu sme sa ocitli v prečíslení dvoch proti jednému, následne puk naservíroval na pravú stranu Kelemenovi, ktorého zakončenie z prvej však neuveriteľným obranným zákrokom hokejkou vytesnil mimo kanadskú bránu obranca Zellweger!
15:10 dôležité Po Čerešňákovej tvrdej rane sa nám podarilo vytvoriť nepríjemnú skrumáž pred Binningtonom, ale k dorážke sa nedostali Slafkovský ani Celhárik, naopak Kanaďania túto situáciu ustáli!
07:56 gól Slovensko dalo gól! Podarilo sa nám prejsť do rýchleho protiútoku, ktorý napokon skončil našim veľmi šťastným nečakaným kontaktným gólom, keď bekhendové nahodenie PETRA CEHLÁRIKA od pravého mantinelu smolne do vlastnej brány usmernil Hagel za chrbát Binningtona! Asistencia: Slafkovský
04:15 gól Kanada dala gól! Netrvalo to dlho a už prehrávame o dva góly, keď sa Kanaďania usadili v útočnom pásme a Byramovu tvrdú strelu od modrej čiary Hlavaj vyrazil len pred seba, kde bol pripravený PIERRE-LUC DUBOIS, ktorý nemal problém puk doklepnúť do našej brány! Asistencie: Byram, Tavares
02:45 gól Kanada dala gól! V úvode zápasu sa hral svižný hokej zo strany na stranu bez prerušenia, ale táto časť hry sa končí z našej strany nepríjemným inkasovaným gólom, keď perfektnú individuálnu akciu predviedol JARED MCCAN, ktorý sa rútil sám na Hlavaja a prekonal ležiaceho slovenského brankára jemnou žabkou po bekhendovom zakončení! Asistencie: Bedard, Parayko
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo