Petra Vlhová super G ONLINE dnes finále SP v Lenzerheide

18. 3. 2021 |
 

Petra Vlhová sa dnes postaví v Lenzerheide na štart super G žien. Nový termín štartu je predbežne stanovený na 11:00 hod. Sledujte ONLINE prenos s nami.

Petra Vlhová počas zjazdu vo Val di Fassa. FOTO: TASR/AP.

Pre pokračujúce sneženie zrušili celý stredajší program v dejisku Svetového pohára, teda tréningy a súťaže v zjazde. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa tak vo švajčiarskom Lenzerheide priblížila k historickému triumfu pre slovenský šport - dobytiu veľkého glóbusu celkovej víťazky SP.

Malé sezónne tituly za zjazd získali Talianka Sofia Goggiová a Švajčiar Beat Feuz, ten už štvrtýkrát v rade. 

Výrazne sa zmenili východiská v boji o najväčšie celozimné trofeje a ťažia z toho obe postavy na čele celkových klasifikácií. Petra Vlhová má náskok 96 bodov a vychádzajúc z pozície, že (tiež ohrozený) štvrtkový super-G sa pôjde, do víkendu by mala ísť s náskokom.

Petra Vlhová super G ONLINE finále SP 2021 v Lenzerheide ženy dnes

Na trať by sa vydala s číslom 17. Hodnota bodového rozdielu by nemusela byť skresaná natesno, ak by Vlhová pri očakávanom pódiovom umiestnení Lary Gutovej-Behramiovej (č. 7) zašla svoje vysoké štandardy, naposledy síce v superobrovskom slalome SP neuspela, ale predtým v Ga-Pa ako jediná konkurovala svojej švajčiarskej rivalke a skončila druhá.

Tak či onak, Vlhová by mala ísť dostatočne dobre na to, aby jej náskok predstavoval viac ako 20 bodov. Potom by sa mohla maximálne sústrediť na sobotnú obhajobu malého glóbusu za slalom s vedomím, že keby sa jej jazdy o "všetko alebo nič" nevydarili. 

V nedeľnom obrovskom slalome by mala stále všetko vo vlastných rukách a nohách s bonusovým faktom, že by mohla skončiť aj za Gutovou. Rátajúc od tretieho  horšieho miesta súperky by to ani nemuselo byť o priečku za ňou. Ak zrušia super-G, Vlhová by o senzačný športový úspech mohla prísť iba v rovine bezbrehej teórie.

U mužov sa tiež schyľuje k dráme. Francúz Alexis Pinturault bojuje so Švajčiarom Marcom Odermattom na dvoch frontoch, na malom obrákovom má stratu 25 bodov a na veľkom všeobecnom po MS výrazne stratil zo svojho predstihu.

Mladý Švajčiar zaostáva už len 31 bodov, je vo skvelej fazóne, ale zrušenie zjazdu (v podstate i super-G) prospelo jeho súperovi. Môže to byť napínavé až do nedele, najmä ak v rizikovom slalome bude musieť Pinturault atakovať pódiové priečky, nebodaj tú najvyššiu.

Ďalšou komplikáciou pre organizátorov je stredajšia informácia o koronavírusovom prípade v Lenzerheide. Pozitívny test mal podľa ORF riaditeľ pretekov FIS Emmanuel Couder, ktorý má na starosti točivé disciplíny u mužov.

Francúz hneď po prvých symptómoch zamieril do izolácie. Všetky osoby, ktoré si ním boli v úzkom kontakte, sa museli opäť podrobiť testom. Testovať sa budú každý deň. Couderove funkcie v dejisku finále SP prevezme bývalý rakúsky zjazdár a riaditeľ pre rýchlostné disciplíny Hannes Trinkl.

Aktualizuj online prenos
dôležité Ani dnešné preteky sa neuskutočnia!
dôležité Podmienky sú síce od rána výrazne lepšie, ale stále nie ideálne. Super-G žien sa zatiaľ opätovne odkladá. Uvidíme, aké bude oficiálne vyjadrenie jury.
dôležité O novom štarte sa rozhodne o 11:00!
dôležité V stanovenom čase sa dnes určite nezačne. V švajčiarskom Lenzerheide je obrovská hmla. Počasie zatiaľ finále Svetovému poháru vôbec nepraje.
Vítame vás pri sledovaní dnešného onlajn textového prenosu, ktorý bude venovaný ženskému super-G v švajčiarskom Lenzerheide. Teda aspoň v to dúfame, pretože počasie je v krajine helvétskeho kríža veľmi nepriaznivé. Organizátori museli prehadzovať doterajšie tréningy aj preteky, aby sa napokon úplne zrušili.

V boji o malý krištáľový glóbus v super-G je už rozhodnuté dávno. Lara Gutová Behramiová má 525 bodov a druhá Federica Brignoneová len 322. Zaujímavejší je však súboj o veľký krištáľovú glóbus. V ňom vedie naša Petra Vlhová o 96 bodov. Na programe je ešte v sobotu slalom a v nedeľu obrovský slalom. V sobotu však Švajčiarka pretekať nebude, a preto má „nôž na krku.“ Pevne veríme, že boj o veľký glóbus pre celkovú líderku Svetového pohára získa naša Petra Vlhová. Tá pôjde dnes ako 17. pretekárka. Gutová-Behramiová má štartovacie číslo sedem.
1. Marie-Michele Gagnonová
2. Michelle Gisinová
3. Elena Curtoniová
4. Tiffany Gauthierová
5. Federica Brignoneová
6. Wendy Holdenerová
7. Lara Gutová-Behramiová
8. Ragnhild Mowinckelová
9. Corinne Suterová
10. Christine Scheyerová
11. Tamara Tipplerová
12. Stephanie Venierová
13. Ester Ledecká
14. Priska Nuferová
15. Marta Bassinová
16. Tessa Worleyová
17. Petra Vlhová
18. Ariane Raedlerová
19. Francesca Marsagliová
20. Joana Haehlenová
21. Jasmina Suterová
22. Kira Weidlová
23. Lena Wechnerová
24. Mirjam Puchnerová
Priebežné celkové poradie SP (29/33):

1. Petra Vlhová (SVK) 1352 b

2. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 1256 b
3. Michelle Gisinová (SUI) 1025 b
4. Mikaela Shiffrinová (USA) 915 b
5. Marta Bassinová (ITA) 840 b
6. Federica Brignoneová (ITA) 817 b
7. Katharina Liensbergerová (AUT) 763 b
8. Sofia Goggiaová (ITA) 740 b
9. Corinne Suterová (SUI) 735 b
10. Wendy Holdenerová (SUI) 535 b
---------------------------------------
12. Ester Ledecká (CZE) 453 b
41. Martina Dubovská (CZE) 159 b
Priebežné poradie super-G:

1. Lara Gutová-Behramiová (SUI) 525 bodů
2. Federica Brignoneová (ITA) 323 b.
3. Corinne Suterová (SUI) 310 b.
4. Tamara Tipplerová (AUT) 272 b.
5. Ester Ledecká (CZE) 236 b.
...
8. Petra Vlhová (SVK) 158 b.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 09:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo