Petra Vlhová cíti tlaky slalom 2. kolo ženy ONLINE Lenzerheide dnes

20. 3. 2021 |
 

Petra Vlhová dnes ide slalom v Lenzerheide. Sledujte 2. kolo ONLINE od 13:20 hod. LIVE.

Petra Vlhová počas obrovského slalomu na MS v Cortina d´Ampezzo 2021. FOTO: TASR/AP.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po 1. kole sobotného slalomu Svetového pohára zaradila na šieste miesto. Na finálovom podujatí vo švajčiarskom Lenzerheide zaostávala o 1,84 sekundy za vedúcou Rakúšankou Katharinou Liensbergerovou.

Druhá bola Nórka Kristin Lysdahlová (+0,70 s) a na tretej pozícii figurovala Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,90 s).

Petra Vlhová slalom 2. kolo ženy ONLINE Lenzerheide dnes finále SP 2021

Vlhovej stačilo na zisk veľkého glóbusu celkovej víťazky SP obsadiť akékoľvek bodované umiestnenie. Bojovala však aj o obhajobu malej sezónnej trofeje za slalom, pred záverečnou súťažou mala 22-bodový náskok pred Liensbergerovou, tretia Shiffrinová za ňou zaostávala o 37 bodov.

Slovenka s číslom 6 odštartovala veľmi riskantne a už v tretej bránke spravila obrovskú chybu, po ktorej musela výrazne korigovať smer, aby nevypadla. Na trati sa udržala, ale rýchlosť už nedohnala a veľká strata na každom medzičase iba narastala.

1. kolo slalomu žien ste mohli sledovať ONLINE od 10:30 hod. - kliknite

Z priebežnej šiestej priečky ju žiadna lyžiarka neodsunula, takže veľký glóbus mala stále na dosah, no do 2. kola (13.30 h) to bola komplikácia v boji o malý.

"Na začiatku som spravila chybu, trošku ma to vyviedlo z miery, už odtiaľ som nešla dobre. Stavba trate nie je taká náročná, skôr podmienky, strmina, prvých 20 brán je dobrých, potom je to mäkké. Sú obrovské tlaky a ja som nezvládla toto prvé kolo. Do druhého dám maximum a uvidíme," povedala 25-ročná Slovenka pre RTVS.

Majsterka sveta v tejto disciplíne Liensbergerová vyhrala predchádzajúci slalom vo švédskom Are a s trojkou otvorila sled najväčších favoritiek. Na otvorenej a rytmickej trati išla agresívne a zároveň isto, vypracovala si solídne vedenie.

"Cítila som sa dobre a užívala som si to. Môj cieľ mi dodáva silu a motiváciu. Situácia sa pre mňa nezmenila, v druhom kole budem opäť naplno riskovať," povedala Rakúšanka pre portál laola1.at.

Shiffrinová sa na trať vydala hneď po nej a hoci neurobila žiadnu viditeľnejšiu chybu, z vrchnej strmšej pasáže si nepriniesla rýchlosť, akú by potrebovala do zvyšku jazdy.

Aktualizuj online prenos
časová značka Druhé kolo slalomu žien sa práve skončilo!
1 dôležité Rakúska reprezentantka aj po menšom zaváhaní v úvode navýšila svoj náskok a držala si ho nad jednu sekundu. Liensbergerová zvládla ideálne aj záver trate, zdolala Shiffrinovú 1.24 sekundy a spečatila tak svoje dnešné víťazstvo a aj zisk malého glóbusu za slalom!
1 dôležité Zostáva posledné meno! Katharina Liensbergerová z Rakúska!
2 dôležité Prekvapením druhého kola bola Kristin Lysdahlová z Nórska, keďže skončila vysoko na druhom mieste! Nórka začala lepšie ako Američanka a svoj náskok navýšila. Aj ona však pokazila záver a je predbežne na 3. mieste.
3 dôležité A je tu trojica najlepších po prvom kole! Američanka Mikaela Shiffrinová začala agresívne, aj keď štart nebol až tak ideálny. V závere to vypadalo, že takmer vypadne, ale ustála to a s náskokom 71 stotín ide na predbežné líderskú pozíciu!
4 Kanaďanka Laurence St. Germainová začínala prvé kolo a skončila po ňom na štvrtom mieste. Teraz začala hneď v úvode veľmi nepresne a Gisinovú zdolať nedokázala. V cieli je na predbežnom 8. mieste, s čím spokojná nemôže byť.
5 dôležité Po novej najlepšej lyžiarke na svete sa na trať dostala Michelle Gisinová zo Švajčiarska. Práve ona veľmi dlho bola hlavnou prenasledovateľkou Vlhovej, druhé kolo bolo teraz z jej strany úspešné a predbežne je na prvom mieste s obrovskou radosťou!
6 dôležité Slovenská reprezentantka teraz úvod trate zvládla, ale bol to pomalší začiatok oproti Švédke! Napokon tesný súboj do cieľa jej nevyšiel, končí až na druhom mieste a tak malý glóbus nezíska!

PETRA VLHOVÁ sa však stáva víťazkou veľkého glóbusu, v tejto sezóne je najlepšou lyžiarkou na svete! Najlepšia lyžiarka na svete pochádza zo SLOVENSKA! BRAVÓ PETRA!!!
6 dôležité A už dávajme pozor! Na trať ide Petra Vlhová, držíme všetky palce, aby sa jej darilo lepšie ako v prvom kole!
7 dôležité Jediná Švédka v druhom kole je Sara Hectorová. Celkovo v slalome Švédsko v tejto sezóne nemala takú líderku, ktorá by ohrozovala pódiové umiestnenia. Hectorová začala dobre a aj po malej chybe držala náskok a v cieli zdoláva Moltzanovú o 24 stotín a v slalome to dnes bude jej najlepší výsledok v kariére!
8 dôležité Po krátkej prestávke sa pokračuje ďalej a na trať sa dostala americká reprezentantka Paula Moltzanová. Jej špecialitou sú paralelné disciplíny, postupne sa však dostáva vyššie aj v individuálnych disciplínach. Až do cieľa to bol veľký súboj o líderskú pozíciu a Moltzanová o stotinu zdoláva Slokarovú!
Predbežné poradie:

1. Andreja Slokarová (SLO)
2. Martina Dubovská (CZE) +0,21
3. Nastasia Noensová (FRA) +0,23
4. Katharina Gallhuberová (AUT) +0,50
5. Chiara Mairová (AUT) +0,56
Nasleduje krátka prestávka!
9 dôležité Po nej sa na trať dostala Martina Dubovská, rodáčka zo Slovenska, ale reprezentujúca Česko! Do svojej jazdy dala rovnako všetky sily, štart nemala ideálny a v závere to stačí na predbežné 2. miesto so stratou 21 stotín! Dnes však bude v prvej desiatke a to je veľký úspech!
10 Aj opakované zábery potvrdili špicar! Žiaľ, Irene Curtoniová sa takto nešťastne lúči so svojou kariérou, nebude dnes v druhom kole klasifikovaná.

Zatiaľ však jej meno figuruje v konečnom poradí. No uvidíme, či dodatočne zmizne, alebo tam zostane.
10 Skúsená veteránka Irene Curtoniová z Talianska sa lúči so svojou bohatou kariérou. Po prvom kole bola na 10. mieste a do svojej jazdy dala proste všetko. Záver pred cieľovou rovinkou jej však nevyšiel a končí až na 5. mieste, v cieli je už v objatí so svojimi reprezentačnými kolegyňami. No neviem, či tam nebol špicár pred cieľom, to by bola veľká smola.
11 Druhou Slovinkou na trati bola Ana Buciková, ale ani ona svoju krajanku nezdolala a nezosadila ju z líderskej pozície. Po veľkej chybe začala jej strata narastať a v cieli to stačí na predbežné 7. miesto.
12 Dve Nórky uvidíme v druhom kole. Ako prvá z nich sa na trať dostala Kristina Riisová-Johannessenová. Začala opatrnejšie a s chybami, čo sa odrazilo na jej výslednom čase. Momentálne je až na 8. mieste, svoj hnev dala aj najavo.
13 Nemecká reprezentantka Lena Dürrová nezačala ideálne a len tesne sa vyhla väčším problémom. Aj tak jej strata začala narastať a v cieli to stačí len na predbežné 5. miesto so stratou 69 stotín.
14 Už je jasné, že Federica Brignoneová v tejto sezóne veľký glóbus neobháji. Špecialistka na obrovský slalom má však už stabilné miesto aj v slalome, po druhej jazde a nie zrovna čistej sa zaradila na predbežné 6. miesto, čo bude prepad v konečnom poradí a to zrejem celkom výrazný.
15 Jedinou Francúzskou v druhom kole je Nastasia Noensová. Svoju jazdu nezačala čisto a strata na medzičasoch začala narastať. Noensová výrazne zabrala v závere a predbežne je na druhom mieste, s čím zrejme bude spokojná.
16 Predposlednou rakúskou reprezentantkou v druhom kole je Chiara Mairová, ktorej záver sezóny nevychádza tak ako by chcela. Mairová napokon stratila v cieli 56 stotín a ide až na predbežné 3. miesto.
17 dôležité Dve Slovinky uvidíme v druhom kole. Prvá z nich na trati bola Andreja Slokarová. Slovinka začala veľmi dobre a svoj náskok začala postupne navyšovať. Stred trate však už taký ideálny nebol, ale o 53 stotín zdoláva Gallhuberovú a je novou líderkou!
18 Švajčiarka Camille Rastová nemala za sebou vydarené prvé kolo, preto sa to v tom druhom snažila odčiniť. Jazdu začala plynule, ale v strede trate trocha vypadla z tempa. V cieli napokon prehráva o 25 stotín a predbežne je druhá.
19 Po nej sa na trať dostala jej krajanka Katharina Gallhuberová. Tá sa do cieľa dostala a to po celkom vydarenej jazde, ktorá bola čistá a rýchla. V cieli jednoznačne zdoláva Mathiouvú o 3.03 sekundy, čo asi nie je prekvapenie a Rakúšanka je nová líderka.
20 Rakúšanka Katharina Huberová bola po prvom kolo na 20. mieste, žiaľ druhé kolo dnes nedokončila!
21 Druhé kolo slalomu žien odštartovala juniorská majsterka sveta Sophie Mathiouvá z Talianska. Mladá pretekárka ešte len zbiera cenné skúsenosti z takéhoto podujatia. Dnes obe kolá dokončila, čo je určite úspech. Jej čas v cieli je 1:56.66 a od tohto času sa budeme ďalej vyvíjať.
časová značka Druhé kolo slalomu žien sa práve začalo!
Na štarte je už všetko pripravené, druhé kolo sa čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom alpského lyžovania! Vo švajčiarskom Lenzerheide prebieha záver SP a o malú chvíľu je na programe dnešné druhé kolo slalomu žien. Víťazkou tohto prvého sa stala Rakúšanka Katharina Liensbergerová. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová začala svoju jazdu v prvom kole veľkou chybou a napokon skončila až na 6. mieste. Na zisk veľkého glóbusu jej dnes stačí získať 5 bodov. V boji o malý glóbus to však bude mať zložité, keďže prvé kolo jej vyšlo, ale definitívne ešte z hry von nie je. Určite nás teda čaká zaujímavé druhé kolo, po ktorom by sme sa doma na Slovensku mohli radovať.
Poradie po 1. kole:
1. Katharina Liensbergerová (AUT) 53,87

2. Kristin Lysdahlová (NOR) +0,70
3. Mikaela Shiffrinová (USA) +0,90

4. Laurence St. Germainová (CAN) +1,20
5. Michelle Gisinová (SUI) +1,24
6. Petra Vlhová (SVK) +1,84
7. Sara Hectorová (SWE) +2,26
8. Paula Moltzanová (USA) +2,27
9. Martina Dubovská (CZE) +2,42
10. Irene Curtoniová (ITA) +2,44

11. Ana Buciková (SLO) +2,68
12. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) +2,73
13. Lena Dürrová (GER) +2,76
14. Federica Brignoneová (ITA) +2,90
15. Nastasia Noensová (FRA) +3,14
16. Chiara Mairová (AUT) +3,24
17. Andreja Slokarová (SLO) +3,28
18. Camille Rastová (SUI) +3,38
19. Katharina Gallhuberová (AUT) +3,56
20. Katharina Huberová (AUT) +3,59
21. Sophie Mathiouvá (ITA) +4,31

Prvé kolo nedokončili: Erin Mielzynská (CAN), Franziska Gritschová (AUT), Marta Bassinová (ITA).
Vítam všetkých priaznivcov alpského lyžovania pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na druhé kolo slalomu žien, jeho začiatok je na programe o 13:30.

Vo švajčiarskom Lenzerheide prebieha záver tohto ročníka SP v alpskom lyžovaní a rozhoduje sa teda o držiteľoch glóbusov, boje o veľký krištáľový glóbus, ale aj o tie malé ako u žien aj mužov sú tento rok veľmi vyrovnané.

Zjazd a SuperG muselo byť pre nepriaznivé počasie zrušené. Veľmi sklamaná tak zostala domáca reprezentantka Lara Gutová-Behramiová, ktorá už jeden malý glóbus získala a stále je v hre aj o ten veľký. Avšak, práve disciplíny, v ktorých táto Švajčiarka dominuje boli zrušené a to výrazne pomohlo našej reprezentantke Petre Vlhovej v boji o veľký krištáľový glóbus, keďže sa už pôjde len slalom a obrovský slalom, v slalome Gutová-Behramiová štartovať nebude.

Petra Vlhová má teda na dosah veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo v tomto ročníku, ale aj ten malý za prvenstvo v slalome. Uvidíme, ako na tom bude po prvom kole slalomu. Sledujte naše online prenosy zo záveru SP vo švajčiarskom Lenzerheide!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo