Rehák Štefečeková získala bronz v trape a miesto na olympiáde

28. 9. 2022 |
 

Zuzana Rehák-Štefečeková. úradujúca olympijská víťazka zo Slovenska, si zároveň vybojovala miestenku do Paríža 2024.

Zuzana Štefečeková. FOTO TASR - Martin Baumann

Slovenská trapistka Zuzana Rehák-Štefečeková získala bronz na majstrovstvách sveta v brokových zbraniach v chorvátskom Osijeku. Úradujúca olympijská víťazka zo Slovenska si zároveň vybojovala miestenku do Paríža 2024.

Rehák-Štefečeková má bronz

Zlato získala Francúzska Carole Cormenierová, striebro si vybojovala Španielka Fatima Galvezová.

Rehák Štefečeková vyhrala kvalifikáciu, v piatich kolách trafila 122 zo 125 terčov. Najlepšia bola aj v prvom semifinále, keď trafila všetkých 25 terčov a postúpila s druhou Cormenierovou. Vo finále však minula dva terče v prvej sérii a potom po jednom v tretej, štvrtej i piatej, čo ju stálo postup do rozstrelu o zlato.

Rehák-Štefečeková a úspechy

Slovenská reprezentantka si pripísala tretí bronz v trape na MS, na konte má aj striebro a dve zlatá z Mníchova 2010 a Changwonu 2018. Pred štyrmi rokmi získala zlato aj v mix trape. V Paríži by si Rehák Štefečeková mala pripísať štvrtú olympijskú účasť.

Na hrách v Pekingu 2008 a v Londýne 2012 získala striebro, pred rokom v Tokiu vybojovala zlato. V japonskej metropole navyše ako prvá strelkyňa v histórii trafila v piatich sériách všetkých 125 terčov v kvalifikácii a stanovila nový svetový i olympijský rekord. V Osijeku štartovala v trape aj ďalšia slovenská reprezentantka Jana Špotáková, no v kvalifikácii obsadila nepostupové 21. miesto (113 b). Od finále ju delili tri terče.

MS v trape:
        1. Carole Cormenierová (Fr.) 31 b, 2. Fatima Galvezová (Šp.) 29, 3. Zuzana REHÁK ŠTEFEČEKOVÁ (ŠR) 20, 4. Catherine Skinnerová (Aus.) 10, ... kval: 21. Jana ŠPOTÁKOVÁ (SR) 113

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo