Slalom muži 1. kolo Schladming ONLINE lyžovanie dnes

26. 1. 2021 |

Dnes je na programe nočný slalom mužov v Schladmingu. Sledujte ONLINE prenos z 1. kola od 17:45 hod.

Rakúsky lyžiar Marco Schwarz. FOTO: TASR/AP.

V pondelkovom super-G Svetového pohára alpských lyžiarov v rakúskom Kitzbüheli triumfoval domáci pretekár Vincent Kriechmayr.

Za ním skončil s odstupom 12 stotín sekundy Švajčiar Marco Odermatt, ktorý sa vďaka zisku 80 bodov posunul v celkovej klasifikácii na druhé miesto za lídra seriálu Alexisa Pinturaulta z Francúzska. Tretí bol ďalší Rakúšan Matthias Mayer (+0,55 s).

Slalom muži 1. kolo Schladming ONLINE lyžovanie dnes LIVE NAŽIVO

Preteky super-G boli pôvodne na programe v nedeľu. Organizátori však na tento deň presunuli druhý zjazd v rámci 81. ročníka hahnenkammského podujatia, ktorý sa v sobotu nekonal pre nepriaznivé poveternostné podmienky. Kriechmayr sa vydal na trať so štartovým číslom 5.

Na treťom medzičase bol o 29 stotín rýchlejší ako Odermatt, na štvrtom mal na švajčiarskeho súpera zanedbateľné manko (+0,01 s). Pred cieľom mu namerali šiestu najvyššiu rýchlosť (130,12 km/h), vďaka ktorej odsunul Odermatta na druhé miesto a pripísal si premiérový triumf v prebiehajúcej sezóne.

Celkovo dosiahol 29-ročný lyžiar piate víťazstvo v super-G, naposledy sa tešil vlani 29. februára v Hinterstoderi. Na konte má v prestížnom seriáli aj dva triumfy v zjazde.

"Bola to dobrá jazda. Išiel som naplno aj za cenu rizika, aj preto som sa nevyhol malým chybám. Z víťazstva po dlhšom čase mám veľkú radosť," povedal v cieli Kriechmayr.

66 dôležité Toto je zatiaľ najvyššie štartovné číslo, ktoré sa dostáva do druhého kola! Alex Leever z USA je predbežne na 26. mieste a zrejme mu po prvom kole bude patriť titul skokan kola!
39 dôležité Výbornú jazdu predviedol švajčiarsky reprezentant Marc Rochat, ktorý sa dostáva na predbežné 13. miesto a toto je zatiaľ jednoznačný skokan prvého kola! Podarí sa niekomu ho prekonať?
13 dôležité Bol tu ďalší domáci reprezentant na trati a to Michael Matt. Ten predviedol naozaj výbornú jazdu, v cieli stratil len 67 stotín na svojho reprezentačného kolegu a predbežne je na treťom mieste!