Petra Vlhová obrovský slalom dnes Sölden 2. kolo ONLINE ženy lyžovanie

17. 10. 2020 |
 

Petra Vlhová, obrovský slalom, dnes, Sölden, 2. kolo, online prenos, ženy, lyžovanie. Online prenos dnešného obrovského slalomu s Petrou Vlhovou v Söldene štartuje od 13:00.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová v 1. kole obrovského slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v rakúskom Lienzi 28. decembra 2019. FOTO TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová, obrovský slalom, dnes, Sölden, 2. kolo, online prenos, ženy, lyžovanie. Online prenos dnešného obrovského slalomu s Petrou Vlhovou v Söldene štartuje od 13:00.

Petra Vlhová, obrovský slalom, dnes, Sölden, 2. kolo, online prenos, ženy, lyžovanie,

Petre Vlhovej opäť nevyšiel vstup do 55. ročníka zjazdárskeho Svetového pohára. V prvom kole sobotného obrovského slalomu v rakúskom Söldene zašla až desiaty čas. Slovenská lyžiarka so štartovým číslom 3 zaostala za vedúcou Taliankou Martou Bassinovou dve sekundy a dve stotiny.

Vlhovej ľadovcové štarty SP nesedia. Vlani ako úradujúca majsterka sveta v söldenskom obrovskom slalome skončila štrnásta, keď po prvom kole strácala na vedúcu Mikaelu Shiffrinovú poldruha sekundy. Teraz hrozil opäť výsledok hlboko pod jej možnosti, keď sa v prvej jazde nedokázala stotožniť s náročnými podmienkami.

Mimoriadne ťažký svah s dlhými "zatvorenými" úsekmi pokryla v hornej časti hmla, z ktorej však slovenská pretekárka vyšla do prvého medzičasu ešte s relatívne nízkou stratou 31 stotín. "Sneh bol dobrý, počasie, tiež. Síce bola trochu zlá viditeľnosť, ale dalo sa ísť," konštatovala pre TASR Vlhová.

V ďalšom priebehu sa jej nepodarilo dynamicky nasadzovať do vysokých oblúkov a v niektorých bránkach to bolo o prílišnom rešpekte. Vlhovej sa to hodnotilo ťažko: "Musím si to zanalyzovať. Ale podľa času aj podľa môjho pocitu som strmú časť išla veľmi zle."

Naopak, neviazaný prístup k širokým technickým líniám v stredovej strmine predviedli talianske spolufavoritky. Oba išli približne na jednej úrovni, Marta Bassinová však úplne čisto a preto získala 58 stotín aj na Federicu Brignoneovú. Víťazka SP spravila v strednej časti chybu, keď sa dostala príliš nízko pod bránku, rýchlo to však skorigovala a ako jediná konkurovala svojej krajanke. Tretia Nórka Mina Fuerst Holtmannová stratila 98 stotín.

"Jazdu Marty som nevidela, podľa čas musela ísť skvele. Ja sa budem snažiť zlepšiť môj súhrnný čas, ale mám už veľkú stratu. Napriek tomu spravím všetko pre lepší výsledok," zdôraznila pre TASR Vlhová.

Petra Vlhová - životopis, kliknite

SP v zjazdovom lyžovaní

Petra Vlhová, obrovský slalom, dnes, Sölden, 2. kolo, online prenos, dnes od 13:00

Aktualizuj online prenos
dôležité Fantastické druhé kolo Petry Vlhovej!! Slovenka bude najhoršie tretia!
10 dôležité Fantázia! Petra Vlhová v druhom kole predviedla skvelú jazdu, je prvá s náskokom 1,34 sekundy a je to zatiaľ jednoznačne najrýchlejšie druhé kolo! Bravó Petra!
10 dôležité Petra Vlhová prvú polovicu trate zišla fantasticky, je náskok je 1,37 sekundy! Poď Peťa!
10 dôležité A teraz pozor! Na trať mieri naša Petra Vlhová!
12 dôležité Tina Robniková mala v prvej polovici trate maličký náskok, ale následne chybovala a vypadáva!
15 dôležité Maria Therese Tvibergová spadla a dnešné preteky tak nedokončí!
17 dôležité Paula Moltzanová predviedla v druhom kole výbornú jazdu, chytila skvelý rytmus a v cieli je to prvé miesto s náskokom 0,73 sekundy!
23 dôležité Katharina Liensbergerová minula jednu bránku a dnes v pretekoch končí! Tak toto je veľká smola je domácu pretekárku.
27 dôležité Ester Ledecká na začiatku svojej jazdy takmer stratila paličku, zvyšok kola bol však výborný! V cieli je to prvé miesto s náskokom 0,65 sekundy!
27 dôležité Na trať sa vydáva česká olympijská víťazka Ester Ledecká!
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo