Slovensko Bielorusko volejbal ONLINE dnes ženy ME 2021

26. 8. 2021 |

Slovensko vs Bielorusko. O postup zo základnej skupiny ME 2021 vo volejbale si v priamom súboji zahrajú reprezentácie Slovenska a BIeloruska. Online prenos štartuje od 17:00.

Ženská volejbalová reprezentácia. Foto - TASR

Slovenské volejbalistky zaknihovali prvé víťazstvo na ME 2021. Vo svojom štvrtom stretnutí C-skupiny v chorvátskom Zadare zdolali v utorok Švajčiarsko 3:1 a udržali si šancu na postup zo skupiny. Ďalší zápas odohrajú po dni voľna vo štvrtok, keď o 17.00 h nastúpia v poslednom zápase v skupine proti Bielorusku.

Slovenky prehrali prvý set 21:25, no potom zlepšili hru. Darilo sa im najmä na podaní, súperky po ňom vytláčali od siete. V dramatickom treťom sete prehrávali Slovenky 14:17, no výborným záverom ho otočili vo svoj prospech.

Slovenky sa ziskom prvých troch bodov na turnaji posunuli v tabuľke na 5. priečku pred Švajčiarky a čaká ich rozhodujúca bitka o postup. Ten im zaručí akékoľvek víťazstvo.

Volejbalistky Bieloruska zvíťazili vo svojom predposlednom zápase C-skupiny ME 2021 nad Maďarskom 3:2 a priblížili sa k postupu do osemfinále. Istý postup zo skupiny majú Chorvátsko a Taliansko, o zvyšných postupujúcich sa rozhodne vo štvrtok.

Slovenky čaká dôležitý súboj práve s Bieloruskom, zverenkám Marca Fenoglia bude na prienik do osemfinále stačiť akékoľvek víťazstvo. Do vyraďovačky postúpia z každej zo štyroch skupín štyri tímy.

ME 2021 vo volejbale žien

Slovensko vs Bielorusko -:-, online prenos a výsledok dnes od 17:00

12:15 dôležité Zápas a účasť slovenských volejbalistiek na európskom šampionáte končí, keď Bielorusky vytĺkli blok a rozhodujúci tie-break sme prehrali 12:15!
12:14 dôležité Abrhámová poslala podanie do siete a Bielorusko má dva mečbaly!
28:30 dôležité Klimetsová vytĺkla bloky a a štvrtý set prehrávame pomerom 28:30, keď sme nevyužili tri mečbaly!
28:29 dôležité Stoliarová vybojovala tretí setbal pre Bielorusko!
27:28 dôležité Lenže po ese Bielorusiek je tu druhý setbal!
27:26 dôležité Vladyková pokazila podanie a máme tretí mečbal!
26:25 dôležité Kosekovej podanie nám otvorilo cestu za mečbalom, ktorý vybojovala Radosová!
24:25 dôležité Fričová poslala loptu do autu bez teču a Bielorusky sa dostávajú k setbalu!
24:23 dôležité Radosová zakončila aj túto výmenu a máme prvý mečbal!
23:25 dôležité Tak Bielorusky tretí set predsa len ukončili, keď až posledný setbal premenila Kaststiuchyková, ktorá trafila bloky Šunderlíkovej!
20:24 dôležité Bielorusky už majú k dispozícii štyri setbaly, keď získali bod po útoku na stred!
25:23 dôležité Krišková takticky veľmi dobre vytĺkla bloky a získavame veľmi dôležitý tesný druhý set pomerom 25:23!
24:21 dôležité Fričová zabojovala a stačilo to na zisk troch setbalov, pretože Stoliarová nebola pripravená a lopta padla na polovicu Bieloruska!
25:18 dôležité Ale chyba z podania Bielorusiek končí prvý set, ktorý sme vyhrali celkom jednoznačne 25:18!
24:17 dôležité Ďalší bod zásluhou Palgutovej, ktorá išla cez bieloruské bloky.