Petra Vlhová reaguje na kritické slová Livia Magoniho: Neznížim sa k ich komentovaniu cez médiá

25. 3. 2021 |
 

Potom ako Petra Vlhová získala veľký krištáľový glóbus sa začali špekulácie o zmenách v jej tíme. Konkrétne prišlo aj na meno Livio Magoni.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. FOTO: TASR/AP

Ten sa nedávno vyjadril, že premýšľa nad odchodom z tímu Vlha z obáv straty výkonnosti svojej zverenkyne. Podľa jeho slov totiž Petra Vlhová nemá v DNA potrebnú kvalitu.

 

Livio Magoni vysvetlil svoje slová. Petre Vlhovej a Slovensku sa ospravedlňuje - kliknite

 

„Skôr sa môže stať, že sa bude zhoršovať. Pokiaľ by som nepokračoval, tak by to bolo pre toto. Mazeová bola zviera, čo je aj Vlhová. Lenže kým prvá pochopila, čo je nutné stať sa osobnosťou, tá druhá nie,“ povedal otvorene pre corierre.it Livio Magoni.

Deň na to reagovala na tieto vyjadrenia aj jeho zverenkyňa. Tá prostredníctvom sociálnych sietí zverejnila, že si všetko chcú najprv prebrať interne.

„Negatívne vyjadrenia môjho trénera Livia Magoniho v talianskych médiách, s ktorými ma novinári konfrontujú posledných 24 hodín, nás všetkých zasiahli v čase absolútnej radosti.“

„Ja sa neznížim k tomu, aby som ich komentovala bez toho, aby sme sa o tom všetci navzájom neporozprávali a nevyjasnili sme si tak svoje postoje,“ napísala 25-ročná Liptáčka na Facebooku.

Petra Vlhová priznala problémy v tíme

Livio Magoni sa však v rozhovore pre spomínaný server dotkol aj spolupráce celého tímu, ktorý stojí a padá na rozhodnutiach rodiny Vlhovcov. Talian dokonca naznačil, že mnoho vecí brzdilo okolie a jej rodina. Podľa jeho slov sa objavili nedorozumenia, ktoré sám nevedel pochopiť.

„Bez urážky, to pravé slovo, ktoré to vystihuje je ignorancia a s tým ťažko niečo urobíte. Sama Petra v týchto veciach často len sklopí hlavu a povie, že tak to jednoducho funguje. Problém nie je v nej, ale v jej okolí.

Pokiaľ sa dávate dokopy s Petrou, tak pracujete pre celú jej rodinu zároveň,“ pokračoval Livio Magoni.

Aj toto Petra Vlhová snažila vo svojom vyhlásení vysvetliť. „Každý tím, rovnako ako rodina, má svoje vnútorné problémy a počas sezóny nabitej emóciami ich máme aj my. Vždy sme však naše rozpory a rozličné názory vedeli využiť na posilnenie nášho tímu.“

„A ak by sme to nerobili lepšie ako naši konkurenti, nikdy by sme najvzácnejšiu lyžiarsku trofej nezískali a tak ako vždy doteraz, nebudeme interné záležitosti a vnútornú stratégiu nášho tímu riešiť cez.“

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo