Slalom 2. kolo dnes Petra Vlhová online Schladming

11. 1. 2022 |

Petra Vlhová v 2. kole dnešného slalomu v Schladmingu. Online prenos z pretekov štartujeme od 20:45.

Lyžiarka Petra Vlhová v prvom kole slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Schladmingu. Foto TASR - Martin Baumann

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele po 1. kole utorňajšieho nočného slalomu Svetového pohára. V rakúskom Schladmingu viedla o 27 stotín sekundy pred Nemkou Lenou Dürrovou, priebežne tretie boli Švajčiarka Wendy Holdenerová a Kanaďanka Ali Nullmeyerová s mankom 0,35 s.

Slalom 2. kolo dnes Petra Vlhová Schladming ONLINE LIVE

Dvadsaťšesťročná Vlhová v tejto sezóne v slalome dominuje, keď zvíťazila v piatich z predchádzajúcich šiestich súťaží, v nedeľu sa radovala v slovinskej Kranjskej Gore. Do Schladmingu sa preteky presunuli pre vysokú sedemdňovú incidenciu prípadov ochorenia COVID-19 vo Flachau.

Slovenka so štartovým číslom 1 otvorila súťaž na slávnej zjazdovke Planai, kde sa tradične koná najprestížnejší slalom mužskej sezóny. Na čistej trati pod umelým osvetlením išla bez viditeľnejšej chyby a zároveň dostatočne agresívne. Diktovala si tempo, najväčší náskok pred súperkami získala v spodnej pasáži.

"Išlo sa mi celkom dobre, neurobila som žiadnu výraznú chybu. Tento slalom je dosť krátky, okolo 45 sekúnd, takže sú malé rozstupy. Podložka bola super, nepodlievali to vodou, aby to nebolo také ťažké, ako to majú muži. Sneh je však strašne agresívny, trocha som sa bála špicara, lebo to chytá lyže. V druhom kole (20.45 h) budú ryhy, keďže pôjdem posledná, ale myslím si, že podmienky budú dobré," povedala Vlhová pre RTVS.

Hneď po Vlhovej vyrazila jej najväčšia rivalka Mikaela Shiffrinová z USA, ani ona nespravila výraznejšiu chybu, ale chýbala jej potrebná dynamika a postupne naberala stratu. V cieli zaostala o 42 stotín sekundy. Na Schladming má pritom krásne spomienky, v roku 2013 tam získala prvý zo štyroch titulov majsterky sveta v tejto disciplíne. Bližšie k Vlhovej figurovali Dürrová, Holdenerová, ale aj Nullmeyerová z druhej žrebovanej skupiny 8-15. Z elitnej žrebovanej sedmičky nedokončili prvé kolo Švajčiarka Michelle Gisinová ani Švédka Anna Swennová Larssonová.

SP v zjazdovom lyžovaní

Petra Vlhová slalom 2. kolo dnes online Schladming od 20:45 hod

dôležité Dôležité však je, že Petra Vlhová sa stala víťazkou malého krištáľového glóbusu v slalome v sezóne 2021/2022!
1 dôležité Slovenka síce končí druhá o 15 stotín sekundy, ale aj to jej stačí na to, aby získala malý krištáľový glóbus!
3 dôležité Totálna pohroma v Schladmingu! Ali Nullmeyerová doslova narazila na bránu, "špicár" ju vystrelil do vzduchu a kĺzala sa dolu svahom niekoľko sekúnd. Kanaďanka o pódium nezabojuje.
4 dôležité Wendy Holdenerová od začiatku riskovala, zavadila sa o bránku a po ďalších metroch takisto vypadáva!
5 dôležité Shiffrinová s prehľadom na prvé miesto s časom 1:32,66, keď Rastovú s Mairovou za sebou nechala o vyše sekundu!