ŠK Slovan Bratislava DAC 1904 Dunajská Streda ONLINE dnes Fortuna liga

6. 3. 2021 |

ŠK Slovan Bratislava dnes doma hostí FC DAC 1904 Dunajská Streda. Sledujte šláger Fortuna ligy ONLINE od 14:30 hod.

Hráči ŠK Slovan Bratislava. FOTO TASR.

ŠK Slovan Bratislava bude chceiť dnes nadviazať na výhru 5:0 nad Sereďou. Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v nedeľnom stretnutí 21. kola Fortuna ligy v Zlatých Moravciach nad ŠKF Sereď vysoko 5:0. Na čele tabuľky si pred posledným kolom základnej časti udržali sedembodový náskok pred FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Už v 5. minúte sa po chybe v rozohrávke hostí rútil Fábry sám na Greifa, ale v koncovke neuspel. Do vedenia išli "belasí" v 7. minúte, Nono rozohral rohový kop na prvú žrď, kde si vyskočil De Marco a pohotovou hlavičkou otvoril gólový účet stretnutia.

ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda ONLINE dnes Fortuna liga LIVE

V 10. minúte Weiss šikovne posunul loptu Ožboltovi, ten zvnútra šestnástky namieril do ľavej žrde. V týchto chvíľach Slovan diktoval tempo hry. Skóre sa opäť zmenilo v 30. minúte, keď si Nono s De Marcom zopakovali situáciu z úvodu stretnutia. Nonov center do pokutového územia upratal krajný bek k pravej žrdi a zvýšil na 2:0 pre Slovan.

Domáci sa mohli vrátiť do zápasu v 41. minúte, keď Fábryho krížna strela zvnútra pokutového územia skončila na ľavej žrdi Greifovej brány.

Obraz hry sa nezmenil ani po zmene strán. V 51. minúte šikovnú kombinačnú akcu zakončil Weiss, Yakubu jeho strelu zlikvidoval. V 54. minúte domáci podnikli ojedinelý ofenzívny výpad, Jureškinov center poslal Šumský hlavou z päťky nad bránu.

V 57. minúte predviedli hostia vydarenú akciu po osi Ožbolt - Daniel s gólovou koncovkou Nona. Po hodine hry sa k sólu odhodlal Potoma, strelou z uhla však Greifa neprekvapil. V 72. minúte fauloval v pokutovom území Mečiar Rataa a nariadený pokutový kop Ožbolt s prehľadom premenil - 0:4.

V 81. minúte Rabiu parádne vysunul Hentyho, ktorý spálil stopercentnú tutovku. Domácim nebol dopriaty ani čestný gól, keď v 90. minúte Fábryho strela skončila na ľavej žrdi. Slovan spečatil hladký triumf po rýchlej kontre, na konci ktorej bol Daniel.

Fotuba liga 2021

ŠK Slovan Bratislava FC DAC 1904 Dunajská Streda -:-

ŠK Slovan Bratislava
3 : 1
(2:1)
FC DAC Dunajská Streda

Góly: 3. Weiss (Nono), 11. Weiss (pen.), 57. Moha – 32. Divković (A. Balić). ŽK: 47. De Marco (SBA) – 18. Schäfer (DUN), 40. Ramírez (DUN), 85. Taiwo (DUN). Rozhodca: Kráľovič – Bednár, Poláček.
ŠK Slovan Bratislava: Greif – Medveděv, Bajrić, Božikov, De Marco – Nono (69. Rabiu), de Kamps – Daniel, Weiss (90+1. Strelec), Moha (77. Henty) – Ožbolt (77. Čavrić).
FC DAC Dunajská Streda: Jedlička – Rodolfo, Müller (76. Nicolaescu), Kružliak, Beskorovajnyj (63. Davis) – Schäfer, A. Balić (90+1. Andzouana) – Christie-Davies – Divković (77. Taiwo), Ramírez, Kalmár.
57 gól Slovan dal gól!
Utešený strelecký pokus MOHU, ktorý preloboval Jedličku a posiela svoj tím opäť do dvojgólového vedenia.
32 gól Dunajská Streda dala gól!
Nono urobil hrubú chybu, prihral priamo na kopačku Balića, ktorý naservíroval loptu MARKOVI DIVKOVIĆOVI a ten strelou po zemi zvnútra pokutového územia umiestnil loptu k ľavej žrdi a znižuje na 1:2.
11 gól Slovan dal gól!
VLADIMÍR WEISS penaltu bezpečne premenil prízemnou strelou k ľavej žrdi. Jedlička bol bez šance. Slovan vyhráva 2:0.
3 gól Slovan dal gól!
Slovan udrel z priameho kopu. Nonov center brániaci hráč odvrátil tesne za šestnástku, priamo k VLADIMÍROVI WEISSOVI, ktorého umiestnený volej skončil v ľavom hornom rohu Jedličkovej brány. Veľmi pekný gólový moment.