Petra Vlhová 1. kolo slalom ženy dnes ONLINE PRENOS Špindlerov Mlyn

29. 1. 2023 |

Sledujte s nami ONLINE prvé kolo slalomu v Špindlerovom Mlyne, ktoré sa začína od 9.15 hod.

Lyžiarka Petra Vlhová je nespokojná v cieli 2. kola slalomu žien Svetového pohára v alpskom lyžovaní v českom Špindlerovom Mlyne. Vlhová obsadila v sobotnom slalome štvrté miesto. Foto TASR - Martin Baumann

Lyžiarka Petra Vlhová si pripísala už siedme štvrté miesto v tejto sezóne Svetového pohára a tretie za sebou. Slovenská lyžiarka pokazila v sobotnom slalome v Špindlerovom Mlyne druhé kolo a po pretekoch sa na seba veľmi hnevala.

Dnešné prvé kolo ide o 9.15. nasleduje 2. kolo od 12:15 hod.

Petra Vlhová 1. kolo slalom ženy dnes Špindlerov Mlyn

Vlhová bola v českom stredisku po prvom kole tretia, ale v druhom kopila chyby a zajazdila v ňom až 23. najlepší čas. "Som veľmi nahnevaná, lebo som pokazila druhé kolo. Robila som chyby, bohužiaľ. Neviem ešte, čo sa stalo, ale od štartu do cieľa som sa necítila dobre. Pokazila som nájazd do roviny, kde bolo potrebné získať rýchlosť. Nelyžovala som vôbec dobre," povedala v cieľových priestoroch.

Dvadsaťsedemročná Slovenka zaostala za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou o 1,56 sekundy. Pred ňou skončila ešte Nemka Lena Dürrová a Švajčiarka Wendy Holdenerová.

"Veziem si domov už neviem koľko vriec zemiakov. Je lepšie byť piata ako štvrtá. Mrzí ma to, ale niekto musí byť aj štvrtý. Štve ma, že som nedokázala podať svoju jazdu. Ale o tom je šport, človek je raz hore a raz dolu," dodala sklamaná Vlhová.

Podmienky v Špindlerovom Mlyne boli výborné

Výsledok ju hneval o to viac, že podmienky v areáli Svätého Petra a na samotnej zjazdovke boli ideálne. K celkovej atmosfére prispeli aj slovenskí fanúšikovia, ktorí mali v hľadisku obrovskú prevahu: "Fanúšikovia sú úžasní, bolo ich počuť až na trať a teším sa, že sem prišli. Podmienky boli super, aj trať bola dobrá. Len moja jazda nie," povzdychla si.

Sobotná súťaž bola náhradou za neuskutočnené druhé preteky v chorvátskom Záhrebe. V nedeľu sa pôjde v Krkonošiach druhý slalom. "Musím na dnešný výkon rýchlo zabudnúť. Zajtra je nový deň a verím, že podám lepší výkon," uzavrela Vlhová.

SP v lyžovaní

Petra Vlhová 1. kolo slalom online dnes Špindlerov Mlyn

46 dôležité Neuveriteľná jazda Talianky Anity Gulliovej a obrovská radosť v cieli! S vysokým štartovým číslom sa dokázala dostať na siedmu priečku!
17 dôležité Zrinka Ljutićová išla neuveriteľne! Prvé dva úseky mala stratu len dvoch stotín! Chorvátka je tretia a má stratu len 85 stotín! Wau!
16 dôležité Martina Dubovská rozjasnila domáci fanklub, keď sa pustila dole svahom. Podpora fanúšikov bola silná, jej strata činí cez dve sekundy a patrí jej priebežná 9. priečka.
7 dôležité Wendy Holdenerová si včera polepšila o jednu priečku vďaka čomu skončila na treťom mieste. V tom dnešnom nestrácala na Shiffrinovú veľa, ale na konci závodného úseku urobila chybu, z ktorej sa nevedela dostať a prišla do cieľa až so šesť sekundovou stratou.
6 dôležité Americká rekordérka a včerajšia víťazka Mikaela Shiffrinová na prvých meraných úsekoch mala len minimálny náskok a v strede trate výrazne pridala a ide jasne na čelo s náskokom 67 stotín.
5 dôležité Lena Dürrová skončila včera na peknom druhom mieste. A aj dnes mieri vysoko! Jej jazda bola čistá, čo ju automaticky posunulo na prvú priečku o 0,36 sekundy.
2 dôležité Petra Vlhová nešla veľmi agresívne. Na prvom medzičase strácala, ale tie ostatné mala v zelených číslach, aj keď záver nemala ideálny, ide na prvé miesto o 14 stotín.