Petra Vlhová vystupuje z SLA, spolu s ňou odchádzajú aj ďalší členovia

1. 12. 2020 |
 

Petra Vlhová, SLA, Slovenská lyžiarská asociácia, Igor Vlha, Jana Palovičová, lyžovanie. Petra Vlhová vystupuje zo Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA). Informovala o tom na brífingu Jana Palovičová, ktorá je poverená vedením športového odvetvia alpských disciplín SLA.

Petra Vlhová, SLA, Slovenská lyžiarská asociácia, Igor Vlha, Jana Palovičová, lyžovanie. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová, ako aj ďalší členovia Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA), sa odhodlali k radikálnemu kroku. Po dlhom neriešení problémov vystúpili z asociácie. Informoval o tom web tvnoviny.sk.

"Piati zo šiestich členov predsedníctva alpských disciplín spolu so 46 športovými klubmi, ktoré v sebe združujú 1317 členov, ukončujú členstvo v SLA," uviedla na utorkovom brífingu Jana Palovičová, poverená vedením športového odvetvia alpských disciplín SLA.

Petra Vlhová jej program a výsledky v sezóne 2020/21 - kliknite >>

"Členstvo ukončuje nadpolovičná väčšina zjazdárskych klubov, ktorá predstavuje takmer 40-percent členskej základne SLA. Dlhodobé neriešenie, ignorovanie a absencia skutočne korektného zásahu činiteľov štátu nás doviedlo na okraj priepasti, do ktorej padá slovenské lyžovanie," citoval Palovičovú web tvnoviny.sk.

Petra Vlhová, Igor Vlha sa trápi

"To, čo sa dlhodobo deje v Slovenskej lyžiarskej asociácii, nemá so športom, ani s národom, ani asociačným aspektom nič spoločné.

Petra Vlhová opúšťa SLA. Čo to pre ňu znamená, môže to skomplikovať priebeh jej sezóny? - kliknite >>

Môžem s plnou vážnosťou a zodpovednosťou potvrdiť slová bývalého prezidenta SLA Františka Repku, ktorý ako dôvod svojej rezignácie uviedol, že v rámci predsedníctva SLA dochádza k účelovej manipulácii s informáciami, zo strany prezidenta a viceprezidentov dochádza tiež k ovplyvňovaniu členov predsedníctva SLA, presadzovaniu ich osobných názorov a záujmov," dodala Palovičová.

"Trápim sa dvanásť rokov. Som rád, že by sa malo niečo udiať. Štát by si mal uvedomiť, že nás nemôže riešiť jeden človek a ešte k tomu Talian. Musí to skončiť. Musí začať riešiť šport, deti, juniorov," povedal Igor Vlha, otec Petry Vlhovej.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo