Program Australian Open 2021: Takto hrajú slovenskí tenisti a tenistky

7. 2. 2021 |
 

Prvý grandslamový turnaj sezóny odštartuje pre pandémiu koronavírusu s trojtýždňovým oneskorením v pondelok 8. februára. Tu sú slovenskí tenisti a tenistky, ktorí nás budú reprezentovať na Australian Open.

Filip Polášek po návrate z Australian Open 31. januára 2020 v Bratislave. keď sa vo štvorhre dostal do semifinále. Foto TASR - Jakub Kotian

Slovensko bude mať v mužskom singli Australian Open dvojnásobné zastúpenie. Norberta Gombosa čaká domáci držiteľ voľnej karty Alex Bolt, Andreja Martina Brazílčan Thiago Monteiro. 

Australian Open 2021: Gombos, Martin, Polášek 

Gombos má zatiaľ s Boltom nepriaznivú bilanciu 0:2. V júni 2014 v kvalifikácii Wimbledonu i v roku 2017 na challengeri v Ilkley s ním prehral v dvoch setoch, oba zápasy sa hrali na tráve. Martin prehral s Monteirom v roku 2019 na antukovom turnaji v čílskom Santiago.

Vo štvorhre budú Filip Polášek s Chorvátom Ivanom Dodigom obhajovať vlaňajšie semifinále. V debli sa zo Slovákov predstaví aj Igor Zelenay. 

Australian Open 2021: Kužmová a Schmiedlová

Najlepšej slovenskej singlistke Viktórii Kužmovej prisúdil žreb Bielorusku Arinu Sobolenkovú. S nasadenou sedmičkou má bilanciu 1:1. V apríli 2018 ju zdolala v troch setoch v baráži o účasť vo svetovej skupine Pohára federácie na harde v Minsku. V roku 2017 na turnaji ITF na tráve v Manchestri jej podľahla v dvoch setoch. 

Anna Karolína Schmiedlová, ktorá sa napriek prehre vo finále kvalifikácie napokon dostala do hlavnej súťaže, si skríži rakety s japonskou kvalifikantkou Majo Hibiovou. Schmiedlová síce prehrala vo finále kvalifikácie Australian Open, ktoré sa hralo v Dubaji, s Maďarkou Timeou Babosovou. Po odhlásení viacerých hráčok sa však napokon z pozície náhradníčky dostala do hlavnej súťaže.

Kužmová spoločne s Ruskou Annou Kalinskou postúpili až do finále štvorhry na turnaji WTA Yarra Valley Classic v Melbourne, ktorý bol generálkou na Australian Open. Zverenka Tomáša Hrunčaka je rada, že môže hrať opäť pred diváckou kulisou  "Teším sa, že aj Australian Open sa odohrá pred divákmi. Pre hráčov je to určite lepšie, keď môžu hrať pred ľuďmi a pre ľudí. Je úžasné, že organizátori boli schopní pripraviť tieto turnaje. Muselo ich to stáť veľa námahy. Veľmi si vážim, že tu môžem byť a hrať súťažné zápasy," povedala 22-ročná hráčka NTC, ktorá vďaka postupu do finále turnaja v Melbourne poskočila na 29. miesto svetového deblového rebríčka. Vyrovnala tak svoje kariérne maximum.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo