Petra Vlhová už myslí na MS v zjazdovom lyžovaní, Livio Magoni prezradil jej program

2. 2. 2021 |
 

Petra Vlhová sa naladila na majstrovstvá sveta perfektne, keď posledné preteky pred šampionátom zakončila 2. miestom v Super G.

Petra Vlhová v cieli v super-G Svetového pohára v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. FOTO: TASR/AP.

Pohodu pred odchodom do Talianska bolo cítiť aj z jej vyjadrení po pondelňajších pretekoch. „Išla som do toho naplno. Vedela som, ktoré pasáže mám ako prejsť. Cítila som sa veľmi dobre, sústredila som sa na to, aby som pustila lyže.“

„Vyšlo to, veľmi sa teším z druhého miesta,“ povedala Vlhová pre RTVS, ktorá by mala s najväčšou pravdepodobnosťou štartovať v prvých dvoch pretekoch svetového šampionátu.

Ten sa začína budúci týždeň 8. februára v talianskom mestečku Cortina d'Ampezzo. Petra Vlhová tam bude obhajovať kompletnú zbierku medailí, ktoré pred dvoma rokmi získala.

Vo švédskom Aare najprv obsadila striebornú pozíciu v alpskej kombinácii, potom vyhrala obrovský slalom a na záver vybojovala bronz v slalome. Tento rok bude na rovnaké pozície útočiť opäť.

Základom však bude dobrá regenerácia, čo sama potvrdila aj po pretekoch. „Potrebujem si trocha oddýchnuť, zregenerovať hlavne hlavu a ideme na majstrovstvá sveta,“ povedala Vlhová.

Petra Vlhová chce z MS Cortina d'Ampezzo 2021 medaily

Zrejme aj preto ostala už pred pondelňajším Super G v Garmisch-Partenkirchene len s trénerom Liviom Magonim a časťou jej tímu. Prvé tri dni naordinoval taliansky odborník pre našu pretekárku úplný oddych bez akéhokoľvek lyžovania a následne odchod do prímorského mestečka Grado, kde bude pracovať na fyzickej príprave.

Petra Vlhová sa následné presunie do strediska Ladurns, kde sú na pláne víkend pred začiatkom šampionátu dve tréningové jednotky v slalome.

Potom sa už Petra Vlhová postaví v pondelok na štart alpskej kombinácii, v ktorej pred dvoma rokmi získala striebro. „Potom sa rozhodneme, či pôjdeme aj super G,“ povedal Livio Magoni pre Neveitalia.it.

Sama Petra Vlhová je odhodlaná opäť získať niektorú z medailí. Podľa neveitalia.it bude mať na to päť pokusov, keďže by mala v priebehu dvoch týždňov štartovať v piatich disciplínach.

„V Cortine som však nikdy nebola a nepoznám ten kopec. Budem sa snažiť naň hneď adaptovať a zistiť, aký je,“ priznala Petra Vlhová, ktorá je však napriek tomu odhodlaná minimálne zopakovať úspech z predošlého šampionátu.

„Pôjdem do toho naplno, pretože ja idem na medaile. Nejdem na nejaké pozície ako je 10. či 20. miesto. Dám do toho všetko a uvidíme, čo z toho vyjde a ako to dopadne,“ povedala 25-ročná Liptáčka.

Boris Vlha: Super G v Garmisch-Partenkirchen ju povzbudil

Jej slová potvrdil aj brat a zároveň člen tímu Boris Vlha, ktorý v rozhovore pre RTVS povedal, že práve posledné preteky v Ga-Pa ju najmä po psychickej stránke veľmi povzbudili.

„Z pohľadu, čo vidíme na tréningoch, má Peťa formu. Nie je to o tom, že by ju stratila, len výkony v „obrákoch“ ju zväzujú. Chýba jej len dobrý výsledok, aby sa v tom chytila."

„V kĺzavých disciplínach a slalome jazdí veľmi dobre, takže je tam veľká šanca byť na MS v top 3. Prídu však aj Michelle Gisinová a Lara Gutová-Behramiová, takže to bude zaujímavé. Budeme bojovať o čo najlepší výsledok,“ dodal Boris Vlha.

S Petrou Vlhovou často komunikuje aj Timotej Zuzula, ktorý roky pripravoval na preteky SP svoju dcéru Veroniku Velez-Zuzulovú. Sám je presvedčený, že výkon, aký Petra Vlhová predviedla v Garmisch-Partenkirchene ju pred MS v Cortine určite povzbudí. V Super G totiž nikdy predtým neskončila tak vysoko.

„Je výborné, že to boli posledné preteky pred šampionátom a má druhé miesto. Pokiaľ by bola druhá v slalome alebo obrovskom slalome, možno by to bolo niečo iné, lebo tieto disciplíny vie vyhrať. Toto ale môže byť pozitívne povzbudenie pred majstrovstvami sveta,“ dodal na záver Timotej Zuzula.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo