ŠK Slovan Bratislava Ferencváros Budapešť ONLINE prenos dnes

27. 7. 2022 |
 

Sledujte s nami ONLINE prenos zo zápasu na vypredanom Tehelnom poli od 20:30 hod.

Futbalisti Slovana ďakujú fanúšikom po výhre v zápase 2. predkola Ligy majstrov Ferencváros Budapešť - Slovan Bratislava v Budapešti. Slovan vyhral na pôde Ferencvárosu 2:1. Foto TASR - Martin Baumann 

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava budú mať v odvete 2. predkola Ligy majstrov proti Ferencvárosu Budapešť (20.30 h) podporu vypredaného Tehelného poľa. Vyše 24 hodín pred výkopom zostávali v uzamknutom predaji posledné vstupenky z kapacity, ktorú organizátori upravili na 21.500 miest.

Tréner Vladimír Weiss st. zdôraznil, že už tento fakt je pre hráčov dostatočná motivácia. Slovan bude v domácom prostredí hájiť náskok 2:1 z úvodného súboja.

ONLINE ŠK Slovan Bratislava Ferencvaros Budapešť dnes

"Vyhrali sme v Budapešti, čo je dobré. Začíname však od nuly a budeme sa pripravovať na ďalší zápas, ktorý chceme vyhrať. Nebudeme len brániť náskok, to by bolo zlé, musíme byť pozorní v obrane, tak ako v Budapešti, a zároveň nebezpeční vpredu. Budeme chcieť dať gól, držať hru v našich rukách, aj keď je možné, že Fradi bude mať prevahu v držaní lopty. Má dobrých hráčov a silné mužstvo, tréner Stanislav Čerčesov môže niečo zmeniť, aj my máme pripravené dva, možno tri varianty zostavy a taktiky. Verím, že ľudia nás budú hnať za postupom, ale rešpektujeme kvalitu súpera, je to veľký tím. Verím, že sa budem radovať z postupu. Určite to bude dobrý zápas, určite bude ťažký pre nich aj pre nás, uvidíme, s akým koncom," povedal Weiss st.

Podľa trénera "belasých" sa na takýto duel čakalo v Bratislave niekoľko rokov. Pozornosť svojich hráčov preto neupriamuje na to, že už len jedno úspešné stretnutie ich delí od účasti v skupinovej fáze niektorej európskej súťaže.

"Sústredíme sa len na tento jeden zápas, ten je najdôležitejší. V každom zápase by mal každý hráč odovzdať maximum, v taktom sa ide na doraz, cez ´nemôžem´, na hranicu schopností v bojovnosti či taktickom myslení. Motivácia je u hráčov, náboj od ľudí bude určite perfektný. Pre vývoj bude dôležité, kto dá prvý gól. Keď ho dáme my, oni budú musieť dať tri, čo je už ťažké. Ak ho dajú oni, bude to vyrovnané. Musím vymyslieť dobrú taktiku."

Na zaplnené hľadisko Národného futbalového štadióna sa teší aj obranca Myenty Abena: "Počul som, že bude vypredané, sme na to pripravení, pre toto hráme futbal. Veríme, že to nebude len raz, ale že štadión bude naplnený čo najčastejšie. Tlak cítime vždy, potrebujeme ho, aby sme zostali koncentrovaní, ale určite sa nebojíme. Pozeráme sa na tento zápas od nuly, nejdeme doň s tým, že máme jednogólový náskok. Pozeráme sa na seba, na našu hru, ktorú vieme ovplyvniť. Musíme sa dobre pohybovať a plniť pokyny nášho trénera."

Kouč hostí Stanislav Čerčesov uviedol na utorňajšej predzápasovej tlačovej konferencii, že je v silách jeho zverencov otočiť nepriaznivé skóre z prvého duelu.

"Ani predtým sme neočakávali ľahké stretnutie, ale teraz má Slovan výhodu a je bližšie k postupu. My však máme hráčov, ktorí môžu preklopiť vývoj dvojzápasu. Na to potrebujeme nastúpiť v správnom mentálnom rozpoložení a so stopercentnou koncentráciou, pretože to nám chýbalo pred týždňom. Dúfam, že oba fanúšikovské tábory budú svoj tím hnať dopredu férovým spôsobom. Určite by sa našli takí, ktorí si želajú pomstu, ale je to nový deň a čaká na nás nový súboj. História nesmie ovplyvniť tento duel."

Domáci klub upozorňuje v súvislosti s bezpečnostnými opatreniami, aby fanúšikovia prišli na štadión čo najskôr, ideálne na 18.30 h, keď sa otvoria brány Tehelného poľa.

"Vyzývame fanúšikov, aby prišli výrazne skôr než obvykle. Ideálne už na otvorenie brán, prípadne aspoň 90 minút pred výkopom. Pred vstupom budú prebiehať trojstupňové bezpečnostné kontroly. Neskorší príchod na štadión nebude mať vplyv na ich kvalitu a dôkladnosť. Ak si fanúšik nechá príchod na poslednú chvíľu, môže sa, žiaľ, stať, že nestihne výkop. Prísť skôr sa oplatí, pre našich priaznivcov sú pripravené predzápasová šou, návšteva legendárneho fanúšika Dana Antošíka i celoštadiónová choreografia," informoval marketingový riaditeľ Tomáš Straka.

2. predkolo LM 2022/2023 - 2. zápas:

Ferencváros Budapešť - ŠK Slovan Bratislava -:-, online prenos a výsledok Ligy majstrov dnes od 20:30

 

 

 

ŠK Slovan Bratislava
1 : 4
(0:2)
Ferencvároš Budapešť

Góly & zostavy

Góly: 70. De Marco – 20. Boli, 31. Zachariassen, 89. Traore, 90+5. Laidouni. ŽK: 27. De Marco (SBA), 52. Kankava (SBA), 55. Kucka (SBA), 84. Šaponjič (SBA) – 4. Laidouni (FTC), 55. Zachariassen (FTC), 57. Traore (FTC). Rozhodca: Di Bello – Peretti, Prenna (ITA). Diváci: 21 500.
ŠK Slovan Bratislava: Chovan – Medveděv, Kashia, Abena, De Marco (C) – Kucka, Kankava – Barseghjan, Čakvetadze, Pauschek – Šaponjič
Ferencvároš Budapešť: Dibusz (C) – Botka, Mmaee, Knoester, Čivič – Laidouni, Esiti – Zachariassen – Nguen, Boli, Traore
Aktualizuj online prenos
90+5 gól Ferencvároš Budapešť dáva gól!
Slovan vrhol všetky sily do útoku a vzadu prepadol. AISSA LAIDOUNI zakončil brejk nádhernou technickou strelou a pochováva nádeje Slovana na postup.
89 gól Ferencvároš Budapešť dáva gól!
Tak toto je zlé. Hráči Ferencvárošu zakombinovali na jeden dotyk, presadiť sa dokázal ADAMA TRAORÉ. Na jeho prudkú koncovku zblízka si Chovan siahol, no lopta aj tak skončila v sieti.
70 gól Slovan dal gól!
Je znížené! Slovan zahrával rohový kop, Barseghjan odcentroval na hranicu malého vápna, kde sa v klbku hráčov dokázal presadiť VERNON DE MARCO a hlavičkou rozvlnil sieť!
65 dôležité Center pred bránu na úplne voľného Traoreho, ktorý však zle trafil loptu a netrafil odkrytú bránu.
58 dôležité Už to mohlo byť 0:3 po tom, čo si Boli posadil na trávnik Abenu, netrafil odkrytú bránu, iba bočnú sieť.
31 gól Ferencvároš Budapešť dáva gól!
Slovan inkasuje aj podruhýkrát. Abena síce center na zadnú žrď odhlavičkoval, no iba k Mmaeemu, ktorého volej KRISTOFFER ZACHARIASSEN hlavou usmernil za Chovanov chrbát.
22 dôležité Slovan odpovedal veľkou šancou! Čakvetadze našiel milimetrovým pasom Barseghjana, ktorý pálil z uhla do bližšieho horného rohu, len tesne minul.
20 gól Ferencvároš Budapešť dáva gól!
Manko z prvého zápasu je zmazané. Center z ľavej strany od postrannej čiary si našiel v šestnástke FRANCK BOLI, ktorý si nabehol medzi dvoch brániacich hráčov a zblízka poslal loptu do siete.
9 dôležité Je jasné, že Medveděv dnes dohral. Stále prebieha jeho ošetrovanie, už sa rozcvičuje Green.
7 dôležité Medveděv v sklze odvracia za postrannú čiaru, pritom sa zranil. Na plochu smerujú aj nosítka.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo