Ruský miliardár Abramovič sa snaží predať Chelsea

2. 3. 2022 |
 

Britská vláda by mala podľa informácií DPA uvaliť finančné sankcie na ruského miliardára Romana Abramoviča, ktorý ma napojenie na Putina.

Na snímke z decembra 2015 majiteľ futbalového klubu Chelsea Londýn Roman Abramovič pred zápasom anglickej futbalovej ligy proti Sunderlandu. Ruský miliardár Roman Abramovič v utorok 1. marca 2022 ponúkol na predaj anglický futbalový klub Chelsea Londýn. Podľa jedného z potenciálnych kupcov zaň žiada takmer 2,5 miliardy eur. Päťdesiatpäťročný podnikateľ má väzby na ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý minulý týždeň spustil vojenskú inváziu na územie Ukrajiny. FOTO - TASR/AP

Ruský miliardár Roman Abramovič v utorok ponúkol na predaj anglický futbalový klub Chelsea Londýn. Podľa jedného z potenciálnych kupcov zaň žiada takmer 2,5 miliardy eur.

Abramovič je spojený s Putinom 

Päťdesiatpäťročný podnikateľ má väzby na ruského prezidenta Vladimira Putina, ktorý minulý týždeň spustil vojenskú inváziu na územie Ukrajiny. "Abramovič sa snaží predať všetky svoje vily v Anglicku a chce sa rýchlo zbaviť aj Chelsea. Spoločne s ďalšími tromi ľuďmi som v utorok dostal ponuku na jej kúpu," povedal pre švajčiarske médiá miliardár Hansjörg Wyss.

Sankcie na Abramoviča

O investíciu by mal záujem len v rámci 6-7 členného konzorcia. Britská vláda by mala podľa informácií DPA uvaliť na Abramoviča finančné sankcie. Ten previedol v sobotu správcovstvo účastníka Premier League na charitatívnu organizáciu.