Real Madrid zdolal San Sebastian a je na čele tabuľky

21. 6. 2020 |

Futbalisti Realu Madrid sa prebojovali na čelo poradia najvyššej španielskej súťaže.

Hráč Realu Karim Benzema oslavuje svoj gól v zápase G-skupiny Ligy majstrov Real Madrid - Viktoria Plzeň v Madride 23. októbra 2018. FOTO TASR/AP

Futbalisti Realu Madrid vyhrali v nedeľnom stretnutí 30. kola na pôde Realu Sociedad San Sebastian 2:1, v tabuľke majú rovnaký počet 65 bodov ako obhajca titulu FC Barcelona, no disponujú lepšou bilanciou vzájomných zápasov.

Real Madrid vyhral

Domáci držali s favoritom krok až do druhého polčasu, potom však v 50. minúte Junior Vinicius pri prieniku do šestnástky spadol a hlavný rozhodca po konzultácii s VAR nariadil jedenástku. Sergio Ramos ju bezpečne premenil, no vzápätí musel pre zranenie opustiť hraciu plochu. V 70. minúte poslal hostí do dvojgólového vedenia Karim Benzema. Jeho zásah, ktorý odobril VAR, sa ukázal ako víťazný, keď v 83. minúte skorigoval Mikel Merino.

🛒 [Kopačky, lopty, chrániče. Všetko na futbal od Sportisimo - kliknite tu:]

"Nemyslím si, že sa na ňom niečo zmenilo. Možno je len starší a skúsenejší. Pôsobí tu už mnoho rokov a pre mňa je ten istý hráč ako predtým. Pre náš tím robí veľa a keď ešte pridá aj góly, o to lepšie," povedal Zidane podľa agentúry AFP.

Real Sociedad ešte nevyhral

Real zvíťazil aj v treťom zápase po reštarte súťaže. Naopak, Real Sociedad ešte nevyhral.

Celta Vigo zvíťazila Deportivom Alaves 6:0. Domáci "vybavili" súpera už v prvom polčase, keď strelili štyri góly. Najprv v 14. minúte otvoril skóre Jeison Murillo, Iago Aspas premenil jedenástku a vylúčenie Martina Aguirregabiriu potrestal v závere polčasu dvoma gólmi v rozmedzí minúty Rafinha. V závere duelu premenil druhý pokutový kop Nolito, ktorý sa do Celty Vigo vrátil po štyroch rokoch a demontáž Alavesu dokonal Santi Mina. Celta Vigo sa vďaka trom bodom vzdialila pásmu zostupu, posunula sa na šestnáste miesto v tabuľke a pred osemnástou Mallorcou má štvorbodový náskok.

Real Sociedad San Sebastian
1 : 2
(0:0)
Real Madrid CF

Góly: 83. Merino – 50. Ramos (pen.), 70. Benzema. ŽK: 16. Zubeldia (RSC), 28. Gorosabel (RSC), 48. D. Llorente (RSC), 90+7. Merino (RSC) – 21. Casemiro (REA), 90+6. Modrić (REA).
Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Gorosabel (60. A. Elustondo), D. Llorente, Le Normand, Monreal – Zubeldia (80. Zubimendi), Merino – Portugués, Ödegaard (80. Roberto López), Oyarzabal (C) (60. Januzaj) – Isak (80. José).
Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos (C) (60. Militao), Marcelo (89. F. Mendy) – Valverde (89. Modrić), Casemiro, Kroos – James Rodríguez (79. Asensio), Benzema (79. M. Díaz), Vinícius Júnior.
90+1 dôležité Domáci sa držia s loptou na útočnej polovici ihriska. Real Madrid dobre bráni. Raphaël Varane dokonca odkopom poslal do nájazdu Mariana, ktorému lopta skákala, a tak vystrelil nad bránku Remira.
83 gól Real Sociedad San Sebastian dal gól!
Záver ešte bude poriadne zaujímavý. Center z pravého krídla od Lópeza prepadol za Williana Josého, lenže tam ešte bol aj MIKEL MERINO a prudkú ranu nasmeroval od brvna za čiaru.
70 gól Real Madrid dal gól!
Daniel Carvajal centroval sprava do malého vápna, kde si loptu prebral KARIM BENZEMA ramenom/rukou. Práve preto situáciu riešil VAR, pretože to spracovanie bolo hraničné. Každopádne, Francúz si loptu posunul a trafil do protipohybu Remira.
68 dôležité Real Sociedad San Sebastian dal gól, lenže jeho hráči sa radovali predčasne. Po rohovom kope prišla lopta pred pokutové územie a Adnan Januzaj trafil prudko presne k žrdi. Rozhodca odpískal ofsajd, pretože rovno pred Courtoisom stál Merino. Aj napriek tomu, že sa nedotkol lopty. Stav sa teda nemení.
50 gól Real Madrid dal gól!
SERGIO RAMOS si počkal na pohyb Remira. Ten šiel po svojej pravej ruke, a tak to kapitán hostí poslal po zemi od opačnej strany.
48 dôležité Po ďalšej akcii Vinícius Júnior získal penaltu. Zľava sa dostal do päťky, obišiel dvoch hráčov a pri snahe Brazílčana zakončil ho fauloval Llorente.
43 dôležité Vinícius Júnior sa zľava aj so šťastím dostal cez Gorosabela a keďže mal dobrú pozíciu, vyslal tvrdú strelu. Álex Remiro loptu vyrazil pred seba, Karima Benzemu zastavil ofsajd.
2 dôležité Daniel Carvajal získal loptu na pravom krídle, Casemiro ju poslal do pokutového územia, kde Valverde prihral pod seba a Vinícius Júnior bol v obrovskej šanci. Spred päťky minul bránku Remira.