Petra Vlhová dnes v kombinácii nezabojuje, preteky zrušili

1. 3. 2020 |
 

Petra Vlhová dnes v kombinácii nezabojuje, preteky v talianskom lyžiarskom stredisku La Thuile, zrušili.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas zjazdu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní vo švajčiarskom stredisku Crans Montana 21. februára 2020. FOTO TASR/AP  

Petra Vlhová dnes v kombinácii nezabojuje, preteky v talianskom lyžiarskom stredisku La Thuile, zrušili.

Petra Vlhová dnes v kombinácii nezabojuje, preteky zrušili

Nedeľňajšiu alpskú kombináciu Svetového pohára lyžiarok v La Thuile zrušili po výdatnom snežení v talianskom stredisku. Organizátori sa tak rozhodli len pár hodín pred štartom úvodného super-G (11.15 h).

Preteky mala absolvovať aj slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Informovala o tom agentúra SID s odvolaním sa na Medzinárodnú lyžiarsku federácia (FIS).

Preteky nebudú presúvať na iný termín, čo znamená, že Talianka Federica Brignoneová získa po iba dvoch súťažiach malý glóbus za kombináciu.

V celkovom poradí disciplíny má na konte 200 bodov, druhá je Švajčiarka Wendy Holdenerová (125 b) a tretia Češka Ester Ledecká (100 b).

Podujatie v La Thuile bolo ohrozené pre šíriaci sa koronavírus v Taliansku, napokon ho FIS odobrila s obmedzeným počtom divákov i s viacerými ďalšími opatreniami. V sobotňajšom super-G dosiahla Vlhová svoj najlepší výsledok v tejto disciplíne, keď skončila tesne za pódiom na štvrtej priečke s mankom 39 stotín sekundy na víťazku Ninu Ortliebovú z Rakúska.

Zjazdové lyžovanie - konečné poradie alpskej kombinácie (2 z 3)

1. Federica Brignoneová (Tal.) 200, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) 125, 3. Ester Ledecká (ČR) 100, 4. Franziska Gritschová (Rak.) 80, 5. Ramona Siebenhoferová (Rak.) 64, 6. Marta Bassinová (Tal.) 60

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo