Skončil Livio Magoni pre kontroverzný rozhovor? Špekulácie sa rôznia

7. 4. 2021 |
 

Livio Magoni a Petra Vlhová už netvoria jeden tím. Stalo sa tak náhle a po najväčšom úspechu slovenského lyžovania, keď spoločne dosiahli na veľký krištáľový glóbus.

Livio Magoni vie, že záver sezóny bude náročný. FOTO: TASR.

Koniec spolupráce sa rodil veľmi rýchlo a náznaky, že by sa niečo podobné mohlo udiať prichádzali neustále. Veľkú vlnu nevôle vyvolal najmä posledný rozhovor 57-ročného rodáka zo Selvina, v ktorom si nedával servítku pred ústa.

Okrem medializovaných vyjadrení o Vlhovej klesajúcej forme a slabej mentálnej výbave či nezhodám v tíme s rodinnými príslušníkmi však stále tvrdil, že jeho pozícia v tíme je dobrá.

"V tíme budú zmeny, ale moja pozícia je v poriadku. Onedlho sa rozhodnem,“ povedal Livio Maogni pre corriere.it. Potom sa však následne predstavil aj na oficiálnom prijatí pri prezidentke Zuzane Čaputovej a dokonca ešte s Petrou Vlhovou absolvoval pár tréningov v Jasnej.

Mnohé domáce i svetové médiá však poukazovali práve na kontroverzné vyjadrenia Magoniho na 25-ročnú Liptáčku. Všetko ale vyvracia novinár, ktorý pracuje pre popredný server neveitalia.it.

„Tento rozhovor nebol rozhodujúci z hľadiska Magoniho budúcnosti pri Vlhovej. Bolo evidentné, že Petra a jej rodina chcú niečo zmeniť, a to napriek tomu, že s Liviom a zvyškom Talianov v tíme mali podpísané zmluvy do roku 2022,“ povedal pre Šport24.sk Fabio Poncemi.

Sám dokonca priznal, že Livio Magoni s takouto možnosťou z jeho strany vôbec nerátal. Skôr boli náznaky, že v tíme Petry Vlhovej chcú urobiť zmeny. 

„V závere majstrovstiev sveta v lyžovaní som sa s ním bavil. Povedal mi, že sa budú rozprávať o celej situácii, ale bol presvedčený, že budú pokračovať, hoci vo Vlhovej tím rozhodol, že urobí nejaké zmeny. Čakal som však, že nájdu nejaké riešenie,“ dodal Poncemi.

Napriek tomu Livio Magoni v spomínanom rozhovore naznačil, že v tíme Petry Vlhovej nie je všetko tak, ako by si prial on alebo slovenská pretekárka. 

"Bez urážky, to pravé slovo, ktoré to vystihuje je ignorancia a s tým ťažko niečo urobíte. Sama Petra v týchto veciach často len sklopí hlavu a povie, že tak to jednoducho funguje. Problém nie je v nej, ale v jej okolí. Pokiaľ sa dávate dokopy s Petrou, tak pracujete pre celú jej rodinu zároveň,“ tvrdil pred dvomi týždňami charizmatický Talian.

Livio Magoni a Petra Vlhová vraj mali problémy

Kým verejnosť o podobných problémoch netušilo, v lyžiarskych kruhoch sa celú sezónu hovorilo o menších nedorozumeniach medzi Magonim a tímom Petry Vlhovej.

"Boli veci, ktoré vyskakovali na povrch. My v lyžiarskom svete sme o nich vedeli, ale mala som pocit, že to ešte jednu sezónu zvládnu. Dostalo sa to do bodu, keď jeho odchod bol v daný okamih najlepším riešením pre všetky strany," povedala pre sportnet.sk Eva Kurfürstová, bývalá česká lyžiarka, expertka Eurosportu. 

O niečo stručnejší, no výstižnejší bol Timotej Zuzula. Nekompromisný tréner svojej dcéry Veroniky v krátkom vyjadrení odpovedal na otázku, či ho koniec Livia Magoni prekvapil takto: "Neprekvapil. Nič viac k tomu nepoviem."

K celej situácii sa vyjadril aj hlavný sponzor Petry Vlhovej jej otec Igor, ktorý si dokonca pred angažovaním Livia Magoniho musel zobrať na jeho výplatu úver.

"Mám pocit, že jeho koniec je prirodzený jav. Na začiatku spolupráce mi hovoril, že lyžiarski tréneri rotujú každé štyri roky. Potom sa vystrieľajú náboje a už to nefunguje. To je všetko," povedal pre sportnet.sk, ktorý zároveň odmietol dohady o tom, že za odchodom Taliana je už mnohokrát spomínaný rozhovor pre taliansky server.

"Nie, to sme už dávno zmietli zo stola. S Liviom sme si to vysvetlili a k tomu sa nebudem vyjadrovať. To už je uzavreté. Ľudia špekulujú o rozpočtoch, peniazoch, o covide-19, o všetkom. Pre mňa je Livio najlepší tréner na svete. To, čo sme si sľúbili, sme spravili," povedal na záver Igor Vlha.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo