Petra Vlhová sa ani v sobotu v zjazde nestratila Bansko zjazdove lyžovanie

25. 1. 2020 |

Petra Vlhová, zjazd, sobota, dnes, ženy, Bansko, zjazdove lyžovanie. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotnom zjazde Svetového pohára jedenástu pozíciu.

Petra Vlhová sa teší z víťazstva v obrovskom slalome žien na Svetovom pohári v alpskom lyžovaní 8. marca 2019 v Špindlerovom Mlyne. FOTO TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová zjazd Bansko sobota dnes ženy zjazdove lyžovanie

Petra Vlhová, zjazd, sobota, dnes, online prenos, ženy, Bansko, live. V bulharskom Bansku zaostala Petra Vlhová za víťazkou Elenou Curtoniovou o 1,25 sekundy. Talianky opanovali celé pódium, druhá skončila Marta Bassinová (+0,10) a tretia bola Federica Brignoneová (+0,14).

Po piatkovej náhrade za zrušené preteky vo francúzskom Val d'Isere sa v sobotu uskutočnil ďalší a pôvodne programovaný zjazd. Vlhová opäť štartovala s vysokým číslom, po senzačnej predchádzajúcej súťaži tentoraz s 31-kou nebojovala o víťazstvo.

Po prejazde cieľom sa zaradila na koniec najlepšej desiatky, ale s číslom 33 sa na siedmu priečku prepracovala Rakúšanka Elisabeth Reisingerová.

"Určite som sa chcela umiestniť lepšie, chcela som byť trošku rýchlejšia. Jedenáste miesto je celkom fajn na to, že som išla iba druhý zjazd v tejto sezóne. Na jednej strane som spokojná, na druhej nie, pretože som nešla tak ako v piatok. Mala som trošku problém a bojovala som s traťou. Viac sa rozbíjala, najmä v traverzoch bolo strašne veľa hrbov. Musím sa do toho dostať, potrebujem len tréning," zhodnotila pre RTVS 24-ročná slovenská reprezentantka, ktorá nezopakovala šieste miesto z pretekov v piatok.

Najviac zaostala medzi druhým a tretím medzičasom: "Cítila som, že dovtedy to nebolo také zlé, od druhého traverzu som to však strašne podchádzala, to bol najväčší problém. Tam sa naberajú stotinky a v cieli potom chýbajú."

Technicky náročná trať vyhovovala viacerým lyžiarkam, ktoré sa presadzujú aj v obrovskom slalome. Bassinová, Brignoneová i štvrtá Američanka Mikaela Shiffrinová v ňom figurujú v elitnej žrebovanej skupine.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Najviac však sadla 28-ročnej Curtoniovej. Po štvrtom mieste z piatka dosiahla časom 1:29,31 min premiérový triumf na podujatiach SP, doteraz mala na konte jednu druhú a dve tretie priečky, všetky v rýchlostných disciplínach.

"Je to skvelý pocit, najmä, keď sa môžem tešiť so svojimi krajankami. Celý čas som chcela ísť aktívne, trať bola hrboľatá, takže som sa musela celý čas sústrediť," uviedla Curtoniová podľa agentúry AFP.

Sobotná súťaž bola na popredných miestach vyrovnanejšia než piatková, keď bola Vlhová šiesta s mankom 1,03 s na víťazku. Teraz jej odstup 1,25 s nestačil na najlepšiu desiatku.

SP v lyžovaní 2020

Petra Vlhová, zjazd, sobota, Bansko - 11. miesto

Výsledky zjazdu SP v Bansku: 1. Elena Curtoniová 1:29,31 min, 2. Marta Bassinová +0,10 s, 3. Federica Brignoneová (všetky Tal.) +0,14, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,35, 5. Breezy Johnsonová (USA) +0,47, 6. Kira Weidleová (Nem.) +0,62, 7. Elisabeth Reisingerová +0,65, 8. Nina Ortliebová (obe Rak.) +0,82, 9. Corinne Suterová +1,02, 10. Lara Gutová-Behramiová (obe Švaj.) +1,21, 11. Petra VLHOVÁ (SR) +1,25

Celkové poradie SP (po 20 zo 40 súťaží): 1. Shiffrinová 1125 bodov, 2. Brignoneová 855, 3. VLHOVÁ 790, 4. Bassinová 540, 5. Wendy Holdenerová 493, 6. Michelle Gisinová (obe Švaj.) 407

Poradie zjazdu (5 z 9): 1. Suterová 272, 2. Shiffrinová 256, 3. Ester Ledecká (ČR) 193, 4. Curtoniová 185, 5. Nicole Schmidhoferová (Rak.) 161, 6. Brignoneová 154, ... 25. VLHOVÁ 64

28 dôležité Elena Curtoniová (ITA) byla na třetím mezičase první, jede na hranici svých možností. Nakonec se ale poněkud propadla. Je z toho průběžné díky výborné poslední pasáži první. Čas 1:29.31.
4 dôležité Marta Bassinová (ITA) má startovní číslo 4. V první části trati byla naprosto stejně výkonná jako zatím vedoucí Viktoria Rebensburgová. Nakonec se dostala do cíle a jde na první místo. Čas 1:29.41.