ŠK Slovan Bratislava FC Spartak Trnava ONLINE dnes Fortuna liga

17. 4. 2021 |

ŠK Slovan Bratislava dnes doma v šlágri Fortuna ligy privíta FC Spartak Trnava. Sledujte duel ONLINE od 15:30 hod.

Hráči ŠK Slovan Bratislava. FOTO TASR.

ŠK Slovan bude dnes chcieť nadviazať na posledný duel, keď s DAC Dunajská Streda remizoval 2:2. Pred šlágrom kola Dunajská Streda strácala na vedúci Slovan až trinásť bodov, navyše domáci kormidelník nemohol počítať so svojím najlepším strelcom a hráčom Zsoltom Kalmárom, ktorý utrpel zranenie kolena.

Už v úvode bolo rušno pred bránou Dunajskej Stredy. V 5. minúte Pauschek dostal výbornú prihrávku do pokutového územia, vybiehajúci Jedlička obrancu Slovana fauloval, nariadený pokutový kop Holman premenil – 0:1. V 11. minúte po Baličovom rohovom kope posunul loptu pred bránu Ramirez, hlavičku Blackmana bravúrne chytil Ružinský.

V 18. minúte centroval Nono do pokutového územia, Bajrič z prvej prestrelil bránu. O pár okamihov zahrával Nono priamy kop z pravej strany, centrovanou loptou takmer zaskočil Jedličku, ktorý musel loptu vyraziť. Úvodný a rýchly gól domácich zaskočil, Slovan mal jednoznačne navrch.

Bol nebezpečnejší, mal loptu viac na kopačkách. V 28. minúte zahrával opäť priamy kop Moha, loptu poslal priamo na hlavu Hentyho, ale jeho hlavičku Jedlička bezpečne kryl. V 32. minúte vyskúšal pozornosť Jedličku aj Čavrič, ale jeho strela z diaľky nespôsobila českému gólmanovi problémy.

V nadstavenom čase mal gól na kopačke Ramirez, ktorý postupoval sám na bránu, obišiel aj Ružinského, ale strelu obrana zblokovala, navyše útočník Dunajskej Stredy bol v ofsajde.

Na začiatku druhého polčasu využil hlavný rozhodca systém VAR. V 51. minúte Bajrič v pokutovom území zastavil nedovolene Taiwa, rozhodca Očenáš po konzultácií s videorozhodvom nariadil pokutový kop, ktorý premenil Ramirez – 1:1. Po vyrovnávajúcom góle sa hra presunula hlavne do stredu poľa, hralo sa bez výrazných šancí.

V 76. minúte zahrával rohový kop Strelec, loptu poslal na päťku, kde nikým nekrytý Bajrič pohodlne poslal loptu do siete – 1:2. V 81. minúte získal Slovan loptu v strede poľa, Medveděv postupoval na bránu na pravej strane, ale jeho strelu Jedlička vyrazil na roh.

V 88. minúte napokon Dunajská Streda vyrovnala, Davisov center Ramirez usmernil hlavou do siete – 2:2. Venezuelský útočník má na konte už štrnásť gólov a je zatiaľ najlepším strelcom Fortuna ligy. V nadstavenom čase ešte zahrával Davis priamy kop z pravej strany, ale Ružinskému nerobil žiadne problémy.

ŠK Slovan Bratislava
1 : 2
(0:1)
FC Spartak Trnava

Góly: 83. Ratão (pen.) – 12. Božikov (vla.), 65. Savvidis. ŽK: 35. de Kamps (SBA), 43. De Marco (SBA) – 20. Bamidele Isa (TRN), 45. Vlasko (TRN), 90+3. Kóša (TRN), 90+4. Grič (TRN). Rozhodca: Gemzický – Poláček, Jekkel.
ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Abena, Božikov, De Marco – Nono (68. Rabiu), de Kamps – Čavrić (68. Daniel), Strelec, Moha (71. Ratão) – Henty (71. Ožbolt).
FC Spartak Trnava: Takáč – Koštrna, Kóša, Twardzik, Miković – Grič, Savvidis – Saymon (90+1. Yao), Vlasko (86. Benovič), Bamidele Isa (80. Tsaousis) – Ristovski.
83 gól Slovan dal gól!
Loptu na biely bod si postavil RAFAEL RATÃO a prudkou strelou do pravej časti brány nedal Takáčovi šancu zasiahnuť, aj keď trnavský gólman smer strely uhádol.
65 gól Trnava dala gól!
KYRIAKOS SAVVIDIS napálil loptu do múru, no dostal druhú šancu a tú dokonale využil. Loptu nekompromisne napálil do pravého horného rohu brány, výstavný kúsok. Trnava vedie nad Slovanom 2:0.
12 gól Trnava dala gól!
Trnave sa aktívny vstup do duelu vyplatil, po priamom kope sa ujíma vedenia! Center letel na zadnú žrď, kde loptu pred bránu sklepol Twardzik, no a VASIL BOŽIKOV si strieľa nešťastného vlastenca.