Petra Vlhová ONLINE dnes zjazd Val di Fassa 2021

27. 2. 2021 |

Petra Vlhová, zjazd, ONLINE, online prenos, dnes, Val di Fassa, 2021, LIVE, sobota, zjazdové lyžovanie, SP. Petra Vlhová dnes ide ďalší zjazd žien vo Val di Fassa. Sledujte ONLINE prenos od 11:00 hod.

Petra Vlhová v cieli super-G Svetového pohára alpských lyžiarok v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Foto - TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová prišla o vedenie v celkovom poradí Svetového pohára. V piatkovom zjazde vo Val di Fassa obsadila deviate miesto s mankom 1,12 sekundy na víťaznú Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú, ktorá ju na čele hodnotenia predstihla o 29 bodov.

Druhá skončila Rakúšanka Ramona Siebenhoferová (+0,02 s) a tretia bola ďalšia Švajčiarka Corinne Suterová (+0,26).

Petra Vlhová ONLINE zjazd dnes Val di Fassa 2021 LIVE sobota

Dvadsaťdeväťročná Gutová-Behramiová nadviazala na úspešné majstrovstvá sveta v Cortine d'Ampezzo, kde získala dve zlaté a jednu bronzovú medailu. Dosiahla 31. víťazstvo na podujatiach SP, z toho jubilejné desiate v kráľovskej alpskej disciplíne.

Pred súťažou zaostávala za Vlhovou o 42 bodov, za triumf si pripísala stovku, zatiaľ čo doterajšia líderka získala za deviatu priečku 29 bodov. Švajčiarka zvíťazila vo štvrtej súťaži v rýchlostných disciplínach SP za sebou, horšie ako druhá neskončila už celkovo v šiestich pretekoch v sérii.

V talianskom stredisku sa náhradný zjazd za preteky v nemeckom Garmisch-Partenkirchene išiel v teplom, výrazne jarnom počasí. Lyžiarky sa v úvodnej pasáži snažili aj na terénnych vlnách držať čo najviac kontakt s podložkou, aby nabrali rýchlosť do rovinatejšej časti. Gutová-Behramiová sa na trať vydala so sedmičkou, maximálne sa usilovala o jazdu v zjazdárskom postoji.

Zároveň sa jej darilo oblúky prechádzať čisto a vysokou stopou. Hoci na treťom a štvrtom medzičase mierne zaostávala, do cieľového úseku si priviezla vysokú rýchlosť a tesne sa dostala do zelených čísel. Rozdiel dvoch stotín medzi ňou a Siebenhoferovou bol v prepočte 56 centimetrov.

"Je to špecifický kopec, musíte nájsť rovnováhu medzi dravosťou a technikou lyžovania. Dnes som vyhrala v spodnej časti, sneh bol odlišný v porovnaní s tréningami, čo ma príjemne prekvapilo. Bolo to jednoduchšie, na lyžiach som sa cítila stabilnejšie.

Do zajtra ešte mám na čom popracovať, náskok bol tesný," povedala víťazka podľa portálu laola1.at.

19 dôležité Slovenská reprezentantka nezačala úplne ideálne a dlho jej trvalo, kým chytila to správne tempo. Nájazd do bránok bol veľmi náročný, ale Petra bojovala ako len vedela. Napokon to v cieli stačí na predbežné 12. miesto, bude to teda horšie ako včera, ale zlý výsledok to tiež nieje!
19 dôležité Tak a už sa na trať chystá Petra Vlhová! Držíme palce!
7 dôležité A už sme sledovali včerajšiu víťazku a predbežní líderku celkového predbežného poriada! Lara Gutová-Behramiová bola dnes najväčšia favoritka na víťazstvo a dokázala to aj svojou výbornou jazdou! Svoju krajanku Suterovú zdoláva o 32 stotín a pokračuje vo fantastickej forme.
5 dôležité Tretia Švajčiarka v úvodnej pätici a tou je Corinne Suterová. Napokon sa nám znova mení predbežné prvé miesto, čo je podľa očakávania. Suterová bola o vyše pol sekundy rýchlejšia a bude čakať, ako zareagujú jej súperky!
4 dôležité Na určitú dobu sa teda pochopiteľne pretek musel prerušiť, kým sa upravila trať. Po pauze sa na trať dostala štvrtá pretekárka v poradí a to Michelle Gisinová zo Švajčiarska. Tá sa včera delila o deviate miesto s našou reprezentantkou, dnes v cieli zaznamenáva čas o jednu stotinu lepší ako jej krajanka a ide na predbežnú lídersku pozíciu!
3 dôležité Breezy Johnsonová z USA dnes patrila medzi hlavné favoritky na prípadné víťazstvo. Američanka nemala ideálny štart, ale následne svoju jazdu vylepšila a tesne pred cieľom to vyzeralo veľmi nádejne. Žiaľ, Johnsonová vyletela z trate a končí v ochrannej sieti! Tak to je smola, veríme že je Johnsonová v poriadku.
2 dôležité Ako druhá sa na trať dostala prvá Švajčiarka a to Jasmine Fluryová. Ani ona sa včera nezmestila do prvej desiatky a dnes by to zrejme chcela napraviť. Tesne pred cieľom to držala v zelených číslach a napokon je o 19 stotín rýchlejšia ako jej talianska súperka!