Petra Vlhová 2. kolo slalom ženy dnes ONLINE Špindlerov Mlyn

28. 1. 2023 |

Sledujte s nami ONLINE 2. kolo slalomu v Špindlerovom Mlyne, ktoré sa začína od 12.30 hod.

Lyžiarka Petra Vlhová. Ilustračné foto TASR - Martin Baumann

Lyžiarka Petra Vlhová figurovala po odjazdení elitnej pätnástky 1. kola sobotného slalomu Svetového pohára na 3. mieste. V českom Špindlerovom Mlyne zaostávala za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 0,46 sekundy. Priebežná druhá pozícia patrila Nemke Lene Dürrovej, ktorá strácala na líderku 29 stotín.

Sledujte s nami 2. kolo, ktoré sa začína od 12.30 hod.

Slalom bol náhradou za neuskutočnené druhé preteky v chorvátskom Záhrebe. Vlhová so štartovým číslom 3 v úvode svojej jazdy nemala optimálny rytmus, ktorý však získala po prvom medzičase.

V druhom sektore zajazdila najrýchlejší čas zo všetkých pretekárok a v cieli mala napokon manko 46 stotín na Shiffrinovú. Američanka predviedla v 1. kole najlepšiu jazdu, líderka celkového poradia SP i disciplíny išla čisto a dokázala pustiť lyže v správnych chvíľach. Pred 2. kolom (12.30 h) si vytvorila najlepšiu východiskovú pozíciu na zisk 85. triumfu vo SP.

"Odstup nie je veľký, ale problém bol v prvých desiatich bránkach. Peťa to vie. Potom sa chytila, dôležité bolo, že pred nájazdom do roviny pustila lyže a našla rytmus. Druhá polovica trate bola vynikajúca. Trať je pripravená výborne, pokúsime sa zabojovať a do druhého kola pôjdeme naplno," povedal po 1. kole brat slovenskej lyžiarky Boris Vlha.

SP v lyžovaní

Petra Vlhová 2. kolo slalom dnes Špindlerov Mlyn

1 dôležité Američanka vzápätí zapla a totálne dominovala! Mikaela Shiffrinová s najlepším prvým i druhým kolom a celkovým časom 1:33,85. Tu nie je o čom. Klobúk dolu. Lena Dürrová bola pomalšia o 60 stotín sekundy.
2 dôležité Hoci časť svojho náskoku stratila, je prvá s náskokom 71 stotín sekundy! Lena Dürrová dosiahla ako prvá čas pod 1:35,0 – konkrétne 1:34,45. Nemecko sa môže tešiť.
3 dôležité Na poslednom medzičase to bolo už len o stotinu, v cieli je to strata na Holdenerovú na úrovni 25 stotín sekundy. Petra sa musí spoliehať na zaváhanie ostatných súperiek, aby sa dostala na pódium.
4 dôležité Wendy Holdenerová potvrdila svoje kvality a Moltzanovú hravo zdolala. Rozdiel? Priepastných 58 stotín sekundy. To by mohol byť solídny atak na najvyššie miesta.