Peter Sagan Tour de France 2020 19. etapa ONLINE dnes Bourg-en-Bresse Champagnole

18. 9. 2020 |
 

Peter Sagan, Tour de France 2020, 19. etapa, online prenos, dnes Bourg-en-Bresse, Champagnole. Online prenos dnešnej 19. etapy Tour de France s Petrom Saganom štartujeme dnes od 13:30.

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora - Hansgrohe zdraví divákov pred štartom 3. etapy 107. ročníka Tour de France v pondelok 31. augusta 2020. Tretia kopcovitá etapa meria 198 kilometrov. Štart má v stredomorskom letovisku Nice a cieľ v Sisterone. FOTO TASR/AP    

Peter Sagan, Tour de France 2020, 19. etapa, online prenos, dnes Bourg-en-Bresse, Champagnole. Online prenos dnešnej 19. etapy Tour de France s Petrom Saganom štartujeme dnes od 13:30.

Peter Sagan Tour de France 2020 19. etapa online prenos dnes Bourg-en-Bresse Champagnole

Poliak Michal Kwiatkowski triumfoval vo štvrtkovej 18. etape 107. ročníka cyklistických pretekov Tour de France. Na 175 km dlhej trati z Méribelu do mesta La Roche-sur-Foron prišiel do cieľa bok po boku s tímovým kolegom z Ineosu Grenadiers Richardom Carapazom z Ekvádoru. Tretiu priečku obsadil s odstupom 1:51 min Belgičan Wout van Aert z Jumbo-Visma.

Žltý dres lídra Tour si aj po poslednej horskej etape tohtoročného itinerára udržal Slovinec Primož Roglič (Jumbo-Visma). Pred krajanom Tadejom Pogačarom zo SAE Emirates má pred záverečnými tromi dňami naďalej náskok 57 sekúnd. Slovenský reprezentant Peter Sagan (Bora-hansgorhe) stratil v boji o zelený dres na jedinej rýchlostnej prémii dňa ďalších päť bodov na vedúceho jazdca bodovacej súťaže Íra Sama Bennetta. Aktuálne tak má na druhej priečke manko 52 bodov. Bennett nazbieral celkovo 298, Sagan 246 a tretí Matteo Trentin 235 bodov. V etape obsadil Sagan 84. miesto s odstupom 28:51 min.

Záverečná alpská skúška pripravila pre cyklistov päť hodnotených stúpaní, t toho dve prvej a jedno najvyššej kategórie s vrcholom na Montée du Plateau des Gliéres. Ešte predtým ich čakala rýchlostná prémia už po 14 kilometroch, aj preto sa hneď v úvode pokúšali o únik šprintéri. Ten sa podaril, ocitlo sa v ňom 32 jazdcov, ale aj všetci traja najvýraznejší adepti na zelený dres Sagan, Bennett i Trentin, ktorí sa v pelotóne strážili. Rýchlostnú prémiu v obci Aime získal napokon pre seba Bennett a bral 20 bodov, druhý Trentin si pripísal 17 a tretí skončil Sagan so ziskom 15 bodov.

Z úniku si na prvom stúpaní na prémiu v Cornet de Roselend (18,6 km, 6,1%) postupne vystúpili šprintéri aj so Saganom. Vpredu tak pokračovala oklieštená skupinka, ktorá si postupne vypracovala na pelotón viac ako dve minúty. V tých chvíľach odstúpil z Tour Nemec Andre Greipel, ktorý vo svojej kariére vyhral na TdF spolu 11 etáp, nikdy však bodovaciu klasifikáciu. Na vrchole prvej horskej prémie bral plný počet 10 bodov Marc Hirschi zo Sunwebu pred Richardom Carapazom, ktorý sa v úniku ocitol tretí deň za sebou. Obaja potom v rýchlom zjazde získali niekoľko sekúnd na zvyšok úniku a Švajčiar uspel aj na ďalšej prémii tretej kategórie na Côte des Villes-Dessus. pripísal si ďalšie dva body. K Hirschimu a Carapazovi sa vpredu pridala trojica Michal Kwiatkowski (Ineos), Pello Bilbao (Bahrain McLaren), Nicoals Edet (Cofidis), za nimi takmer s minútovým mankom pokračovala ďalšia skupina a pelotón so žltým Rogličom v tej chvíli už strácal päť minút. Problémy s tempom tímu Jumbo-Visma na čele "balíka" mal aj Sagan, ktorý postupne strácal kontakt s pelotónom.

Horskú prémiu druhej kategórie na Col des Saisies (14,5 km, 6,4%) vybojoval v súboji s Carapazom opäť Hirschi, Švajčiara však následne postihla smola, keď v zjazde spadol a nabral stratu. Cesta za triumfom v etape sa otvorila pre tím Ineos-Grenadiers. Vpredu zostala dvojica Carapaz, Kwiatkowski, sekundoval im iba Bilbao. Bask z tímu Bahrain McLaren nerobil Carapazovi problém pri snahe získať 12 bodov na horskej prémii prvej kategórie na Col de Aravis (6,7 km, 7%). Pri výstupe na poslednú horskú prémiu dokonca stratil kontakt. Na Montée du plateau des Gliéres (6 km, 11,2%) bol prvý opäť Carapaz a zaistil si bodkovaný dres pre najlepšieho vrchára. V pelotóne kontroloval priebeh tím Jumbo-Visma.

Pri dojazde do cieľa dvojica z Ineosu spolu nesúperila a Kwiatkowski prešiel cieľovou páskou tesne pred Carapazom. Slovinské duo bojujúce o celkové prvenstvo nebojovalo v skupine favoritov o časový bonus v cieli. Ten zobral tímový kolega "žltého" Rogliča Wout van Aert. "Zažil som mnoho pekných chvíľ v cyklistike, ale toto je úplne nová skúsenosť. Doteraz mám z tohe ešte husiu kožu. Bol to úžasný deň. Dokázali sme niečo ako kolektív. Posledné tri dni sme sa snažili vyhrať a práve dnes sme mali zrejme najlepšie nohy. Všetci z nášho tímu boli dnes skvelí," povedal bezprostredne po príchode do cieľa Kwiatkowski.

Tour de France 2020

Peter Sagan Tour de France 2020 19. etapa ONLINE dnes Bourg-en-Bresse Champagnole

Aktualizuj online prenos
dôležité Søren Kragh Andersen víťazí v 19. etape Tour de France 2020.
0,9 dôležité Kragh Andersen (Sunweb) je už v poslednom kilometri, náskok má 57 sekúnd a ide si po víťazstvo.
3,8 Ak sa Andersenovi vyhne pád alebo technické problémy, tak Dán zaznamená druhé víťazstvo na tohtoročnej Tour de France.
5,5 V skupine Sagana sa nespolupracuje. Náskok Andersena je už 51 sekúnd.
8,5 Kragh Andersen je blízko víťazstvu v 19. etape. Jeho náskok je už 40 sekúnd.
9,9 V Saganovej skupine sa nespolupracuje a zvyšní jazdci pomaly strácajú šancu na víťazstvo v etape. Stuyven sa rozhodol stíhať jazdca Sunwebu.
11,7 dôležité Náskok Andersena je už 26 sekúnd. Dán ide fenomenálne.
13,5 V skupine udáva tempo Jack Bauer a van Avermaet. Náskok Dána na čele je však už 15 sekúnd. Saganovi vpredu chýba tímový kolega.
14,3 Andersen ide výborne. Má náskok už zhruba 10 sekúnd.
15,2 dôležité Nastúpil Kragh Andersen a na jeho nástup nereagoval nikto. Dán pokračuje sám.
16,4 dôležité Traja najlepší jazdci vo bodovacej súťaži si to rozdávajú v jazde do kopca. Nastúpil Trentin, na neho reagoval Sagan a výborne zareagoval aj Bennett, ktorý bol hneď na zadnom kolese Sagana. Skupina je však už opäť pokope.
16,6 Trojica jazdcov: Hugo Hofstetter, Edvald Boasson Hagen a Bryan Coquard majú stratu na čelo 01:40. Pelotón stráca 02:49.
21,1 Náskok skupiny Sagana je pred pelotónom už dve a pol minúty.
23,7 Trentin aj Bennett majú v skupine jedného tímového kolegu. Z Bory vpredu Saganovi nikto nepomôže, keďže Slovák je jediný zástupca nemeckého celku v úniku.
25,2 dôležité Saganova skupina na čele má náskok na pelotón už viac ako minútu a pol.
25,9 Do Saganovej skupiny sa pripojili Trentin, Devenyns, Stuyven, Mezgec a Arndt.
27,2 Skupina má náskok na pelotón už vyše minúty. Za nimi však ide ďalšia skupina, v ktorej by mal byť aj Trentin.
28,6 V čelnej skupine je: Sagan, Bennett, Naesen, Van Avermaet, Rowe, Bauer a Kragh Andersen.
30,9 Ďalšie útoky z hlavnej skupiny. Tentokrát zaútočil aj Sagan a na jeho zadnom kolese je Bennett. Skupina má asi 8 jazdcov.
31,7 Caleb Ewan má obrovské problémy udržať sa v pelotóne.
33,3 Po útoku Kwiatkowského s De Marchim sa na čelo opäť dostal jeden z jazdcov Bory, ktorý dotiahol skupinku naspäť do pelotónu.
34,2 Michal Kwiatkowski, víťaz včerajšej etapy, skúša zaútočiť.
35,4 Bora-Hansgrohe sa dostala na čelo a dostihla obe skupiny pred pelotónom.
38,1 Rigoberto Uran (EF Pro Cycling) sa vrátil aj so svojim tímom späť do hlavného poľa.
38,6 Bora-Hansgrohe sa v posledných kilometroch vytratila z čela.
39,1 Do skupiny van Avermaet si doskočili aj Omar Fraile a Soren Kragh Andersen. Stratu na čelo majú vyše 20 sekúnd.
40 dôležité Na zemi sa taktiež ocitol Rigoberto Uran, ktorý má statu 31 sekúnd za pelotónom.
40,3 Boli sme svedkami pádu v pelotóne, v ktorom bol opäť namočený Sivakov.
40,9 Z hlavnej skupiny útočí Van Avermaet, Politt, Burgaudeau, Declercq a Perichon.
41,2 Vpredu máme skupinu štyroch jazdcov: Benoît Cosnefroy (AG2R La Mondiale), Luke Rowe (Ineos), Rémi Cavagna (Quick Step) a Pierre Rolland (B&B Hotels – Vital Concept). Skupina má náskok 39 sekúnd na pelotón.
44,2 Po rýchlostnej prémii pokračovali v pokuse o únik Trentin, Sagan, Bennett a ďalší tímoví kolegovia Íra. Zdalo sa, že skupina si chce doskočiť dopredu, ale nakoniec zastavili a vracajú sa do pelotónu.
44,5 Výsledky rýchlostnej prémie:

1. R. Cavagna 20
2. B. Cosnefroy 17
3. L. Rowe 15
4. P. Rolland 13
5. S. Bennett 11
6. P. Sagan 10
7. M. Morkov 9
8. M. Trentin 8
9. K. Asgreen 7
10. D. Devenyns 6
11. W. van Aert 5
12. S. Kuss 4
13. D. Oss 3
14. P. Bilbao 2
15. M. Pedersen 1
48,4 Piaty prešiel rýchlostnou prémiou Bennett, za ním Peter Sagan, ktorý tak stratil ďalší bod na Íra.
49 Rémi Cavagna prechádza ako prvý rýchlostnou prémiou.
49,5 Bora sa úplne vytratila z čela pelotónu. Sagan je nachystaný na zadnom kolese Bennetta.
50,5 Luke Rowe si doskočil dvojicu Francúzov. Sagan môže prísť o cenné body na prémii.
51,7 Cosnefroy a Rolland útočia z hlavnej skupiny. Bora sa ich zatiaľ nesnaží dostihnúť.
55,2 Náskok Rémiho Cavagnu je momentálne minúta a štrnásť sekúnd.
62,7 Ešte krátky návrat k odstúpeniu Lukasa Pöstlbergera (Bora-Hansgrohe). Ako som spomínal, tímového kolegu Petra Sagana poštípala osa. Tá ho však poštípala do úst a Rakúšan nedokončí Tour ani tento rok. Na minuloročnej Tour odstúpil v 18. etape.
69 Presne o dvadsať kilometrov bude nasledovať šprintérska prémia.
74,3 Tempo na čele hlavnej skupiny naďalej udáva Bora-Hansgrohe. Strata na lídra etapy je aktuálne minúta a osemnásť sekúnd.
82,8 Horská prémia Côte de Château-Chalon bola vo výške 466 metrov nad morom, avšak to zďaleka nebol najvyšší bod dnešnej etapy. Šprintérska prémia je vo výške 804 metrov nad morom a najvyšší bod etapy, ktorý príde 34 kilometrov pred páskou, je vo výške 932 metrov nad morom.
84,2 Výsledky horskej prémie (4. kat.) – Côte de Château-Chalon (4,3km a 4,7%):

1. Rémi Cavagna 1 bod.
88 Rémi Cavagna (Quick Step) už stúpa na Côte de Château-Chalon. Ide o stúpanie štvrtej kategórie, ktoré meria 4,3 kilometra, priemerný sklon činí 4,7% a jazdcov privedie do výšky 466 metrov nad morom.
88,3 "Klasifikácia" jazdcov podľa získaných prize money:

1. Tadej Pogačar 41 350€
2. Primož Roglič 36 720€
3. Sam Bennett 34 100€
4. Marc Hirschi 33 290€
5. Caleb Ewan 28 970€
6. Wout van Aert 28 200€
7. Julian Alaphilippe 22 020€
8. Miguel Ángel López 21 590€
9. Lennard Kämna 18 550€
10. Richard Carapaz 18 430€
11. Nans Peters 14 950€
12. Peter Sagan 14 840€
90,3 Poďme sa pozrieť, ako vyzerali pred 19. etapou zárobky jednotlivých tímov na prize money:

1. Jumbo – Visma 82 300€
2. Sunweb 71 030€
3. Quick-Step 57 660€
4. UAE-Team Emirates 56 010€
5. Bora-Hansgrohe 44 970€
92,5 Do cieľa nám ostáva vyše 90 kilometrov. Priemerná rýchlosť sa pohybuje nad úrovňou 50 km/h.
99 Do vrcholu jedinej horskej prémie dnešného dňa ostáva pretekárom približne 15 kilometrov.
101,7 Cyklistom pomáha dnes zatiaľ aj vietor, ktorý im fúka rýchlosťou 13 km/h do chrbta.
104,3 Rémi Cavagna, ktorý má aktuálne na čele náskok dve minúty a sedemnásť sekúnd, strávil na tohtoročnej Tour pred touto etapou v úniku už 354 kilometrov.
120,6 Priemerná rýchlosť dnešnej etapy je zatiaľ 52,4 km/h.
122,9 Na čele stále pokračuje osamotený Rémi Cavagna, ktorý má náskok takmer tri minúty.
124,7 Dylan Van Baarle, Geoffrey Soupe aj Max Walscheid už sú späť v pelotóne.
133,1 Očakávania dnešnej etapy sa začínajú plniť. Na čele hlavného balíka už pracuje Bora-Hansgrohe. Nemecký celok sa bude snažiť na zvlnenom teréne odpárať Sama Bennetta.
134,8 Guillaume Martin počkal na pelotón a pokračuje ďalej v hlavnej skupine. Pred pelotónom tak aktuálne máme Rémiho Cavangnu s náskokom 02:25 a pol minútu pred pelotónom pokračuje skupina s Van Baarlem, Geoffreym Soupom a Maxom Walscheidom.
147,1 Podľa správ z oficiálnych stránok Tour, Lukas Pöstlberger odstúpil z Tour po tom, čo ho poštípala osa.
148,9 Do skupina van Baarleho sa pripojil aj Max Walscheid (NTT Pro Cycling).
150 Na Tour nám nepokračujú Lukas Pöstberger (Bora-Hansgrohe) a Michael Gogl (NTT Pro Cycling).
151,8 K van Baarlemu sa pripojili Geoffrey Soupe, Cyril Barthe a Guillaume Martin. Hlavne posledný menovaný by mohol byť nebezpečenstvo pre jazdcov v prvej desiatke celkového poradia.
155,4 Dylan van Baarle (Ineos) sa vybral stíhať Cavagnu. Stratu má aktuálne 37 sekúnd.
157,7 Cavagna ide stále na čele sám. Náskok má už 29 sekúnd.
160,1 Rémi Cavagna (Quick-Step) je aktuálne s náskokom 11 sekúnd pred pelotónom.
161,7 Štvorica je naspäť v pelotóne. Súboj o únik sa môže znova začať.
163,1 Dopredu sa nám vydala štvorica pretekárov: Michal Kwiatkowski (Ineos), Neilson Powless (EF Pro Cycling), Michael Schär (CCC) a Max Walscheid (NTT Pro Cycling).
166,5 19. etapa Tour de France 2020 odštartovala.
Oficiálny štart etapy je o 13:45.
19. etapa – 166,5 km – Bourg-en-Bresse – Champagnole

Po alpských skúškach prichádza rovinatá etapa. Tá meria 166,5 kilometra a čaká nás na nej len jediná horská prémia. Tou je Côte de Chateau-Chalon, ktorá je kategorizovaná ako štvorka, meria 4,3 kilometra a priemerný sklon činí 4,7%. Po tejto prémii nenasleduje už ďalšie hodnotené stúpanie, avšak profil je pomerne zvlnený. Po 117 kilometroch príde rýchlostná prémia, ktorá je umiestnená vo výške 804 metrov nad morom. Uvidíme hromadný dojazd alebo sa budú tešiť jazdci z úniku? Dojazd etapy je na pláne po 17:00.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo