Petra Vlhová slalom žien 1. kolo ONLINE Aare 2021 dnes

13. 3. 2021 |

Petra Vlhová ide dnes druhý slalom v Aare. Sledujte ako sa jej bude dariť v sobotu v 1. kole ONLINE od 10:30 hod.

Petra Vlhová počas slalomu na MS v zjazdovom lyžvaní 2021. FOTO: TASR/AP.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla jubilejný dvadsiaty triumf na podujatiach Svetového pohára a vrátila sa na čelo celkového poradia. V piatkovom slalome v Are zvíťazila o 20 stotín sekundy pred Rakúšankou Katharinou Liensbergerovou, tretia skončila Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá zaostala o 0,64 s.

Dvadsaťpäťročná Slovenka si z dvadsiatich úspechov pripísala v tejto disciplíne tucet. Na čelo hodnotenia prestížneho seriálu sa dostala o 64 bodov pred Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú, ktorá vo Švédsku absentuje a sústredí sa na budúcotýždňové finále SP v Lenzerheide.

Petra Vlhová slalom žien 1. kolo ONLINE Aare 2021 dnes sobota LIVE NAŽIVO

Vlhová vyhrala štvrtý slalom v tejto sezóne po dvoch triumfoch v Levi a jednom v Záhrebe. V klasifikácii disciplíny si upevnila vedenie, pred Shiffrinovou má náskok 85 bodov a je blízko k obhajobe malého glóbusu. Radovala sa v druhých pretekoch SP za sebou po obrovskom slalome v Jasnej, počet svojich pódiových umiestnení zvýšila na 44.

Vlhová v červenom drese odštartovala prvý z dvoch slalomov vo švédskom stredisku, kde v roku 2015 slávila svoje premiérové víťazstvo v pretekoch SP, s číslom 1. Od úvodných bránok sa pustila agresívne, na mäkšej podložke sa na rytmickej trati s terénnymi vlnami snažila o krátke zábery.

Vypracovala si značný náskok, viedla o 41 stotín sekundy pred Shiffrinovou, priebežne tretia bola Liensbergerová s odstupom 0,57 s.

Úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne Liensbergerová spravila v prvom kole dve viditeľnejšie chyby. Shiffrinová išla typicky čisto, no najmä v dolnej pasáži jej chýbalo viac šťavy.

Pod sekundu sa zmestila už jedine Švajčiarka Wendy Holdenerová, ktorá na štvrtej pozícii zaostala 0,68 s. Česká reprezentantka Martina Dubovská, ktorá žije v Liptovskom Mikuláši, sa prvýkrát v kariére predstavila v žrebovanej skupine 8-15. Trať sa však rýchlo rozbíjala a už s číslom 9 sa musela popasovať s nerovnosťami. Figurovala na ôsmej priečke s mankom 1,75 s na líderku.

V druhom kole bola zjazdovka ešte zničenejšia a lyžiarky si museli dávať pozor na ryhy. Trať navyše bola menej rytmická s viacerými zatvorenými bránkami. Dubovská išla príliš opatrne na úkor dynamického poňatia a vo výsledkovej listine klesla na trinástu pozíciu.

Najlepšie pretekárky aj v týchto náročných podmienkach nachádzali spôsoby, ako zrýchľovať. Holdenerovú na čele vystriedala Liensbergerová, Shiffrinová urobila vo vrchnej pasáži veľkú chybu a takmer vypadla, situáciu však dokázala ustáť.

Stratu rytmu a rýchlosti už nedohnala a zaradila sa za Liensbergerovú. Vlhová na prvom medzičase zvýšila náskok na vyše sedem desatín, potom to už bol boj s traťou, ktorý až do cieľa zvládla v zelených číslach.

7 dôležité Rakúšanka Katharina Liensbergerová mala v úvode problémy, ale rýchlo sa z nich dostala. Dlho bojovala o predbežnú lídersku pozíciu, ale napokon na Shiffrinovú stratila 19 stotín a je predbežne druhá, ale v druhom kole to bude veľký boj!
5 dôležité Wendy Holdenerová zo Švajčiarska začala veľmi dobre a možno mala nádej dnes sa výraznejšie presadiť pri zaváhaní Vlhovej. Napokon v cieli stratila 92 stotín a predbežne je na 3. mieste!
4 dôležité Tak to nie! Petra Vlhová hneď v úvode spravila hrubú chybu a už sme chceli konštatovať, že prvé kolo nedokončí! Napokon to ešte ustála a dorazila až do cieľa, ale nemala možnosť túto stratu ako napraviť a v cieli stratila až 2.95 sekundy, dnes po prvom kole bude figurovať veľmi nízko, obrovská škoda, ale aj takéto situácie šport prináša!
4 dôležité No a na trať ide Petra Vlhová! Držíme palce!
2 dôležité A na trať sa už dostala jedna z favoritiek a dnešná oslávenkyňa Mikaela Shiffrinová z USA! Američanka začala veľmi dobre a na každom medzičase bola podľa očakávania rýchlejšia. V cieli zdoláva Rakúšanku až o 2.14 sekundy a ide na predbežnú lídersku pozíciu!