Pred úradom vlády protestovali hokejisti, aj Viedenský či Sersen

30. 9. 2020 |
 

Pred Úradom vlády SR v stredu športovci požadovali kompenzácie za zrušené podujatia pre opatrenia v boji proti pandémii nového koronavírusu.

Hokejisti, zľava Branislav Rapáč, Michal Sersen a Juraj Valach (všetci HC Slovan) počas protestu hráčov hokejových klubov proti opatreniam vlády SR v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu pred Úradom vlády v Bratislave. Foto TASR - Pavel Neubauer
 

Športovci, najmä hokejisti, a zástupcovia extraligových a prvoligových klubov, prišli v stredu pred Úrad vlády protestovať proti opatreniam vlády SR v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu. Podľa strányk hcslovan.sk prišlo na protest asi 400 ľudí. 

Sersen o obrovských stratách

Chceli poukázať na to, že kluby majú od marca obrovské straty a nesúhlasia s podmienkami, ktoré v pondelok (28. 9.) predstavil ústredný krízový štáb. "Od marca nemá šport žiadny príjem a je nemožné to takto ďalej udržať," poznamenal hráč z hokejového klubu Slovan Bratislava Michal Sersen. Dodal, že kluby sú ochotné hrať aj bez divákov, ale na druhej strane za vstupné musia byť nejaké kompenzácie od štátu.

"Nedá sa podnikať bez toho, aby ste mali nejaké príjmy," hovorí Sersen.

🛒  [Rozdávame 250 eur na vianočné darčeky - kliknite tu:]

Otvorený list premiérovi

Sersen spolu s Ivanom Švarným a Branislavom Rapáčom odovzdali premiérovi otvorený list. Žiadajú v ňom, aby mohli hrať, lebo je to ich práca a zároveň apelujú na vládu, aby zabezpečila kompenzácie pre kluby za ušlé zisky z konca uplynulého ročníka dvoch najvyšších súťaží, ktoré sa pre vlnú vlnu koronavírusu nedohrali.


"V liste je zhrnuté, že aj my sme živitelia rodín a musíme z niečoho žiť. Ale okrem športovcov či hercov sa pohybuje v kultúre aj športe veľa ľudí, ktorí sú v zákulisí a nie je ich vidno. Tí všetci potrebujú vedieť, čo sa s nim bude diať, keď sa zatvoria štadióny či divadlá," uviedol Michal Sersen, dlhoročný obranca HC Slovan Bratislava podľa stránky hcslovan.sk.

Na priamu otázku, či sa v piatok 2. októbra začne hrať, odpovedal: "Zatiaľ to vyzerá tak, že sa hrať nebude."

 
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo