Petra Vlhová chce obhájiť veľký krištáľový glóbus. Livio Magoni v jej tíme je otázny

30. 3. 2021 |
 

Petra Vlhová chce obhájiť veľký krištáľový glóbus, v nasledujúcej sezóne je však prioritou olympiáda v Pekingu.

Petra Vlhová drží veľký glóbus.  Foto - TASR/AP 

Slovenská lyžiarka to potvrdila v pondelňajšej relácii RTVS O športe. Hoci rodáčka z Liptovského Mikuláša tesne po príchode na Slovensko často opakovala, že veľký krištáľový glóbus obhajovať nechce. Po pár dňoch však Petra Vlhová svoje vyjadrenie upravila.

„Sezóna bola veľmi náročná, preto moje vyjadrenia boli takéto. Potrebujem si veľmi oddýchnuť. Možno pôjdeme na veľký krištáľový glóbus, ak sa nám bude dariť, ale určite už nepôjdeme toľko pretekov ako túto sezónu. Musíme byť realisti.“

„Keď nepôjdem veľa pretekov, tým pádom je menšia šanca na zisk veľkého krištáľového glóbusu. Budeme sa sústrediť na tri disciplíny a olympijské hry. Toto je náš cieľ a nie veľký krištáľový glóbus.“

Obmedzený počet pretekov v nasledujúcej sezóne je logickým vyústením. V tej nedávnej totiž ako jediná pretekárka absolvovala kompletný program a na štart využila každú z 31 možností v sezóne. Takýto počet vie zvládnuť málokto a aj Petra Vlhová priznala, že boli chvíle, kedy to chcela zabaliť. 

„Najťažšie bolo to, že som musela stále bojovať, aj keď sa mi nedarilo. Hovorím o strede sezóny, kedy sa mi nedaril „obrák“ a celkovo tie výsledky neboli najlepšie. Stále som musela byť na lyžiach. Keď som šla rýchlostné disciplíny, tak som mala možno deň voľna a hneď potom som sa musela preorientovať na slalom."

"Stále som bola v jednom kole a niekedy boli veľmi ťažké dni. Bola som nešťastná, plakala som, ale nikdy som sa nevzdala. Bola som vyčerpaná aj po psychickej stránke, ale potom som sa vyspala a šla som opäť do toho,“ pokračovala 25-ročná Liptáčka.

Petra Vlhová neprezradila či bude Livio Magoni jej tréner aj naďalej

Po jej boku stál vždy pripravený odovzdať maximum jej brat Boris Vlha, ktorý spolu so svojou sestrou prešiel každý pretek od jej úplných začiatkov až po celkový trium zavŕšený veľkým krištáľovým glóbusom. V tejto sezóne sa však stalo pár situácií, kedy zistili, že úspech lyžiarky z malej krajiny, nie je po vôli lyžiarskych veľmocí.

„Livio Magoni nám povedal, že keď nebudú výsledky, tak nám veľké tímy nebudú robiť problémy. Keď sme však začali reálne bojovať o veľký krištáľový glóbus, tak sme začali mať problém dohodnúť sa na tréning alebo ísť na pretekovú trať trénovať, čo bol najväčší problém. Zdá sa mi, že ani jednu trať sme si tento rok pred pretekmi nevyskúšali. Po iné roky to bolo bežné," povedal Boris Vlha.

Napokon to však Petre Vlhovej a jej celej tímu vyšlo, ako si predstavovali. Na Slovensko prišiel veľký krištáľový glóbus, čo avizoval už v priebehu sezóny aj Livo Magoni.

Po sezóne sa však charizmatický Talian vyjadril o svojej zverenkyni až príliš otvorene, keď dokonca kritizoval jej potenciál. Ihneď sa vynorili špekulácie o jeho ďalšej budúcnosti v tíme našej pretekárky.

Petra Vlhová v relácii O športe napokon dostala otázku, či bude Livio Magoni súčasťou jej tímu aj v budúcej sezóne. Po chvíli ticha sa Petra Vlhová zahľadela dole a následne očami mihla jemne do boku. „Asi sa zatiaľ nebudem k tomu vyjadrovať. Všetci sa v správny čas dozvedia, ako sme sa rozhodli a ako to bude ďalej,“ dodala na záver naša pretekárka.

[[etaget]]

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo