Pre koronavírus zrušili tenisový turnaj v USA, aj maratón v Bratislave

9. 3. 2020 |
 

Pre šíriaci sa koronavírus aktuálne zrušili tenisový turnaj v Indian Wells v Kalifornii a aj maratón v Bratislave.

Srbský tenista Novak Djokovič. Foto - TASR/AP

Pre šíriaci sa koronavírus aktuálne zrušili tenisový turnaj v Indian Wells v Kalifornii a aj maratón v Bratislave.

Pre koronavírus zrušili tenisový turnaj v Indian Wells, aj maratón v Bratislave

Organizátori zrušili pre obavy z koronavírusu tenisový turnaj ATP a WTA v Indian Wells. Ide o prvé významné športové podujatie, ktoré z týchto dôvodov zrušili v USA.

Jeden z najprestížnejších turnajov mimo veľkej štvorky sa mal začať v stredu. Organizátori pôvodne plánovali zvýšené hygienické opatrenia, ale hrať sa napokon nebude vôbec. V kalifornskej oblasti Coachella Valley, kde leží aj Indian Wells, totiž potvrdili prípad nákazy.

"Sme veľmi sklamaní, že turnaj sa neuskutoční, no zdravie a bezpečnosť miestnych obyvateľov, fanúšikov, hráčov, dobrovoľníkov, sponzorov, zamestnancov, predajcov a všetkých zainteresovaných sú na prvom mieste," povedal riaditeľ turnaja Tommy Haas pre agentúru AFP.

Na rozhodnutie zareagoval aj druhý hráč rebríčka ATP Rafael Nadal zo Španielska. Na svojom twitteri napísal: "Pravdepodobne ste všetci počuli správy. Turnaj v Indian Wells zrušili. Sme tu a stále sa rozhodujeme, čo robiť ďalej. Je veľmi smutné, že sa toto všetko vo svete deje. Dúfam, že zdravotnícke organizácie čoskoro nájdu riešenie. Nebuďte ľahostajní, starajte sa o seba a predchádzajte chorobe."

Pre koronavírus zrušili aj ČSOB maratón v Bratislave

Pre šíriaci sa koronavírus sa v Bratislave neuskutoční jubilejný 15. ročník ČSOB Bratislava Marathon, plánovaný na 4. a 5. apríla. Informovala o tom v nedeľu na svojom facebookovom profile ministerka školstva Martina Lubyová. "Na základe rozhodnutia ústredného krízového štábu sa ruší ČSOB maratón," uviedla.

"Pred niekoľkými minútami sme sa dozvedeli zo sociálnych sietí informáciu, že na základe rozhodnutia Ústredného krízového štábu bol zrušený ČSOB Bratislava Marathon 2020, plánovaný na prvý aprílový víkend. Aktuálne preverujeme detaily všetkých nám dostupných informácií a o celej situácii vás budeme samozrejme informovať," reagoval na túto informáciu v nedeľu večer riaditeľ ČSOB Bratislava Marathon Jozef Pukalovič.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo