Petra Vlhová nedeľa slalom v Levi 1. kolo online dnes

20. 11. 2022 |

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová reaguje v cieli po jej jazde v druhom kole slalomu žien v alpskom lyžovaní vo fínskom Levi 19. novembra 2022.  FOTO TASR/AP

Petra Vlhová sa aj nedeľu postaví na štart slalomu Svetového pohára v lyžovaní vo fínskom Levi. Online prenos 1. kola štartuje dnes od 10:15. Druhé kolo sa začína od 13:15 hod.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotu v úvodnom slalome novej sezóny Svetového pohára 3. miesto. V sobotných pretekoch vo fínskom Levi triumfovala jej veľká americká rivalka Mikaela Shiffrinová, druhá skončila s odstupom 16 stotín Švédka Anna Swennová-Larssonová. Vlhová stratila na víťazku 20 stotín.

Američanka si vo fínskom stredisku pripísala piaty triumf, naposledy tam zvíťazila v roku 2019. Zároveň zaznamenala 75. víťazstvo v SP a prekonala rekord Lindsey Vonnovej v počte pódiových umiestnení v jednej disciplíne. Pre Shiffrinovú to bol 48. slalomový triumf.

"V úvode sezóny sa na svahu cítim výborne, lyže mi dnes išli perfektne. V porovnaní s minulou sezónou som v mojom tíme urobila zmeny a zatiaľ sa to vypláca. V druhom kole som bola silná, chytila som dobré tempo aj rytmus," povedala Američanka pre oficiálnu webovú stránku Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS.

Po prvom kole viedla Nemka Lena Dürrová, ktorá napokon skončila štvrtá. Swennová-Larssonová, ktorá vynechala vlaňajšiu sezónu pre zranenie, zdolala Vlhovú o 4 stotiny. "Som spokojná, nie je to ľahké lyžovať v takejto konkurencii. Som rada, že som sa posunula o jednu priečku. Je to veľmi vyrovnané, rozhodujú maličkosti. Chcem si teraz oddýchnuť pred zajtrajšími pretekmi," uviedla pre JOJ Šport Vlhová, ktorá si vybojovala už 58. pódiové umiestnenie.

Vlhová zvíťazila v Levi päťkrát, pričom tam triumfovala v štyroch slalomoch za sebou v rokoch 2020 a 2021. Na najvyšší stupienok sa postavila aj v roku 2017. V roku 2016 obsadila tretie miesto a v roku 2018 skončila druhá.

Svetový pohár v lyžovaní

Slalom v Levi Petra Vlhová nedeľa 1. kolo online od 10:15

47 dôležité Francúzka Marie Lamureová predviedla briliantnú jazdu a je v cieli na fantastickom 13. mieste so stratou len 0,97 desatín sekundy!
30 dôležité Zrinka Ljutićová včerajšie druhé kolo nedokončila, ale dnešné prvé kolo opäť ukazuje svoje kvality, keď na prvých dvoch medzičasoch bola rýchlejšia ako Shiffrinová a v cieli je nakoniec siedma so stratou len 0,73 sekundy.
26 dôležité Charlie Guestová mala druhý a aj tretí úsek najrýchlejší, ale bohužiaľ vypadáva! Veľmi smolný moment pre túto Britku.
23 dôležité Chiara Mairová si na začiatku udržala rytmus a jej strata nebola ani 3 desatiny, ale už kúsok pred cieľom sa jej skĺzla spodná lyža a padá!
20 dôležité Dvadsať pretekárok máme za sebou a Thea Louise Stjernesundová dokázala držať krok s prvou trojkou, keď mala zelené čísla a v cieli je spokojná so svojím 5. miestom!
7 dôležité Petra začala výborne, agresívnou jazdou to vyzeralo, že bude prvá, ale v cieli jej to stačilo len na tretie miesto, ale stráca len jednu desatinu na Shiffrinovú.
7 dôležité Na štarte Petra Vlhová!
6 dôležité Včerajšia víťazka prvého kola Lena Dürrová dokázala na treťom medzičase zabrať a bola v zelených číslach, ale nakoniec je v cieli druhá o 7 stotín!
5 dôležité Druhé miesto včera obsadila Anna Swenn-Larssonová a aj dnes mierila vysoko, ale bohužiaľ spadla a dnešný závod nedokončí!
2 dôležité Včerajšia víťazka slalomu Mikaela Shiffrinová predviedla bezproblémovú jazdu, síce trochu strácala na Wendy, ale v cieli je nakoniec prvá o 21 desatín.