Petra Vlhová skončila druhá v obrovskom slalome v Kranjskej Gore za Robinsonovou

15. 2. 2020 |
 

Petra Vlhová bojovala o štrnáste prvenstvo na podujatiach SP, ale napokon z toho bolo premiérové druhé miesto v tejto disciplíne.

Petra Vlhová v Sestriere vyhrala.  Foto - TASR/AP

 Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila druhé miesto v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára v Kranjskej Gore.   Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka bojovala o štrnáste prvenstvo na podujatiach SP, ale napokon z toho bolo premiérové druhé miesto v tejto disciplíne. Úradujúca majsterka sveta si pripísala 34. pódiové umiestnenie v kariére, v obrovskom slalome šieste.

Petra Vlhová skončila v Kranjskej Gore druhá 

Petra Vlhová obsadila nakoniec druhé miesto v obrovskom slalome Svetového pohára v Kranjskej Gore. O 34 stotín sekundy predbehla víťazná Novozélanďanka Alice Robinsonová, tretie skončili s odstupom 1,59 sekundy spoločne domáca Meta Hrovatová a Švajčiarka Wendy Holdenerová.

Druhé kolo mal na starosti švajčiarsky tréner Alois Prenn a postavil rytmickejšiu a otvorenejšiu trať. Tá bola pripravená výborne a jej kvalita vydržala až do konca. Brignoneová na nej urobila viacero chýb a stratila šancu zabojovať o pódium. Robinsonová išla výborne, a hoci sa opäť nevyhla jednej chybe, išla suverénne do vedenia o priepastných 1,59 sekundy.

Vlhová išla síce bez chyby a presvedčivo, ale na hladký štýl Robinsonovej to v sobotu mohlo stačiť len v prípade výraznejšieho zaváhania jej súperky.

 

 

SP v lyžovaní 2020

Petra Vlhová skončila v Kranjskej Gore druhá 

Aktualizuj online prenos
1 dôležité Aj sa tak stalo, Peťa dnes vybojovala druhé miesto! Aj to je skvelý výsledok, zrejme je však naša reprezentantka trochu sklamaná, ale uričte byť nemusí!
1 Peťa je stále v červených číslach a strata narastá. Zrejme to na prvé miesto stačiť nebude.
1 Druhý medzičas má Peťa horší, nezvolila od úvodu rýchlu jazdu. Strata však veľká nie je, uvidíme čo stredná časť trate.
1 dôležité Na štarte je už prirpavená slovenská reprezentantka! Držíme jej všetci palce!
2 dôležité Alice Robinsonová z Nového Zélandu strácala po prvom kole na našu reprezentantku 0.24 stotín. Robinsonová sa chybe nevyhla, ale ide na predbežné prvé miesto! Ostane tam aj po jazde Petry Vlhovej?
3 dôležité Domáca reprezentantka Meta Hrovatová v úvode spravila chybu a to malo za následok straty na medzičase. Záver trate jej však vyšiel a je tu rovnaký čas ako mala Holdenerová! Slovinsko má obrovskú radosť, bude z toho pódium! Aj Švajčiarka sa môže radovať, bude na delenom pódiovom umietnení!
Ostávajú posledné tri pretekárky druhého kola! Ide už do tuhého, pomaly môžme upriamiť zrak na slovenskú reprezentantku.
4 dôležité Pred dnešným pretekom mala Wendy Holdenerová zo Švajčiarska určite šance na prípadné pódiové umiestnenia. Aktívna jazda od začiatku nesie úspech, o jednu stotinu sekundy ide na prvé miesto a najhoršie dnes skončí štvrtá!
5 dôležité Po nej sa na trať v druhom kole dostala jej krajanka Marta Bassinová. Tá môže byť spokojnešia, ide na predbežnú líderskú pozíciu a to minimálne piate miesto má už zaručené!
6 No a na trať v druhom kole sa dostala po krátkom prerušení druhá žena celkového poradia Federica Brignoneová z Talianska. Jazda v druhom kole jej však nevyšla a v cieli to stačí len na predbežné 3. miesto.
7 dôležité Tina Robniková zo Slovinska sa v cieli raduje, dokázala Švajčiarku zosadiť z prvého miesta! Gisinová si teda na stoličke dlho neposedela.
8 dôležité Po krátkej prestávke sa na trať dostala Michelle Gisinová zo Švajčiarska a po vydarenom závere ide na predbežnú líderskú pozíciu!
9 dôležité Jej krajanka Kristin Lysdahlová išla veľmi agresívne a bola tu šanca ohroziť popredné miesta. Tesne pred cieľom však spadla a tak druhé kolo nedokončila!
10 Nina Haver-Løsethová z Nórska uzatvorila druhú desiatku pretekárok v druhom kole. Od druhého medzičasu výrazne strácala a zaraďuje sa na predbežné 8. miesto.
11 Posledným zástupcom Rakúska v druhom kole je Katharina Truppeová. V cieli jej jazda v druhom kole stačila na predbežné 12. miesto, takže si pohoršila.
12 Sara Hectorová zo Švédska takmer chytila špicára v strede trate. Postupune náskok zlepšovala, ale v cieli sa zaraďuje na druhé miesto.
13 dôležité Tessa Worleyová z Francúzska mala predpoklady na útok na predbežnú líderskú pozíciu! Tieto predpoklady sa aj naplnili a Liensbergeová je zosadená z prvého miesta, kde sa držala celkom dlho.
14 Franziska Gritschová z Rakúska rozšírila početné zastúpenie tejto krajiny v druhom kole. Momentálne je na predbežnom 8. mieste.
15 Po krátkej prestávke sa na trať dostala jej krajanka Lara Gutová-Behramiová, ktorá teda zahájila druhú polovicu štartovnej listiny v druhom kole. Napokon sa zaraďuje na predbežné 3. miesto.
16 Prvým zástupcom Švajčiarska v druhom kole je Andrea Ellenbergerová. S druhým kolom môže byť zrejme spokojná, v cieli sa zaraďuje na predbežné druhé miesto.
17 Lena Dürrová je jedinou zástupkyňou Nemecka v druhom kole. Úvod zvládla veľmi dobre, ale od stredu trate sa to len zhoršovalo a v cieli to stačí len na predbežné 8. miesto.
18 O osemnáste miesto po prvom kole sa Buciková delila s Juliou Scheibovou z Rakúska. Mladá nádej rakúskeho zjazdového lyžovania sa v cieli zaraďuje na predbežné druhé miesto.
18 Osemnáste miesto bolo po prvom kole delené. Z tejto dvojice sa na trať v druhom kole dostala ako prvá Ana Buciková zo Slovinska. V cieli ide na predbežné druhé miesto, to je pre špecialistku na slalom vynikajúci výsledok.
20 Magdalena Fjällströmová zo Švédska uzatvorila prvú desiatku pretekárok v druhom kole. Druhé kolo zvládla celkom úspešne a zaraduje sa na predbežné 2. miesto.
21 Alexandra Tilleyová je jediným zástupcom Veľkej Británie, ktorá bojuje o cenné body. V cieli sa zaraďuje na predbežné ôsme miesto.
22 Nórska sa o spomínané miesto delila s talianskou reprezentantkou, ktorou je Luisa Matilde Maria Bertaniová. Tá sa v cieli zaraďuje na delené piate miesto.
22 Mina Fürst Holtmannová štartovala v prvom kole so štartovným číslom 1, ale napokon skončila až na delenom 22. mieste! Preto sa pustila do tejto jazdy agresívnejšie, v cieli to stačilo na predbežné druhé miesto.
24 dôležité Katharina Liensbergerová z Rakúska od úvodu zaútočila na predbežnú líderskú pozíciu. Všetky medzičase mala lepšie a v cieli má náskok 1.17! Rakúšanka ide teda na prvé miesto.
25 Jedniným zástupcom USA v druhom kole je Nina O'Brienová. Od začiatku chytila ten správny rytmus, ale výraznejšia chyba v strede trate ju odsúva až na predbežné štvrté miesto.
26 dôležité Laura Pirovanová z Talianska je pretekárka s druhým najvyšším číslom v druhom kole. Stredná časť druhého kola jej nevyšla, ale v závere to vylepšila a s náskokom 13 stotín ide na prvé miesto!
27 dôležité Po Miradoliovej sa na trať dostala aj jej reprezentačná kolegyňa Clara Direzová. V cieli bola o 14 stotín lepšia a tak zosadila Huberovú z prvého miesta!
28 Romane Miradoliová z Francúzska je špecialistkou na rýchlostné preteky. Aj ona sa do druhého kola dnešného obrovského slalomu prebojovala s vysokým štartovým číslom. Francúzska sa zaraďuje na predbežné druhé miesto, keď zaváhala v závere trate.
29 Prvým zástupcom Nórska v druhom kole je Kristina Riisová-Johannessenová. Už aj ona má dnes odslúžené, Huberovú sa jej však prekonať nepodarilo.
30 Katharina Huberová z Rakúska sa dostala v druhom kole na trať ako prvá. V prvom kole štartovala až so štartovným číslom 54 a tak si dnes určite pripíše nejaké body. V cieli je jej čas 57.98, čo je oproti prvému kolu zlepšenie.
časová značka Druhé kolo obrovského slalomu žien v Kranjskej Gore sa práve začalo!
Na trati v Kranjskej Gore je už všetko pripravené na štart druhého kola obrovského slalomu žien. V druhom kole sa nám predstaví 30 najlepších pretekárok z prvého kola. Keďže sa Petra Vlhová stala víťazkou prvého kola, v tom druhom sa na trať dostane ako posledná.

Všetci teda držme našej reprezentantke palce, aby sa jej darilo aj v tomto druhom kole. Prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemné športové popoludnie všetkým fanúšikom zjazdového lyžovania a slovenského športu! Dnes je na programe obrovský slalom žien v slovinskej Gore a o 10:00 sa uskotočnilo prvé kolo.

Jej víťazkou sa stala slovenská reprezentantka Petra Vlhová, keď dominovala s časom 57.56. Druhá Alice Robinsonová z Nového Zélandu na ňu stráca po prvom kole 0.24 stotín a tretia Meta Hrovatová zo Slovinska 0.77 stotín. Je to teda veľmi dobrá východísková pozícia do druhého kola. Všetci teda budeme veriť, že Peťa zvládne aj druhé kolo a dokáže tak triumfovať v dnešnom obrovskom slalome.
Konečné poradie prvého kola:

1. Petra Vlhová (SVK) 57.56
2. Alice Robinsonová (NZL) +0.24
3. Meta Hrovatová (SLO) +0.77
4. Wendy Holdenerová (SUI) +0.86
5. Marta Bassinová (ITA) +0.89
6. Federica Brignoneová (ITA) +0.94
7. Tina Robniková (SLO) +0.95
8. Michelle Gisinová (SUI) +0.96
9. Kristin Lysdahlová (NOR) +1.23
10. Nina Haver-Løsethová (NOR) +1.29
11. Katharina Truppeová (AUT) +1.34
12. Sara Hectorová (SWE) +1.40
13. Tessa Worleyová (FRA) +1.48
14. Franziska Gritschová (AUT) +1.55
15. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +1.56
16. Andrea Ellenbergerová (SUI) +1.58
17. Lena Dürrová (GER) +1.64
18. Julia Scheibová (AUT) +1.65
18. Ana Buciková (SLO) +1.65
20. Magdalena Fjällströmová (SWE) +1.87
21. Alexandra Tilleyová (GBR) +1.96
22. Luisa Matilde Maria Bertaniová (ITA) +2.01
22. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2.01
24. Katharina Liensbergerová (AUT) +2.02
25. Nina O'Brienová (USA) +2.13
26. Laura Pirovanová (ITA) +2.14
27. Clara Direzová (FRA) +2.16
28. Romane Miradoliová (FRA) +2.32
29. Kristina Riisová-Johannessenová (NOR) +2.43
30. Katharina Huberová (AUT) +2.54
Vítam všetkých priaznivcov zjazdového lyžovania pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na druhé kolo obrovského slalomu žien v Kranjskej Gore, ktorý má naplánovaný začiatok na 13:00.

Kalendár pretekov zjazdového lyžovania žien pokračuje ďalej. Minulý víkend sa v nemeckom stredisku uskotočnil zjazd a SuperG. Tento víked sa presunieme do Slovinska, konkrétne do Kranskej Gory, kde je na programe obrovský slalom a slalom. Samozrejme, obra preteky budú aj s účasťou slovenskej reprezentantky Petry Vlhovej.

Našej úspešnej lyžiarke sa darilo aj minulý víkend. Rýchlostné disicplíny síce nie sú jej silnou stránkou, ale aj tak sa rozhodla zúčastniť už spomínaného zjazdu a SuperG. V prvom spomínanom preteku z toho bolo napokon ôsme miesto a v tom nedeľnajšom napokon Petra obsadila deviate miesto. Dala však jasne najavo, že čoskoro by aj v týchto disciplínach môže zabojovať aj o vyššie priečky.

Tento víkend sa v obrovskom slalome a slalome očakáva od našej reprezentantky útok na pódiové umiestnenia. Buďeme teda Petre držť palce, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo