Slovensko otočilo zápas s Bieloruskom, naši začali domáci Kaufland cup víťazstvom

6. 2. 2020 |

Slovensko, Bielorusko, hokej, Kaufland cup 2020. Slovenskí reprezentanti zvíťazili v prvom zápase hokejového Kaufland Cupu nad Bieloruskom 4:3. O svojom triumfe rozhodli v 3. tretine, v ktorej Marcel Haščák vyrovnal na 3:3 a víťazný gól zaznamenal Tomáš Marcinko.

Na snímke slovenská striedačka hore vľavo tréner Craig Ramsay, hore vpravo jeho asistent Vladimír Országh, zľava Marek Hovorka, Lukáš Cingeľ a Patrik Svitana počas zápasu základnej A - skupiny Švédsko - Slovensko na 82. majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v dánskej metropole Kodaň v sobotu 12. mája 2018. FOTO TASR - Martin Baumann

Slováci odohrajú nasledujúci zápas v sobotu o 14.00 h proti Olympijskému tímu Ruska, Bielorusi nastúpia proti rovnakému súperovi už v piatok od 18.00 h.

Slovensko Bielorusko hokej dnes Kaufland cup 2020

Slovensko, Bielorusko, hokej, Kaufland cup.  Slováci mali ideálny štart do zápasu, keď po akcii druhého útoku dosiahol Jakub Sukeľ svoj prvý gól v reprezentácii. V 7. minúte Bielorusi zvládli oslabenie, v ktorom mohli aj skórovať, ale Sergej Maljavko neprekvapil brankára Košarišťana.

Prvému oslabeniu sa síce ubránili aj Slováci, hostia si v ňom však vytvorili tlak, ktorý vyústil do vyrovnávajúceho gólu. Košarišťan neskrotil puk po akcii Demkova a Pavlovič dorazil puk do bránky - 1:1. Aj Slováci pohrozili v oslabení, Zuzin však trafil po úniku dvoch proti jednému žŕdku Kulbakovovej bránky. V závere prvej tretiny hrali Bielorusi 99-sekundovú presilovku o dvoch hráčov, ale gól z nej nevyťažili.

Aj v 2. tretine sa to najzaujímavejšie odohrávalo pri nerovnovážnom počte hráčov na ľade. V 30. minúte išli Slováci do vedenia, keď Krištof zblízka zužitkoval Zigovu prihrávku - 2:1. Na druhú prestávku však odchádzali spokojnejší Bielorusi. Tí v 37. minúte využili presilovku, keď Košarišťana prekonal Bogolejša a už o 33 sekúnd ho prestrelil aj Martynov - 2:3.

Domáci reprezentanti sa v tretej časti zamerali na vyrovnanie skóre a hra sa viac odvíjala v pásme Bielorusov. V presilovke v 43. minúte to ešte Slovákom nevyšlo, ale v 51. minúte už áno.

Pred Kulbakovom sa ocitol Haščák, ktorý blafákom upravil na 3:3. Vyrovnávajúci gól bol impulz pre hráčov i divákov a z pokračujúcej prevahy vyplynul aj štvrtý zásah domácich.

V 54. minúte vystrelil obranca Chovan, brankár Kulbakov síce stlmil jeho pokus, ale puk sa napokon dostal za bránkovú čiaru - 4:3. Hostia skúsili v závere zápasu aj hru bez brankára, ale skóre sa už nezmenilo.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte]

Káder na Kaufland Cup 2020 v Poprade

Brankári: Patrik Rybár (Kärpät Oulu, Fín.), Andrej Košarišťan (HC Košice)

Obrancovia: Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, ČR), Marek Ďaloga (Dinamo Riga, Lot./KHL), Martin Gernát (HC Oceláři Třinec, ČR), Dominik Graňák (HC Karlovy Vary, ČR), Martin Chovan (HC 07 Detva), Patrik Koch (HC Košice), Mislav Rosandič (HC Vítkovice Ridera, ČR), Martin Štajnoch (HC Slovan Bratislava)

Útočníci: Marcel Haščák, Michal Chovan, Branislav Rapáč, Jakub Sukeľ (všetci HC Košice), Andrej Kollár (HK Nitra), Michal Krištof (Kärpät Oulu, Fín.), Patrik Lamper (HC '05 Banská Bystrica), Tomáš Marcinko (HC Oceláři Třinec, ČR), Matej Paulovič (HC Dynamo Pardubice, ČR), Kristián Pospíšil (Lukko Rauma, Fín.), Peter Zuzin (HC 07 Detva), Tomáš Zigo (HC Slovan Bratislava)

Kaufland cup 2020

Slovensko - Bielorusko 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)

Góly: 1. Sukeľ (Marcinko, Zuzin), 33. Krištof (Zigo, Haščák), 51. Haščák, 54. Mart. Chovan - 16. Pavlovič (Demkov), 37. Bogolejša (Kodola, Drozd), 36. Martynov (Demkov). Rozhodovali: Korba, Orolin - Šoltés, Stanzel, vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1723divákov

Bielorusko

Góly a asistencie: 1. J. Sukeľ (Zuzin), 33. Krištof (Zigo, Haščák), 51. Haščák, 54. Marcinko – 16. Pavlovič (Demkov, Buinickij), 37. Bogolejša (Kodola, Drozd), 37. Martynov (Demkov). Rozhodca: Korba, Orolin – Šoltés, Stanzel. Diváci: 1 723.
Slovensko: Košarišťan (Rybár) – Graňák (C), Čerešňák (A), Gernát, Ma. Chovan, Rosandič, Štajnoch, Koch, Ďaloga – Mi. Chovan, Krištof, Haščák – J. Sukeľ, Marcinko (A), Zuzin – Pospíšil, Kollár, Rapáč – Lamper, Zigo, Paulovič
Bielorusko: Kulbakov (Šostak) – Znakarenko (A), Bogolejša, Antonov (A), Ščočin, Gotovec, Tarleckij, Nogačov, Jeriomenko – Bujnický, Kodola (C), Stefanovič – Demkov, Kovyršin, Martynov – Pavlovič, Kitarov, Kogalev – S. Maliavko, Drozd, A. Maliavko
59:42 dôležité Košarišťan vynikajúcim zákrokom zabránil gólu. Najprv zlikvidoval strelu od modrej od Antonova a následne natiahol betón a zrejme korčuľou zastavil aj dorážku Kodolu.
58:53 dôležité Bieloruský brankár Kulbakov ide zatiaľ do brány, vhadzuje sa v strednom pásme.
58:53 dôležité Hra je prerušená, Martynov po súboji s Kochom spadol v našom obrannom pásme. Následne si bieloruský kouč Michail Zacharov vyžiadal oddychový čas.
56:39 dôležité Marcel Haščák sa zaujímavo vysunul medzi dvoch bieloruských obrancov. Spracoval si prienikovú prihrávku, pokračoval na Kulbakova, no trafil iba do jeho vyrážačky!
53:05 gól Slovensko dalo gól!
Slovensko tak ako Bielorusko otáča skóre stretnutia vo svoj prospech. TOMÁŠ MARCINKO úspešne dopravil puk za bránkovú čiaru po poriadnej skrumáži pred brankárom Kulbakovom. Gól bol odobrený aj videorozhodcom.
Bez asistencie.
53:05 dôležité Závar pred brankárom Kulbakovom. Strela od modrej čiary bola tečovaná Pospíšilom. Kulbakovi prenikol puk pomedzi nohy a skončil na bránkovej čiare. Hlavný rozhodca si ide situáciu overiť u videorozhodcu.
50:46 gól Slovensko dalo gól!
Zverenci Craiga Ramsayho strieľajú vyrovnávajúci gól. Štajnochova strela od modrej čiary skončila v hradbe tiel pred bránkoviskom. Puk zachytil MARCEL HAŠČÁK, ktorý to urobil rutinérsky. Natiahol si Kulbakova a bekhendom pekne zakončil.
36:50 gól Bielorusko dalo gól!
Bielorusi za krátky čas strieľajú aj ďalší gól a v stretnutí po prvýkrát vedú. Demkov prekorčuľoval po ľavom krídle do pásma. Neulakomil sa a posunul medzi kruhy IGOROVI MARTYNOVOVI, ktorý prudkou delovkou nedal šancu Košarišťanovi.
Asistencia: Arťom Demkov.
36:17 gól Bielorusko dalo gól!
Bieloruskí hokejisti využívajú presilovku a skóre je opäť vyrovnané. Drozd spomedzi kruhov posunul puk na modrú čiaru na hokejku SERGEJA BOGOLEJŠU, ktorý si to pripravil a čistým priestrelom prekonal Košarišťana.
Asistencie: Vladislav Kodola, Sergej Drozd.
32:30 gól Slovensko dalo gól!
Slovenský tím využíva presilovú hru a v zápase ide znovu do vedenia. Haščák strieľal spoza ľavého kruhu. Kulbakov vyrážal pred seba, kde bol dobre pripravený MICHAL KRIŠTOF a ten zblízka úspešne zakončil.
Asistencie: Tomáš Zigo, Marcel Haščák.
18:05 dôležité Vo vlastnom oslabení dokázal výborne uniknúť Peter Zuzin. Pred bránku mu korčuľoval Marcinko. Zuzin napokon z pravého kruhu zakončoval sám a namieril to do žŕdky!
15:37 gól Bielorusko dalo gól!
Súper Slovenska využil tlak po presilovke a vyrovnáva stav stretnutia. Demkov ohrozil Košarišťana z ľavého kruhu. Nášmu gólmanovi puk vypadol a z dorážky sa dokázal presadiť ALEXANDER PAVLOVIČ.
Asistencia: Arťom Demkov, Dmitrij Buinickij.
08:10 dôležité Čerešňákovi nepríjemne ušla prihrávka na modrej čiare a dopredu sa vysunul Sergej Maliavko. Prenikol po krídle, z kruhu strieľal a Košarišťan musel hasiť.
01:00 gól Slovensko dalo gól!
Nášmu tímu sa po minúte hry podarilo dostať do vedenia. Nájazd Petra Zuzina dokázal Kulbakov elminovať. Pri zadnom mantineli zachytil puk Marcinko, ktorý poslal prihrávku JAKUBOVI SUKEĽOVI a ten z ľavého kruhu prízemnou strelou otvoril skóre!
Asistencia: Peter Zuzin.