Romain Grosjean takmer prišiel o život, počas VC Bahrajnu vyskakoval z horiaceho monopostu (VIDEO)

29. 11. 2020 |
 

F1, Veľká cena Bahrajnu, nehoda, Romain Grosjean, Haas, VIDEO, plamene, havária, oheň, tragédia. Diváci v F1 boli počas Veľkej ceny Bahrjanu svedkami hrozivej nehody. Romain Grosjean z tímu Haas nezvládol v 1. kole zákrutu a narazil do zvodidiel. Jeho monopost ihneď vzbĺkol a len vďaka svojej duchaprítomnosti stihol z horiaceho auta vystúpiť.

F1, Veľká cena Bahrajnu, nehoda, Romain Grosjean, Video, Haas, plamene, havária, oheň, tragédia. Francúzsky pretekár Romain Grosjean mal v úvode Veľkej ceny Bahrajnu F1 vážnu nehodu. Po náraze do zvodidiel začal jeho monopost okamžite horieť, Grosjean však stihol včas vyskočiť a vyviazol s ľahšími popáleninami. Preteky boli prerušené na viac než 60 minút.

F1: VC Bahrajnu môžete sledovať ONLINE prenos od 15:10 hod. - kliknite >>

Pilot tímu Haas doplatil na jazdeckú chybu, keď po kontakte s Daniilom Kvjatom zišiel z trate a vrazil do bariéry. Od fatálnych následkov ho zachránili duchaprítomnosť a skutočnosť, že po silnom náraze nestratil vedomie.

F1, Veľká cena Bahrajnu, nehoda, Romain Grosjean takmer prišiel o život

Napriek všadeprítomným plameňom dokázal včas vyskočiť a dostať sa do bezpečia. Pomohol mu aj ochranný oblúk halo, ktorý chráni hlavu vodiča. Pretekár tímu Haas mal popáleniny na pravej ruke a nohách, pri vedomí bol celý čas. Preteky boli prerušené, jazdci odišli do boxov a vystúpili z monopostov.

Šéf tímu Haas Günther Steiner ďakoval všetkým, ktorí Grosjeanovi pomohli po najhoršej kolízii kariéry: "Vôbec ma nezaujímalo, ako k tomu došlo, ale želal som si, aby bol nažive a v poriadku.

Ja som si ten moment nevšimol, no ďalší členovia tímu ma upozornili, že videli Romaina vyskočiť z auta. Zatiaľ nemám detailné informácie o jeho zdravotnom stave. Viem iba, že je relatívne v poriadku, v opatere lekárov a zamieril do nemocnice."

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo