Rudolf Jendek tušil, že v HC Slovan Bratislava so Stantienom skončia: Nebola to pre nás žiadna senzácia

20. 1. 2021 |
 

HC Slovan Bratislava, Rudolf Jendek, Roman Stantien, koniec, tréneri, odovlanie. Odvolanie trénerského dua Stantien – Jednek z lavičky HC Slovan Bratislava bolo prinajmenšom nečakané. Nie však pre spomínanú dvojicu.

Rudolf Jendek na lavičke HC Slovan Bratislava. FOTO: hcslovan.sk, lszphotography.com.

HC Slovan Bratislava, Rudolf Jendek, Roman Stantien, koniec, tréneri, odovlanie. Hoci bol Slovan na priebežnom druhom mieste a za sebou mal víťazný zápas s Detvou (4:1), vedenie sa rozhodlo dvojicu trénerov odvolať. Rudolf Jendek však tvrdí, že ich to neprekvapilo.

„Nemali sme k tomu žiadny negatívny postoj. Očakávali sme to, čo potvrdil aj Roman Stantien. Výsledkovo tam na to ale nebol dôvod aj vzhľadom na to, ako bol káder oslabený o zranených hráčov.“

„Avšak očakávali sme to. Všetko ostatné prebehlo v rámci zmluvy. Nie je na čo sa sťažovať. Majitelia na to majú právo a rozhodli sa tak,“ povedal pre Športinak bývalý hokejový obranca.

HC Slovan Bratislava zmeny plánoval

Ako asistent trénera pôsobil v Slovane už šiesty rok, pričom zažil atmosféru druhej najlepšej svetovej súťaže KHL. Poslednú sezónu však už na lavičke „belasých“ nedokončí.

„Odchádzame zo vztýčenou hlavou, lebo za tie dva roky sme odviedli kus dobrej roboty. Mrzí nás, že sme to nemohli dotiahnuť do konca, lebo v mužstve je obrovská sila. Aj sa nám podarilo získať chlapcov, verím, že budú aj v play-off lídri,“ povedal nám Jendek.

Sám však nie je z odvolania špeciálne sklamaný, pretože už po príchode nových majiteľov bolo cítiť, že budú chcieť urobiť pri mužstve zmeny. Podľa slov Rudolfa Jendeka však nikto nedával nikomu žiadne výstrahy.

„Prvý kontakt s majiteľmi bol taký, že nechajú všetkých trénerov ukázať sa. Vraveli, že by bolo nekorektné, pokiaľ by nastali zmeny bez toho, aby nepoznali našu prácu do detailov.“

„Nám len ostávalo sa snažiť presvedčiť majiteľov, že si to miesto zaslúžime a zastaneme si ho. Ja si myslím, že nám sa to podarilo, čo nám potvrdili aj posledné rozhovory s majiteľmi,“ dodáva Jendek.

HC Slovan Bratislava pokračuje v transformácii

Napriek tomu pri mužstve musel so svojim kolegom skončiť. „Pokračujú v transformácii klubu a všetci vieme, v akej sú situácii a majú svoje predstavy.“

„Naplnili ich, či to bol vhodný čas alebo nie, ukáže budúcnosť. Boli sme však na to obidvaja pripravení. Nie je to pre nás nijaká senzácia,“ pokračoval štvornásobný držiteľ titulov majstra Slovenska, ktoré získal so Slovanom.

Noví majitelia po príchode do vedenia klubu avizovali, že budú chcieť angažovať najmä bývalých hráčov Slovana. Mohlo sa teda predpokladať, Rudolf Jendek dostane ponuku zotrvať v Slovane na inej pozícii.

„Prebehli tam dve sedenia, jedno sa týkalo rozviazania zmluvy, druhé sa týkalo budúcnosti. Záujem tam bol, ale nič konkrétne sme nedohodli. Uvidíme, čo bude v najbližších dňoch.

Slovan je môj život, som tam od ´95 a mám tam množstvo ľudí, s ktorými mám väzby. Teraz si však chcem aj ja chvíľu oddýchnuť, ten tlak na nás bol veľký,“ dodal na záver 48-ročný odchovane HC Slovan Bratislava.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo