Mikaela Shiffrinová opísala ťažké obdobie po smrti otca: Druhé miesto si cením viac ako inokedy predtým

23. 11. 2020 |
 

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová, otec, smrť, SP, Levi, lyžovanie. Na konci pretekov bude určite veľa sĺz, hovoril pred slalomom v Levi tréner Mikaely Shiffrinovej. Mike Day tým narážal na fakt, že americká lyžiarka sa vráti do kolotoča Svetového pohára po februárovej smrti svojho otca.

Mikaela Shiffrinová po pretekoch v Levi. FOTO TASR/AP.

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová, otec, smrť, SP, Levi, lyžovanie A mal pravdu. Mikaela Shiffrinová sa totiž na svah v Levi svojim spôsobom tešila. „Prestávka nebola až tak dlhá.

Je vzrušujúce byť späť na svahu. Pretože po celom tom zhone v mojom osobnom živote, ktorým som si v poslednom období prešla, mám pocit, že idem na dovolenku. A nie vždy to tak bolo,“ povedala v rozhovore pre iltalehti.fi ešte pred štartom 25-ročná lyžiarka.

Petra Vlhová porazila Mikaelu Shiffrinovú a vyhrala prvý slalom sezóny (VIDEO) - kliknite >>

Napokon preteky zakončila skvelým druhým miestom, keď lepšia bola iba naša Petra Vlhová.

Petra Vlhová, Mikaela Shiffrinová si cení druhé miesto

Mikaela Shiffrinová napokon ani neplakala, ale na tlačovej konferencii po pretekoch priblížila, čo sa v jej živote za posledných 300 dní dialo. Toľko času totiž uplynulo odkedy naposledy pretekala v rámci Svetového pohára.

„Koľko máme času?", pýtala sa ironicky. „No, nebolo mi dobre,“ začala rodáčka z Colorada, ktorá chcela svoju situáciu pomenovať jedným výrazom.

„Ale neviem si naň teraz spomenúť. Opisuje obdobie, počas ktorého si prechádzate naozaj ťažkou životnou tragédiou. Potom sa však váš život zlepší, pretože sa vám zmenia priority a viac si užívate momenty s rodinou i špecifické životné situácie,“ priznala Shiffrinová, ktorá zaostala za Petrou Vlhovou o 18 stotín sekundy.

„Preto si teraz užívam druhé miesto viac ako inokedy. Cítim totiž, že som sa posunula a predviedla kvalitnú jazdu. Bolo to to najlepšie, čo som mohla dnes urobiť. Som na to viac hrdá ako kedysi. V niektorých veciach je to už lepšie, ale je to proces, ktorým si človek musí prejsť,“ dodala Shiffrinová, ktorá štartovala v 1. kolo z prvej pozície.

Petra Vlhová sa tešila, Mikaela Shiffrinová bola pokojná

Petra Vlhová jej program a výsledky v sezóne 2020/21 - kliknite >>

Už pred pretekmi bolo na nej vidieť, že si návrat užíva. Často sa rozprávala s organizátormi a podľa vaildaily.com sa ich dokonca pýtala, či im nie je zima. "Chcela som zistiť, či to chcem robiť aj naďalej. Bolo by lepšie na to prísť už v marci...," vravela Shiffrinová, ktorá premýšľala nad návratom už v uplynulej sezóne, ktorú napokon ukončila pandémia koronavírusu.

"Zistila som však, že musím lyžovať ďalej. Cítila som, že sa musí niečo stať. Viem, že môžem pokrčaovať, lebo chcem," pokračovala Shiffrinová. "Dnes som sa cítila naozaj šťastná. Radšej však trénujem, pretože toľko netrvá, kým sa dostanete na trať.

Dnes som si ale preteky užila. Bavila som sa. Viem, že môžem ísť ešte rýchlejšie, ale zabávala som sa a predviedla kvlaitné jazdy. To je teraz to najdôležitejšie," dodala na záver Shiffrinová.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo