Petra Vlhová mohla mať zlato: Na konci som sa cítila unavená, toto teplo mi nerobí dobre

20. 2. 2021 |
 

Petra Vlhová uzavrela MS v zjazdovom lyžovaní striebornou medailou v slalome. Hoci sa zdalo, že mala v 2. kole šancu aj na zlato, v závere trate na najcennejší kov stratila.

Petra Vlhová po pretekoch v slalome na MS. FOTO: TASR/AP.

Všimla si to aj bývalá česká reprezentantka Šárka Strachová, ktorá sobotňajší slalom komentovala v štúdiu ČT Sport. „Vlhová aj Liensbergerová mali štart druhého kola veľmi podobný, dievčatá sa ťahali približne do polovice trate. Katharina si udržala tempo až do cieľa a predviedla jazdu skutočnej šampiónky,“ vyjadrila sa niekdajšia majsterka sveta v slalome.

„Neviem, či Petre dochádzali sily, ale v spodnej pasáži to z jej strany nebola taká jazda ako vo vrchnej alebo prostrednej časti,“ dodala Šárka Strachová.

Jedným z dôvodov mohlo byť aj slnečné počasie, ktoré počas pretekov a najmä na štarte môžu lyžiarkam ubrať z energie. „Pred pretekmi sme mohli vidieť ako lyžiarkam držia tréneri nad hlavami dáždniky. Je to preto, že slnečné lúče odoberajú pretekárkam energiu na štarte. Preto je vždy lepšie, ak sa pretekári zdržujú viac v tieni.“

„Aj Petra Vlhová mala ponorené lyžairky ponorené v snehu, aby spĺňali tú funkciu, akú majú,“ hovorila tesne pred druhou jazdou Petry Vlhovej expertka RTVS Veronika Velez-Zuzulová.

Petra Vlhová sa tešila zo striebra

A jej slová potvrdila aj samotná Petra Vlhová. Tá bola síce v cieli spokojná so ziskom striebra, no sama vedela, že mohla skončiť aj prvá.

„Napriek tomu sú pre mňa dve medaily zo šampionátu veľmi dobrým výsledkom. Dnes to bolo veľmi náročné aj pre podmienky, aké tu boli. Trápila som sa aj po fyzickej stránke, pretože mi nerobilo dobre toto teplé počasie a na konci som sa cítila naozaj unavená,“ priznala po pretekoch Petra Vlhová pre neveitalia.it.

„Som však šťastná z druhého miesta Katharina bola najlepšia.“ Napriek tomu sa Petra Vlhová nemôže za svoje výkony vôbec hanbiť. Práve naopak, pre Slovensko na MS v zjazdovom lyžovaní vybojovala dve strieborné medaily.

„"Veľká gratulácia pre Petru, v Cortine získala dve strieborné medaily. Takých športovkýň, akou je ona, na Slovensku veľa nemáme, preto si ju treba vážiť. V tejto sezóne ju ešte čaká veľa pekného, má pred sebou veľa cieľov."

"Klobúk dolu pred výkonom Liensbergerovej. Prvýkrát išla z pozície vedúcej pretekárky po 1. kole a zvládla to bravúrne," povedala Veronika Velez-Zuzulová.