Peter Sagan ONLINE dnes Okolo Flámska LIVE

4. 4. 2021 |
 

Peter Sagan, ONLINE, dnes, Okolo Flámska, 2021, LIVE. Peter Sagan dnes ide preteky Okolo Flámska. Sledujte ONLINE prenos od 12:00 hod.

Slovenský cyklista Peter Sagan počas pretekov. FOTO: TASR/AP.

Slovenský cyklista Peter Sagan si nemyslí, že patrí do "starého železa", no ak nebude mať Bora-Hansgrohe záujem predĺžiť s ním zmluvu, bude "prvý, kto si bude hľadať nový tím".

Tridsaťjedenročný slovenský reprezentant to povedal v rozhovore pre portál cyclingnews.com pred nedeľňajšími pretekmi Okolo Flámska. Reagoval tak na slová manažéra tímu Ralpha Denka.

Ten uviedol, že Bora vďačí Saganovi za veľa, no trojnásobný majster sveta podľa neho už vstúpil do "jesene" svojej kariéry a pre nemeckú stajňu by možno bolo lepšie investovať peniaze do mladších jazdcov.

Peter Sagan ONLINE dnes Okolo Flámska LIVE

"Neviem, či Ralph povedal presne to, čo sa píše v médiách. Nečítal som to a občas je fráza v rozhovore vytrhnutá z kontextu. No necítim sa byť starý. Mám 31 rokov, nemyslím si, že prišla jeseň mojej kariéry a myslím si, že som ukázal, že dokážem vyhrať preteky i keď mi túto jar pokazil koronavírus," uviedol Sagan.

O Saganovej budúcnosti v Bore sa špekuluje už dlhšie. Slovenský pretekár prišiel do tímu v roku 2017 a aktuálny kontrakt mu vyprší po prebiehajúcej sezóne: "Som zaneprázdnený pretekmi, takže som sa ešte nerozprával s Ralphom a o mojej budúcnosti sa ešte nerozhodlo.

V Bore som prežil niekoľko skvelých rokov, no ak si Ralph myslí, že najlepšie mám už za sebou, je to jeho názor. Ak si myslí, že ma už nepotrebuje na to, aby som vyhrával preteky pre tím, budem prvý, kto sa pokúsi nájsť tím, ktorý ma chce."

Sagan vynechal úvodné belgické klasiky a po pauze spôsobenej koronavírusom. Namiesto nich naberal súťažné kilometre na Okolo Katalánska. Tam si v 6. etape pripísal aj prvé víťazstvo v sezóne. Na to by chcel nadviazať už v nedeľu na slávnom "monumente" Okolo Flámska, i keď si uvedomuje, že nepatrí medzi najväčších favoritov:

"Mám šancu, nikdy neviete... Cítim sa dobre, no ešte nie som úplne v najlepšej forme. Počas prípravy som nebol tri týždne na bicykli. Snažil som sa spraviť všetko, aby som sa dostal do formy, no na Okolo Flámska idem bez toho, že by som predtým odjazdil nejaké klasiky, takže je ťažké povedať, ako na tom budem."

Víťaz pretekov z roku 2016 sa pred nedeľňajším štartom nepovažuje za veľkého favorita. "Sú traja hlavní a veľa ďalších. Okrem Wouta van Aerta a Mathieua van der Poela by som tam zaradil aj Juliana Alaphilippea. On má, navyše, podporu tímu Deceuninck-QuickStep a preto je to pre ostatných oveľa ťažšie.

Viem, ako vyhrať v pozícii favorita. Nie je to ľahké, ale dá sa to a každý z týchto troch môže v nedeľu zvíťaziť. No šance majú aj ostatní. Pozrite sa na Miláno - San Remo, nik z tejto trojice nevyhral a to mi dáva nádej," dodal Sagan, ktorý obsadil na Miláno - San Remo 4. miesto.

Aktualizuj online prenos
Koniec časová značka Preteky sa skončili.
Cieľ So stratou 33 sekúnd je tretí van Avermaet.
Cieľ Výborný špurt! Van der Poel sa snažil držať krok s Asgreenom, dlho vyhrával, ale azda päť metrov pred cieľom mu skrátka došli sily, a preto sa dnešným víťazom stáva Asgreen!
1 km Pred nami je už len záverečných tisíc metrov!
3 km Vyvrcholenie dnešného monumentu sa nezadržateľne blíži! O prvých dvoch priečkach je rozhodnuté. Treba len rozlúsknuť kto skončí na ktorom mieste.
5 km Päť kilometrov pred cieľa to vyzerá na súboj výhradne Asgreena a van der Poela.
7 km Van Aert je už s ostatnými pretekármi. Na vedúce duo stráca 12 pretekárov zhruba pol minúty.
10 km Pretekárov čaká už len záverečných desaťtisíc metrov.
13 km Vedúca dvojica má pred van Aertom náskok 20 sekúnd. To je v tejto fáze pretekov pomerne dosť.
16 km Van der Poel sa pokúsil o útok a ten sa javí ako úspešný. Asgreen sa snaží držať krok, ale van Aert stráca na Holanďana desať sekúnd!
17 km Sedemnásť kilometrov pred cieľom má vedúca trojica náskok 15 sekúnd.
25 km Ďalšie zmeny na čele! Trojica veľkých favoritov Asgreen, van der Poel a van Aert majú náskok 10 sekúnd. Za nimi sú Alaphilippe, Turgis, Haller a Teuns. Zvyšok pretekárov má náskok pol minúty, respektíve jeden a pol minúty.
28 km Vedúca šestica má k dobru zhruba 12 sekúnd. Turgis sa ich vydal prenasledovať.
33 km Na čele je šesť pretekárov. Za nimi je ďalších deväť, ktorí strácajú zhruba 15 sekúnd. O pol sekundy viac stráca ďalšia skupinka, v ktorej je aj Peter Sagan.
35 km Haller sa sám na čele pretekov dlho nezohrial. Už sú s ním Alaphilippe, van Aert, van der Poel, Teuns a Asgreen. Peter Sagan je v popredí ďalšej skupinky.
37 km V poradí pretekárov sa robí teraz viacero rošád. Na čele sa osamostatnil Haller. Zvyšok jazdcov je za ním o približne štvrť minúty.
40 km Vpredu je sedem pretekárov v zložení: Alaphilippe, van Aert, van der Poel, Bissegger, Colbrelli, Pidcock a Laporte.
43 km K Bisseggerovi sa pridal jeden z ašpirantov na celkový triumf, a to Francúz Alaphilippe. Pred najbližšou skupinkou majú náskok pol minúty.
45 km Bissegger začal už stúpanie na kopec, ktorý má v najstrmšej časti stúpanie až 22%.
46 km Počas prebiehajúceho stúpania sa pelotón mierne trhá.
50 km Na úplnom čele je už len Bisssegger. Zvyšní pretekári sú za ním o 30 sekúnd. Pelotón stráca na vedúceho Švajčiara minútu.
53 km Pelotón je za vedúcou skupinkou už len niečo málo cez minútu!
57 km Kolízia viacerých pretekárov. O nič vážnejšie sa však nejednalo a všetci do jedného pokračujú ďalej.
60 km Vedúca sedmička v zložení Bissegger, Wallays, Jorgensen, Paasschens, van den Bossche, Denz a Houle majú náskok už len dve minúty.
66 km Do menšej kolízie sa dostala štvorica pretekárov. Všetko je však v poriadku.
73 km Pelotón zrýchľuje. Rozdiel je už menej ako tri minúty.
78 km Nils Eekhoff s nepríjemným pádom. Ubolený je už na vlastných nohách.
80 km Osemdesiat kilometrov pred cieľom je rozdiel medzi skupinkami zhruba 200 sekúnd.
85 km V nastolenom trende sa pokračuje. Sedmička pretekárov je vpredu už len o štyri minúty.
90 km Ďalších päť kilometrov rovná sa zníženie manka o ďalšiu viac než minútu!
95 km Po piatich kilometroch je náskok menší o ďalšiu minútu.
100 km Sto kilometrov od cieľa je náskok vedúcej skupinky niečo málo cez sedem minút.
104 km Christophe Laporte má technické problémy a po výmene predného kolesa bude musieť doháňať zvyšok pelotónu. Podobný osud postihol aj Sonnyho Colbrelliho.
108 km Vedúca sedmička pretekárov je na čele už len o 7,5 minúty.
114 km Réžia si vybrala aktuálnu rýchlosť Wouta van Aerta, ktorá miestami dosahovala až 70 km/h.
119 km Práve klesol náskok vedúcej skupiny pod deväť minút.
125 km Rozdiel klesol už pod 10 minút. Týmto tempom zrýchľovania bude vedúca skupinka pretekárov dobehnutá raz dva.
136 km Pelotón mierne zrýchlil. Náskok skresal o pol minúty.
145 km Rozdiel medzi skupinami sa približne nemení. Zostáva okolo 11 minút a 40 sekúnd.
163 km Po sto kilometroch je vpred sedem pretekárov. Menovite sú to Bissegger, Wallays, Jorgensen, Paasschens, van den Bossche, Denz a Houle. Pred zvyškom pretekárov majú náskok bez mála 12 minút.
Štart časová značka Preteky sa začali.
Vrchol jarnej sezóny je monument Okolo Flámska. Peter Sagan zvíťazil v roku 2016. Dnešná trať meria 263,7 kilometra so štartom v Antverpách a cieľom v Oudenaarde. Medzi najväčších ašpirantov na výhru patrí domáci pretekár Wout van Aert či Holanďan Mathieu van der Poel.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 12:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo