Výborná Petra Vlhová v slalome v Kranjskej Gora vydrela víťazstvo! SP zjazdové lyžovanie

16. 2. 2020 |
 

Petra Vlhová, dnes, slalom, 2. kolo, online prenos, slalom, ženy, Kranjska Gora, zjazdové lyžovanie. Online prenos 2. kola slalomu SP v zjazdovom lyžovaní v Kranjskej Gore štartuje od 13:00. Petra Vlhová štartuje zo 4. miesta po 1. kole.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas 1. kola slalomu na majstrovstvách sveta v alpskom lyžovaní vo švédskom Are. FOTO TASR - Martin Baumann

Petra Vlhová, dnes, slalom, 2. kolo, online prenos, slalom, ženy, Kranjska Gora, zjazdové lyžovanie. Online prenos 2. kola slalomu SP v zjazdovom lyžovaní v Kranjskej Gore štartuje od 13:00. Petra Vlhová štartuje zo 4. miesta po 1. kole.

Petra Vlhová, dnes, slalom, 2. kolo, online prenos, slalom, ženy, Kranjska Gora, zjazdové lyžovanie, dnes od 13:00

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dosiahla v 1. kole nedeľňajšieho slalomu Svetového pohára v slovinskej Kranjskej Gore štvrtý najrýchlejší čas.

Po jazdách elitnej pätnástky zaostala za priebežnou líderkou Annou Swennovou-Larssonovou zo Švédska o 0,92 sekundy.

Deň po zisku 2. miesta v obrovskom slalome predviedla Vlhová jazdu bez zreteľnej chyby, no okrem suverénnej Švédky nestačila o 0,42 sekundy ani na Nórku Ninu Haverovú-Lösethovú, resp. o 0,32 sekundy na Švajčiarku Wendy Holdenerovú.

Dvadsaťštyriročná Slovenka išla slalom po takmer mesačnej prestávke. Nespravila viditeľné zaváhanie, ale švédska líderka išla agresívnejšie a čistejšie.

"Nebolo to dobré. Vrchnú časť trate som išla veľmi pomaly, akoby som nechytila rýchlosť. Druhé kolo pôjdem naplno a uvidím čo z toho bude. Kopec je trochu ľadový a šmykľavý, ale dá sa to. Urobila som veľmi veľa chýb," povedala pre RTVS Vlhová, ktorá v tomto roku vyhrala oba predchádzajúce slalomy v Záhrebe aj Flachau.

Na pretekoch neštartuje z rodinných dôvodov najlepšia slalomárka sezóny Američanka Mikaela Shiffrinová.

SP v zjazdovom lyžovaní 2020

Petra Vlhová slalom Kranjska Gora 2. kolo dnes od 13:00

 

Aktualizuj online prenos
dôležité Na prvom mieste v dnešnom slalome sa tak umiestňuje naša Petra Vlhová!
1 dôležité Neuveriteľné! Anna Swenn-Larssonová pár bránok pred koncom vypadáva a 2. kolo nedokončuje! Obrovská smola pre švédsku reprezentantku, ktorej to určite neprajeme. Dovtedy išla fantastickú jazdu.
1 Následne zrýchlila a má už náskok 1.17!
1 Švédka má obrovský náskok 92 stotín, no stratila hneď 11 stotín.
1 dôležité Na štarte už je Anna Swenn-Larssonová, na ktorej jazdu netrpezlivo čakáme.
2 dôležité Najrýchlejšou Nórkou po 1. kole bola Nina Haver-Løsethová, ktorá má na štarte náskok 42 stotín pred Vlhovou. Začala výborne, no následne dosť času stratila a na 3. medzičase už strácala. Potom sa dokonca dopustila veľkej chyby a so stratou 99 stotín je až štvrtá. Petra je najhoršie druhá!
3 dôležité Wendy Holdenerová svoj náskok na prvom medzičase zvýšila o 9 stotín, no hneď ich aj stratila. Následne sa dopustila viacerých chvíľ a dostala sa do červených čísel. Cieľ preťala napokon so stratou 24 stotín a Petra Vlhová má pódium!
4 dôležité Suverénne prvé miesto a najlepší čas 2. kola. S náskokom 89 stotín je Petra priebežne prvá. Výborná agresívna jazda bez výraznejšej chyby!
4 dôležité Následne zrýchlila a má náskok 47 a 65 stotín!
4 Vlhová začala agresívne, náskok zostáva 19 stotín.
dôležité Na štarte už je Petra Vlhová!
5 dôležité Katharina Truppeová začala agresívne a zvýšila náskok a je z toho prvé miesto s náskokom 45 stotín.
Pred nami je najlepšia päťka!
6 Emelie Wikströmová bola po 1. kole druhou najlepšou Švédkou. Na Liensbergerovú však v polovici kopca začala strácať a manko sa zväčšovalo. Je z toho nakoniec až tretie miesto s mankom takmer 1 sekunda.
7 dôležité Druhá Rakúšanka je Katharina Liensbergerová s veľkým náskokom v úvode – 44 stotín. Vrchnú časť však nezašla ideálne a veľkú časť náskoku stratila. Potom však dokázala pridať a o 56 stotín poráža Mairovú!
8 dôležité Nasledujú 2 Rakúšanky, prvou je Chiara Mairová. Na štarte mala náskok 14 stotín, ten navýšila na 26 stotín a následne na takmer pol sekundy. Následne však trochu poľavila, no zase aj pridala a s náskokom 53 stotín sa dostáva na 1. miesto!
9 dôležité Vo svojom 50. štarte v SP Nórka Kristin Lysdahlová začala agresívne a hlavne pred tretím medzičasom výrazne zrýchlila. Náskok však takmer na konci stratila, ale napokon to zvládla o 6 stotín a je na 1. mieste.
10 Druhá domáca pretekárka Meta Hrovatová dokázala na začiatku pekne zrýchliť a vybudovať náskok 17 stotín, ktorý približne udržala aj naďalej, no v závere náskok stratila a prišla so stratou 18 stotín. Na treťom mieste strieda Rossettiovú.
11. dôležité Michelle Gisinová mala náskok 19 stotín, stratila najprv 7 stotín, následne sa dostala do červených čísel, ale dokázala ešte zrýchliť a o 10 stotín poráža Fjällströmovú.
12. Špicár ukončil jazdu Nemky Lena Dürrovej.
13 dôležité Na delenom 13. mieste bola s Huberovou Magdalena Fjällströmová, ktorá si dokázala udržať náskok a strieda na čele Rossettiovú s náskokom 10 stotín.
13. Katharina Huberová išla agresívne, ale na konci spomalila a došla v strate 42 stotín.
15 Talianka Irena Curtoniová prišla priebežne na 2. mieste so stratou 14 stotín
Priebežné poradie:
1. Marta Rossetiová 1:50.25
2. Erin Mielzynská + 0.30
3. Elena Stoffelová + 0.39
16 Martina Peterliniová spravila v druhej polovici trate chybu a aj tá ju stála lepšie umiestnenie, do cieľa došla so stratou 47 stotín.
17 Ali Nullmeyerová mala náskok 32 stotín na štarte, niečo z neho stratila, ale stále zostala v zelených číslach. Na treťom medzičase však už spomalila a a do cieľa došla až na 7. mieste.
18 Elena Stoffelová je ďalšou pretekárkou, ktorá stratila celý náskok už na prvom medzičase. Zvyšok prešla pomerne konštantne, ale záver zase spomalila a zatiaľ je to pre ňu 6. miesto.
19 Domáca pretekárka Ana Buciková po prvý medzičas stratila 27 stotín a jej strata sa zväčšovala aj naďalej. Nie je to dobrá jazda v jej podaní a končí ju so stratou 0.85 s.
20 Dalšia Kanaďanka Erin Mielzynská rýchlo prišla o svoj náskok a Rossetiovú neprekonáva ani ona, zaostala za ňou o 30 stotín.
21 Roni Remmeová postupne strácala svoj náskok, na treťom medzičase jej svietila nula, ale v cieli sú to červené číšla a strata 43 stotín sekundy.
22 dôležité Marta Rossettiová dosiahla nový najlepší čas druhého kola a dostáva sa priebežne na 1. miesto. Nemala žiadne veľké zaváhanie, čo sa odzrkadlilo.
23 Mina Fürst Holtmannová nenapodobnila predchádzajúcu pretekárku a do cieľa prišla s najlepším sumárnym časom.
24 Druhá Nórka na trati Thea Louise Stjernesundová útočila na prvú pozíciu svojej krajanky, v úvode mala dobrý náskok, ten však nedokázala udržať a v spodnej časti náskok stratila.
25 dôležité Na trati je už Federica Brignoneová, ktorá súperí s Vlhovou o postavenie vo svetovom rebríčku, ale dnešné preteky nedokončila, keďže dostala špicára.
26 Nemka Christina Ackermannová mala na štarte náskok 11 stotín, ten si udržala a postupne o pár stotín stále navyšovala, ale druhú časť trate neprešla dostatočne rýchlo. Priebežne je druhá so stratou 0.54.
27 dôležité Marina Wallnerová je prvá pretekárka, ktorá 2. kolo dnes nedokončí. Dostala sa do záklonu a následne sa už nezmestila do ďalšej bránky.
28 Asa Andová hneď na prvom medzičase strácala už 36 stotín, nevyhla sa chybám, ale do cieľa prišla ako druhá, keďže má stratu 55 stotín.
29 dôležité Druhá odštartovala Kaja Norbyeová, ktorá bola od začiatku v zelených číslach a postupne výrazne zvyšovala náskok a v cieli napokon bola rýchlejšia o 1.22 s.
30 Michaela Dygruberová už odštartovala, Rakúšanka sa na trati však nevyhla chybám a v cieli zatiaľ stanovila čas 1:52.47.
V Slovinsku je už všetko pripravené a o chvíľu sa na trať dostane prvá pretekárka Michaela Dygruberová z Rakúska.
Petra Vlhová sama po 1. kole slalomu bola k svojmu výkonu kritická, no v 2. kole sa pokúsi spraviť všetko, čo bude v jej silách, aby dosiahla čo najlepšie umiestnenie a dostala sa minimálne na pódium. Držme našej reprezentantke palce, aby sa jej podarilo predviesť výborný výkon!
Prajem vám príjemný zážitok.
Poradie prvých 30 pretekárok po 1. kole vyzerá nasledovne:

1. Anna Swenn-Larssonová (SWE) 53.89
2. Nina Haver-Løsethová (NOR) +0.50
3. Wendy Holdenerová (SUI) +0.61
4. Petra Vlhová (SVK) +0.91
5. Katharina Truppeová (AUT) +1.11
6. Emelie Wikströmová (SWE) +1.20
7. Katharina Liensbergerová (AUT) +1.46
8. Chiara Mairová (AUT) +1.90
9. Kristin Lysdahlová (NOR) +2.04
10. Meta Hrovatová (SLO) +2.09
11. Michelle Gisinová (SUI) +2.11
12. Lena Dürrová (GER) +2.13
13. Magdalena Fjällströmová (SWE) +2.30
13. Katharina Huberová (AUT) +2.30
15. Irena Curtoniová (ITA) +2.42
16. Martina Peterliniová (ITA) +2.76
16. Ali Nullmeyerová (CAN) +2.76
18. Elena Stoffelová (SUI) +2.78
19. Ana Buciková (SLO) +2.83
20. Erin Mielzynská (CAN) +2.85
21. Roni Remmeová (CAN) +2.93
22. Marta Rossettiová (ITA) +3.08
23. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +3.19
24. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +3.29
25. Federica Brignoneová (ITA) +3.35
26. Christina Ackermannová (GER) +3.44
27. Marina Wallnerová (GER) +3.46
28. Asa Andová (JPN) +3.50
29. Kaja Norbyeová (NOR) +3.55
30. Michaela Dygruberová (AUT)+3.69
Do druhého kola postupuje 30 najlepších pretekárok z 1. kola. Ako sme si už zvykli, nechýba medzi nimi ani naša reprezentantka Petra Vlhová. Tej však prvé kolo nevyšlo podľa predstáv a v konečnom účtovaní obsadila štvrtú pozíciu so stratou 91 stotín sekundy na prvé miesto. Naopak, výbornú jazdu predviedla Anna Swenn-Larssonová zo Švédska, ktorá sa s časom 53.89 s usídlila na 1. mieste, pričom má náskok pol sekundy pred druhou Ninou Haver-Løsethovou. Čo sa týka českých pretekárok, ani Martina Dubovská ani Elese Sommerová sa nedostali do prvej tridsiatky a tak ich v 2. kole neuvidíme.
Príjemný dobrý deň všetkým fanúšikom alpského lyžovania. Na programe je druhé kolo ženského slalomu v slovinskom stredisku Kranjska Gora, ktoré má naplánovaný štart o 13:45.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:45.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo