Petra Vlhová dnes vedie, slalom 2. kolo v Soldeu ONLINE

17. 3. 2023 |
 

Petra Vlhová v Seldeu vedie. Sledujte s nami 2. kolo slalomu žien a držte palce Petre Vlhovej. Preteky sa začínajú od 13:30 hod.

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati počas 1. kola slalomu na finálovom podujatí Svetového pohára 18. marca 2023 v andorrskom Soldeu. FOTO TASR/AP

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa usadila na čele sobotného finálového slalomu Svetového pohára. V andorrskom Soldeu viedla si v prvom kole vytvorila náskok 32 stotín sekundy pred Chorvátkou Leonou Popovičovou, tretia bola Švédka Anna Swennová Larssonová s mankom 56 stotín.

Petra Vlhová dnes vedie, slalom 2. kolo v Soldeu online

Držiteľka malého glóbusu a celková víťazka SP, Američanka Mikaela Shiffrinová figurovala priebežne na štvrtom mieste (+0,59). Dvadsaťsedemročná slovenská reprezentantka otvorila preteky v hornej plochej časti držala rytmus.

Aj po prechode do strminy mala plynulé oblúky a rutinérsky si poradila aj s dvoma extrémne zatvorenými bránkami. Jubilejný 200. štart v kariére SP jej v prvej jazde vyniesol veľmi dobrú pozíciu na druhé víťazstvo sezóny, 2. kolo nasledovalo o 13.30 h.

Shiffrinová viedla po troch medzičasoch, na všetkých tesne. V dolnej časti však zaváhala, urobila niekoľko chýb a stratila tam viac ako sedem desatín. Prekonali ju Swennová Larssonová a Popovičová, ktorým lepšie vyšla záverečná časť prvého kola. Viac ako sekundu stratila piata Wendy Holdenerová.

Vlhová už nemá šancu získať malý glóbus za slalom, ten si už zaistila Mikaela Shiffrinová. Vlhová chce zabojovať o umiestnenie v prvej trojke hodnotenia slalomu. Na druhú Wendy Holdenerovú stráca 80 bodov, pred štvrtou Lenou Duerrovou má však náskok - 55 bodov. 

 

 

SP v lyžovaní

Petra Vlhová slalom online dnes Soldeu

Aktualizuj online prenos
1 dôležité Petra Vlhová ale v závere maximálne zabrala a víťazí o 43 stotín sekundy!
2 dôležité Zlepšili sa podmienky, čo využila Popovičová! Chorvátka prvá o 43 stotín sekundy!
3 dôležité Anna Swenn-Larssonová začala ťažšie, stratila pol sekundy, aby vzápätí získala späť šesť desatín. Lenže potom Švédka chybovala, chytila špicár a vypadla v polovici trate.
4 dôležité Hoci Američanka stratila viac ako sekundu a štvrť, je s prehľadom prvá v cieli o 67 stotín sekundy. Shiffrinová bude atakovať triumf!
12 dôležité Sara Hectorová bude útočiť na prvé pozície pri aktuálnych podmienkach! Švédka je prvá s časom 1:52,91, Hilzingerovú odsunula o 88 stotín sekundy.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo