Premier League chce dokončiť sezónu a odohrať takmer stovku zápasov

30. 3. 2020 |
 

Anglická futbalová Premier League pripravuje plán dokončenia ročníka. Pre kompletné odohratie sezóny zostáva uskutočniť 92 duelov.

Hráči Manchester United oslavujú gól počas zápasu anglickej futbalovej Premier League Manchester United - Manchester City na štadióne Old Trafford v Manchestri 8. marca 2020. FOTO TASR/AP
 

Anglická futbalová Premier League pripravuje plán dokončenia ročníka. Pre kompletné odohratie sezóny zostáva uskutočniť 92 duelov.

Premier League dokončí sezónu

Podľa informácií denníka Independent plánuje Premier League pokračovať v júni a júli pred prázdnymi tribúnami. Všetky zápasy by sa mali odohrať na menších štadiónoch v okolí Londýna a Birminghamu a boli by k dispozícii televíznym divákom. Kluby by sa presťahovali do hotelov, kde by boli v izolácii a mali by k dispozícii lekársky personál.

Premier League čelí veľkým stratám pre výpadok objednávateľov reklamy. Môže prísť až o vyše miliardu eur. Politickí predstavitelia podporujú snahy o dohratie ligy. Futbal na ostrovoch vytvára desiatky tisíc pracovných miest. Informovala agentúra SID.

 

24-5-2020
Kariéra Jána Laca sa vo viacerých aspektoch odlišovala od iných slávnych reprezentačných brankárov. Až do 30-tky pôsobil iba v slovenských kluboch a v národnom tíme sa objavil len sporadicky. Napokon ale štartoval na štyroch MS a dvakrát na ZOH.