Slovan chce, aby bol ženský futbal aspoň na úrovni nižších mužských súťaží

21. 2. 2023 |
 

Ženský futbal naberá na popularite. V ostatných štátoch sa profesionalizuje, no na Slovensku je na amatérskej úrovni. Hráčkam by sme chceli teda poskytnúť aspoň to, čo majú v nižších mužských súťažiach, povedala manažérka Natália Látal Mackovičová.

Futbalistky ŠK Slovan Bratislava v popredí zľava Alexandra Tejová a Nina Korimová pózujú v nových dresoch počas tlačovej konferencie sekcie ženského futbalu ŠK Slovan Bratislava v Bratislave. Foto TASR - Jaroslav Novák

Futbalistky Slovana Bratislava idú do jarnej časti slovenskej Demišport ligy s tým najvyšším cieľom. Štrnásťnásobné majsterky prezimovali na druhom mieste, majú istý postup do skupiny o titul a na vedúcu Myjavu strácajú päť bodov. Jarnú časť sezóny otvoria v sobotu proti Ružomberku a okrem zisku titulu chcú prispieť aj k profesionalizácii ženského futbalu na Slovensku.

Futbalistky Slovana chcú do Ligy majstrov

Slovan bol vlani najlepší tím základnej fázy súťaže. V skupine o titul dvakrát zaváhal proti Žiline, keď si z dvoch vzájomných zápasov odniesol len bod a skončil na druhom mieste za Myjavou.

"Hlavný cieľ je zabojovať o titul a dostať sa do Ligy majstrov. Hráčky chceme pripraviť aj pre reprezentačné výbery," uviedol na utorňajšej tlačovej konferencii tréner Zdenko Iskra. "Ja som v Slovane už veľmi dlho a nikdy sme nemali iné ako majstrovské ciele. Bude to ešte náročné, ale veríme si a budeme bojovať do posledného zápasu," povedala kapitánka tímu Dominika Rezeková.

Tím má v nadchádzajúcej polsezóne ambície aj mimo ihriska. Chce zlepšiť podmienky pre hráčky a propagáciu ženskej sekcie klubu. "Ženský futbal naberá na popularite. V ostatných štátoch sa profesionalizuje, no na Slovensku je na amatérskej úrovni. Hráčkam by sme chceli teda poskytnúť aspoň to, čo majú v nižších mužských súťažiach," povedala manažérka Natália Látal Mackovičová.

Nové logo a prezývka

Za účelom propagácie uviedol ženský tím nové logo či prezývku "Belasé hviezdy". Tie pravdepodobne zabojujú o titul s úradujúcimi majsterkami. "Malo by to byť o nás a Myjave, no Trnava i Ružomberok to môžu zdramatizovať," uviedol Iskra pre TASR.

Práve s Myjavou vypadlo jeho družstvo v druhom kole Slovenského pohára, ktorý vlani vyhralo. Má tak na programe o dva zápasy menej. "Redší program by mohol byť výhodou, ale Myjavčanky majú lepšiu regeneráciu. My sa sústredíme na našu prácu, urobíme maximum," dodal kormidelník.

Hráčky majú za sebou zimnú prípravu, ktorá družstvu podľa Rezekovej prospela. "Nálada je momentálne veľmi dobrá, prestávka nám prospela a na sústredení sme sa lepšie zohrali. Veľmi dobre spolu vychádzame a všetko je pripravené na sobotňajší zápas," zhodnotila brankárka.

Tréner má pred súperom z Liptova rešpekt. "Nakoľko už mám skúsenosti zo zápasov proti Ružomberku, očakávam dramatický duel plný súbojov. Súper nám nič nedaruje zadarmo.

Obávaní sú však asi všetci, nemôžeme si dovoliť strácať body a musíme vyhrať. Myjavu musíme minimálne raz zdolať a raz remizovať," dodal tréner. Sobotňajší zápas je na programe o 11.00 h.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo