Petra Vlhová 2. kolo obrovský slalom ženy dnes ONLINE Kronplatz

25. 1. 2023 |

Sledujte s nami 2. kolo obrovského slalomu ONLINE a držte palce Petre Vlhovej. Preteky sa začínajú od 13.30 hod.

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na trati 1. kola obrovského slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní v talianskom stredisku Kronplatz. Foto - TASR/AP

Lyžiarka Petra Vlhová figurovala po po odjazdení elitnej pätnástky 1. kola stredajšieho obrovského slalomu Svetového pohára na siedmom mieste.

V talianskom Kronplatzi zaostávala za vedúcou Američankou Mikaelou Shiffrinovou o 1,22 sekundy. Druhá bola s odstupom 51 stotín Švédka Sara Hectorová, priebežná tretia pozícia patrila Talianke Marte Bassinovej (+0,65).

Druhý obrák v Kronplatzi bol náhradou za preteky v Šindlerovom Mlyne, ktoré zrušili, aby vznikol v českom stredisku priestor pre ďalší slalom. Pri prvých číslach vládla na štarte hmla, ktorá sa postupne rozplynula, podložka na zjazdovke Erta bola aj vďaka mínusovým teplotám v lepšom stave ako v utorok.

Vlhová so štartovým číslom 5 predvádzala od úvodu plynulú jazdu, postrážila si aj kritickú červenú bránku v strmine, kde zvolila vyšší nájazd a na treťom medzičase bola priebežne tretia so stratou 0,48 s na Shiffrinovú. V záverečnom sektore však urobila veľkú chybu a v cieli mala vyše sekundové manko.

Najlepšiu jazdu v 1. kole predviedla víťazka utorkového obrovského slalomu a rekordérka v počte triumfov v SP Shiffrinová. Nevyhla sa zaváhaniu na problematickej červenej bránke, ale inak išla čisto, dravo a v správnych chvíľach vedela pustiť lyže.

Líderka SP i klasifikácie disciplíny mala pred 2. kolom (13.30 h) na konkurentky vyše polsekundový náskok. Najviac sa jej priblížila Hectorová, do jednej sekundy sa zmestili ešte Bassinová, Nórka Ragnhild Mowinckelová (+0,72) a domáca Federica Brignonenová (+0,90).

SP v lyžovaní

Petra Vlhová 2. kolo obrovský slalom online dnes Kronplatz

Koniec Preteky sa skončili.
1 dôležité Síce Mikaela Shiffrinová čosi stratila, no napriek tomu dominantne víťazí s časom 2:03,28! Američanka si triumf postrážila. Znamená to, že Petra Vlhová končí na štvrtej priečke.
1 Američanka po dvoch sektoroch pridala ďalšie dve desatiny k náskoku.
1 Mikaela Shiffrinová ide na to. Priepastný náskok 72 stotín sekundy pred spustením na svah.
2 dôležité Veľká škoda z pohľadu Petry Vlhovej, ktorá bola pomalšia od Hectorovej o 18 stotín sekundy. Švédka predsa len druhá.
2 Záverečný sektor a v ňom Hectorová až tretia!
2 Švédka po polovici trate prvá o 21 stotín sekundy.
2 Mowinckelová má istotu pódia. Uvidíme, čo na to povie Sara Hectorová, ktorá mala na začiatku k dobru 21 stotín sekundy.
3 dôležité Opäť tesné momenty až do pretnutia cieľovej pásky... Ku ktorej ani neprišlo! Marta Bassinová vypadáva krátko pred finišom, talianski fanúšikovia sú zhrození!
4 dôležité Výrazný náskok pred druhým kolom pretavila do prvého miesta Ragnhild Mowinckelová. Ďalšia z nórskych lyžiarok je pred Petrou Vlhovou o 55 stotín sekundy. Čas 2:04,10.
5 S veľkou chybou aj Federica Brignoneová. Talianka až piata, keď bola pomalšia o 66 stotín sekundy. Domáca pretekárka spokojná nie je.
6 Tessa Worleyová využíva svoje skúsenosti, ale ani ona nezvládla záver. Francúzka až tretia s mankom 28 stotín.
7 dôležité Bolo to na hrane, ale Petra Vlhová je prvá o jednu stotinu sekundy! Uf, neskutočne vyrovnané, Vlhová mohla aj vypadnúť na posledných desiatkach metrov. Slovenka predsa len na čele s časom 2:04,65.
7 Záverečný sektor a 48 stotín sekundy.
7 Výborne, Petra vedie už o 69 stotín sekundy.
7 Približne rovnaký náskok je to aj po prvom sektore – 56 stotín.
7 Na rade je Petra Vlhová, ktorá má na Gutovú-Behramiovú k dobru 58 stotín.
8 Prvou vypadávajúcou ženou druhého kola je Maria Therese Tvibergová. Nórka si neviedla zle, na druhom medzičase mala stále k dobru 11 stotín sekundy.
9 Úvodný náskok Paula Moltzanová prehajdákala, v cieli bola pomalšia o takmer šesť desatín sekundy. Američanka je napriek tomu s priebežným druhým miestom spokojná.
10 Alice Robinsonová sa priblížila prvému miestu na rozdiel 75 stotín sekundy. Novozélanďanke to prinieslo druhú pozíciu a reálnu šancu na prienik do prvej desiatky.
11 Rakúšanka Julia Scheibová bude dnes najlepšou pretekárkou zo svojej krajiny. Na Gutovú-Behramiovú stratila 93 stotín sekundy, je ale tretia.
12 Naopak, už teraz je jasné, že Simone Wildová zostane mimo TOP 10. Švajčiarka pomalšia o viac ako dve sekundy, priebežne je dvanásta.
13 dôležité Lara Gutová-Behramiová dala zabudnúť na tragické prvé kolo a fantastickou jazdou si berie prvé miesto. Čas 2:04,66 je o 82 stotín lepší ako v podaní O'Brienovej.
14 Bolo to tesné, ale Dvorniková končí ako priebežná líderka. Zosadila ju Nina O'Brienová. Američanka viedla na poslednom medzičase o takmer pol sekundy, v cieli mala k dobru len 22 stotín.
15 Dvorniková na čele aj po prestávke. Blízko jej zosadenia bola Hilma Lövblomová, Švédka bola pomalšia o 25 stotín.
16 Spokojná nebude Franziska Gritschová. Po polovici druhého kola jej patrí pozícia číslo deväť.
17 Aktuálne tretie miesto pre nórsku lyžiarku. Je ňou Thea Louise Stjernesundová so stratou 49 stotín.
18 Ďalšia z Rakúšanok Elisa Mörzingerová si oproti prvému kolu pohorší. Bola len o tri stotiny rýchlejšia ako Ljutovičová, je priebežne deviata.
19 Švajčiarku Andrea Ellenbergerová radíme doprostred výsledkovej listiny s odstupom deviatich desatín.
20 Najviac sa vedúcej pretekárke priblížila Valérie Grenierová. Kanaďanka napriek tomu zaostala o 33 stotín.
21 Colturiová medzičasom stúpa poradím, nepredbehla ju ani Estelle Alphandová. Švédka stratila na Dvornikovú šesť desatín.
22 Elisabeth Kappaurerová sa zaradila k horším časom, ktoré sme doposiaľ videli. Strata 1,12 sekundy ju bude s istotou radiť do poslednej desiatky.
23 Rakúšanka Katharina Liensbergerová spokojná nebude. Pohorela v prvom kole, pohorela aj v druhom. Na priebežne prvú pretekárku stráca 1,78 sekundy.
23 O dve stotiny bola lepšia v súčte kôl od Colturiovej Ricarda Haaserová. Stále je to ale polsekundové manko na Dvornikovú.
25 Menej spokojná je Camille Rastová, ktorá sa radí na piate miesto s odstupom 1,42 sekundy.
26 Asja Zenereová obdržala v cieli potlesk pred domácim publikom. Talianska pretekárka je tretia s odstupom 67 stotín.
27 Neja Dvorniková sa do druhého kola dostala s číslom 50, aby v ňom ukázala zatiaľ najlepší obrovský slalom. Slovinská reprezentantka ide do čela s časom 2:05,70. Od Colturiovej bola rýchlejšia o 53 stotín.
28 Ešte horšiu jazdu predviedla Mina Fürst Holtmannová z Nórska. Severanka bola aj od Ljutičovej pomalšia o jednu desatinu.
29 O výrazných 80 stotín zaostala za Colturiovou Zrinka Ljutićová. Chorvátka priebežne druhá.
30 Lara Colturiová z Albánska je v cieli, s istotou bude bodovať. V súčte oboch kôl zaznamenala čas 2:06,23.
Štart časová značka Druhé kolo sa začalo.

27. Neja Dvorniková (SLO) +2,54
28. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2,59