ŠK Slovan Bratislava FC Petržalka ONLINE dnes Slovenský pohár

14. 4. 2021 |

ŠK Slovan Bratislava dnes doma privíta FC Petržalka. Sledujte derby Slovenského pohára ONLINE od 15:30 hod.

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava. FOTO - TASR

ŠK Slovan Bratislava po krátkom čase zažije ďalší veľký duel. Po remíze DAC Dunajská Streda 2:2, dnes totiž nastúpi proti FC Petržalka.

Pred šlágrom kola Dunajská Streda strácala na vedúci Slovan až trinásť bodov, navyše domáci kormidelník nemohol počítať so svojím najlepším strelcom a hráčom Zsoltom Kalmárom, ktorý utrpel zranenie kolena.

Už v úvode bolo rušno pred bránou Dunajskej Stredy. V 5. minúte Pauschek dostal výbornú prihrávku do pokutového územia, vybiehajúci Jedlička obrancu Slovana fauloval, nariadený pokutový kop Holman premenil – 0:1.

V 11. minúte po Baličovom rohovom kope posunul loptu pred bránu Ramirez, hlavičku Blackmana bravúrne chytil Ružinský. V 18. minúte centroval Nono do pokutového územia, Bajrič z prvej prestrelil bránu. O pár okamihov zahrával Nono priamy kop z pravej strany, centrovanou loptou takmer zaskočil Jedličku, ktorý musel loptu vyraziť.

Úvodný a rýchly gól domácich zaskočil, Slovan mal jednoznačne navrch. Bol nebezpečnejší, mal loptu viac na kopačkách. V 28. minúte zahrával opäť priamy kop Moha, loptu poslal priamo na hlavu Hentyho, ale jeho hlavičku Jedlička bezpečne kryl.

V 32. minúte vyskúšal pozornosť Jedličku aj Čavrič, ale jeho strela z diaľky nespôsobila českému gólmanovi problémy. V nadstavenom čase mal gól na kopačke Ramirez, ktorý postupoval sám na bránu, obišiel aj Ružinského, ale strelu obrana zblokovala, navyše útočník Dunajskej Stredy bol v ofsajde.

Na začiatku druhého polčasu využil hlavný rozhodca systém VAR. V 51. minúte Bajrič v pokutovom území zastavil nedovolene Taiwa, rozhodca Očenáš po konzultácií s videorozhodvom nariadil pokutový kop, ktorý premenil Ramirez – 1:1.

Po vyrovnávajúcom góle sa hra presunula hlavne do stredu poľa, hralo sa bez výrazných šancí. V 76. minúte zahrával rohový kop Strelec, loptu poslal na päťku, kde nikým nekrytý Bajrič pohodlne poslal loptu do siete – 1:2.

V 81. minúte získal Slovan loptu v strede poľa, Medveděv postupoval na bránu na pravej strane, ale jeho strelu Jedlička vyrazil na roh. V 88. minúte napokon Dunajská Streda vyrovnala, Davisov center Ramirez usmernil hlavou do siete – 2:2.

Venezuelský útočník má na konte už štrnásť gólov a je zatiaľ najlepším strelcom Fortuna ligy. V nadstavenom čase ešte zahrával Davis priamy kop z pravej strany, ale Ružinskému nerobil žiadne problémy.

Slovenský pohár 2021 štvrťfinále

ŠK Slovan Bratislava - FC Petržalka

ŠK Slovan Bratislava
5 : 1
(3:0)
FC Petržalka

Góly: 13. Abena, 19. De Marco, 40. Strelec, 46. Daniel, 67. Holman – 79. De Marco (vla.). ŽK: 22. Bajrič (SBA) – 21. Farkaš (FCP), 43. Obročník (FCP), 84. Dopater (FCP). Rozhodca: Ruc – Štrbo, Borsányi..
ŠK Slovan Bratislava: Ružinský – Pauschek (C), Abena, Bajrić, De Marco – Nono, Rabiu – Daniel, Strelec, Ratao – Ožbolt
FC Petržalka: Sokol – Krisztín, Petryk, Farkaš, Kozlovský, Sliacky, Obročník, Kudlička, Mihálek, Gašparovič (C), Hurný
79 gól Petržalka dala gól!
Šikovná akcia Petržalky končí gólom na 1:5! Oscar odviedol penzum práce, narazil si loptu so spoluhráčom a potom prihrával na malé vápno, kde si loptu nešťastne do vlastnej siete zrazil VERNON DE MARCO.
76 dôležité Na druhej strane Gašparovičov pekný strelecký pokus vytlačil na rohový kop Ružinský. Lopta smerovala do šibenice.
67 gól Slovan dal gól!
V podaní Slovana je to už exhibícia, po spolupráci s Danielom a Ožboltom strieľa DÁVID HOLMAN piaty gól svojho tímu. Totálne vyšachovaná defenzíva Petržalky, Holman zakončoval do prázdnej brány.
66 dôležité Horvát vyprášil rukavice Ružinského, ktorý je dnes zatiaľ stopercentný.
63 dôležité Holman prihral Ožboltovi, ten z prvej tesne minul ľavú žrď. V posledných minútach však belasí zahodili už pomerne dosť veľa čistých šancí.
57 dôležité Obrovská príležitosť Petržalky streliť aspoň čestný gól. Vondryska prihral do voľného priestoru Hurnému, ktorý to urobil veľmi dobre, no jeho strelu Ružinský vyrazil. K lopte sa ešte dostal Vondryska, toho ranu zblokoval v sklze Bajrić.
53 dôležité Po De Marcovej prihrávke zahodil Daniel superšancu. Z piatich metrov neusmernil loptu do prázdnej brány.
52 dôležité Petržalka je pod obrovským tlakom, nedokáže dlhšie podržať loptu. Už to mohlo byť z jej pohľadu 0:5, keď sa krížna strela Rataa zastavila len na žrdi.
46 gól Slovan dal gól!
Hneď v prvej minúte druhého polčasu navyšuje Slovan svoje vedenie. Rataova výborná finálna prihrávka z ľavej strany prešla až na zadnú žrď, kde loptu z prvej upratal k bližšej žrdi ERIK DANIEL.
40 gól Slovan dal gól!
De Marcov center na vzdialenejšiu žrď sklepol Bajrić pre DÁVIDA STRELCA, ktorý si výborne nabehol na prednú žrď a pohodlne dostal loptu jedným dotykom do odkrytej brány. Slovan vyhráva 3:0 a už v prvom polčase je na najlepšej ceste za postupom do semifinále.
34 dôležité Sokol zle rozohral, prihral priamo Nonovi, ktorý si zasekol brániaceho hráča a z hranice šestnástky vystrelil, Sokol vyrazil a svoju chybu napravil.
27 dôležité Po rohovom kope to horelo na druhej strane. De Marco si fantasticky nabehol na center Nona, po jeho hlavičke a zákroku brankára Sokola končí lopta na žrdi!
25 dôležité Gašparovič poslal center z priameho kopu na päťku, Ružinský chyboval, no loptu potom vyboxoval k Farkašovi, ktorý trafil Abenu, lopta sa ešte všelijako poodrážala a následne skončila mimo brány. Slovan mal poriadne šťastie, že neinkasoval.
19 gól Slovan dal gól!
Slovanistom vyšiel signál z priameho kopu, výsledkom čoho bola výborná akcia zakončená gólom. Rabiu posunul loptu Nonovi, ten centroval na ľavú stranu, kde loptu hlavou predĺžil Ratao a následná hlavička DE MARCA už bola gólová.
13 gól Slovan dal gól!
Favorit stretnutia ide v 13. minúte do vedenia. V poradí tretia štandardka Slovanu už vyšla. Nonov center z priameho kopu smeroval do ohňa, kde loptu odvrátil hlavou Kudlička iba na nohu Abenu, ten halfvoeljom upratal loptu k pravej žrdi.
6 dôležité Nonova tvrdá strela mierila presne do stredu brány, Sokol loptu na bránkovej čiare vyboxoval.