Peter Sagan Giro d’Italia 2. etapa ONLINE dnes Alcamo - Agrigento cyklistika

4. 10. 2020 |
 

Peter Sagan, Giro d’Italia, 2. etapa, online prenos, dnes, Alcamo - Agrigento, cyklistika. Online prenos dnešnej 2. etapy cyklistických pretekov Giro d’Italia aj s našim Petrom Saganom štartuje dnes od 13:00.

Slovenský cyklista Peter Sagan z tímu Bora - Hansgrohe zdraví divákov pred štartom 3. etapy 107. ročníka Tour de France v pondelok 31. augusta 2020. Tretia kopcovitá etapa meria 198 kilometrov. Štart má v stredomorskom letovisku Nice a cieľ v Sisterone. FOTO TASR/AP    

Peter Sagan, Giro d’Italia, 2. etapa, online prenos, dnes, Alcamo - Agrigento, cyklistika. Online prenos dnešnej 2. etapy cyklistických pretekov Giro d’Italia aj s našim Petrom Saganom štartuje dnes od 13:00.

Peter Sagan Giro d’Italia 2. etapa ONLINE dnes Alcamo - Agrigento cyklistika

Peter Sagan sa prvýkrát v kariére predstaví na slávnych pretekoch Giro d'Italia a skompletizuje tak štarty na všetkých troch Grand Tours. Tridsaťročný slovenský cyklista môže na talianskych cestách pretrhnúť nepriaznivú sériu, keď sa netešil z etapových vavrínov už vyše roka a dvoch mesiacov. Bude mať však náročnú úlohu, okrem bohatej konkurencie sa musí vyrovnať aj s náročným programom, keďže po tohtoročnej Tour de France mal len dvanásťdňovú pauzu.

Slovák Peter Sagan v drese Bora-Hansgrohe obsadil v 1. etape pri premiére na Gire 106. miesto (+1:50 min).

Sagan štartoval už deväťkrát na Tour de France, štyrikrát na Vuelta a Espana, no ešte nikdy na Gire. Aj preto pred sezónou talianskym organizátorom sľúbil, že tento rok už na tradične prvej Grand Tour sezóny nebude chýbať. Karty však zamiešala pandémia koronavírusu, pre ktorú museli Giro presunúť až na jesenný termín. Sagan však svojmu sľubu dostál, i keď tak prišiel o presunuté belgické klasiky.

"Ešte nikdy som nešiel dve Grand Tours v takom krátkom čase. Je to zvláštny rok, unikátny. Rozhodol som sa pre Giro, spravil som tak už na začiatku roka a potom som bol aj na prezentácii. Tak som tu," uviedol Sagan na predštartovej tlačovej konferencii.

Na Gire si môže napraviť chuť po nie príliš vydarenej Tour de France, na ktorej nezískal ôsmy zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže ani etapové vavríny: "Na Tour som nebol príliš dobrý ani príliš zlý, chýbalo mi trochu viac šťastia, aby som z toho vyšiel fajn. Na Gire sa pokúsim vyhrať nejaké etapy a uvidíme, ako mi to pôjde v bodovacej súťaži. Výsledky nie sú vždy výlučne spojené s kondíciou v pretekoch. Na Tour som skončil v šiestich etapách v najlepšej päťke. Tu v prvej časti Gira uvidíme, kto budú moji súperi a ktorí pretekári budú pociťovať únavu. Takže uvidíme, ako sa veci vyvinú.

Sagan nestrávil krátku pauzu medzi trojtýždňovými etapákami len prípravou na ďalšie preteky, mal inú prioritu. "Ísť domov do Monaka a stráviť všetok čas, ktorý som mohol, so svojím synom, čo najviac psychicky zrelaxovať a absolvovať krátky tréning," citoval ho cyclingnews.com. Trojnásobný majster sveta si počas krátkej prestávky našiel aj čas na sledovanie majstrovstiev sveta a s tým, ako dopadli hlavné preteky, bol spokojný: "Videl som to v televízii a boli to veľmi ťažké preteky. Myslím si, že Julian Alaphilippe bude skvelý majster sveta, som veľmi rád, že to je práve on."

Talianske Giro bude pre Sagana posledný štart v sezóne a zároveň posledná šanca tento rok ukončiť dlhé čakanie na víťazstvo. To posledné zaznamenal 10. júla 2019 v 5. etape Tour de France zo Saint-Dié-des-Vosges do Colmaru. "Nazbieral som veľa dobrých výsledkov a stále ešte chcem bojovať, no počas kariéry som pochopil, že máte vzostupy aj pády. Zároveň je pravda, že tento rok nebolo veľa pretekov a na tých, na ktorých som bol, som bojoval o čelo," dodal.

Giro d’Italia 2020

Peter Sagan 2. etapa ONLINE dnes Alcamo - Agrigento od 13:00

Aktualizuj online prenos
dôležité Nakoniec si Diego Ulissi dokázal postrážiť lepšie postavenie a Sagan už ho nedokázal v závere prešpurtovať a končí na výbornom druhom mieste! Taliansko má po Gannovi ďalšieho domáceho hrdinu, je ním Ulissi!
0,3 dôležité Sagan momentálne útočí z tretej pozície!
1 km Tak posledný kilometer, Saganova pozícia už nie je taká dobrá, ale uvidíme.
2 km Veľa jazdcov už odpadlo a neudržalo tempo s pelotónom, šance Sagana sa začínajú zvyšovať.
2,5 dôležité Peter Sagan sa snaží nájsť pozíciu vpredu pelotónu, aby mohol využiť moment prekvapenia.
3,8 dôležité Stúpanie práve začína, tak sme zvedaví, kto ako prvý sa rozhodne nastúpiť.
5 km Ideme do záverečných piatich kilometroch, kopec Agrigento je už na dosah.
7,5 Únik je minulosťou, pelotón sa snaží sformovať pred posledným stúpaním a o chvíľu vypukne boj o víťazstvo.
10,5 dôležité Thomas De Gent to dokázal, lebo dnes zaznamenal plných 24 bodov na šprintérskych prémiách a tri body do vrchárskej súťaže. Ďalšie tri body v cieli už asi nepridá, lebo koniec úniku sa blíži nezadržateľnou rýchlosťou.
13,5 Pelotón už má únik na dostrel, náskok je pol minúty.
15 km Ide do tuhého, strata pelotónu klesla o ďalších desať sekúnd a o chvíľu príde na rad druhá šprintérska prémia.
17,5 Stále čakáme na odpoveď na otázku, či bude mať Peter Sagan vôbec šancu zaútočiť v záverečnom stúpaní. Podmienkou je zlikvidovanie úniku, ktorého náskok je 50 sekúnd.
20 km dôležité Pád v pelotóne a to znamená pre niektorých koniec šancí v dnešnej etape! Peter Sagan sa kolízii pravdepodobne vyhol.
24 km Pomaly sa blížime k druhej šprintérskej prémii a potom už len záverečné ostré stúpanie až do cieľa. Náskok sa pohybuje okolo jednej minúty, takže pelotón by mal zlikvidovať únik pred záverečným stúpaním na Agrigento.
33 km Záverečných 33 kilometrov je pred cyklistami a náskok dokonca už klesol pod minútu a pol.
37 km Začína to byť zaujímavé, pelotón výrazne pridal a náskok znížil na minútu a štyridsať sekúnd. V tejto chvíli prichádzajú rozhodujúce momenty pre únik, ktorý sa musí pokúsiť držať náskok aspoň na tejto úrovni.
48,5 Náskok sa už dlhšiu dobu dlhšie drží na konštantnej úrovni okolo 2:50. Tak uvidíme, či bude pelotón ešte schopný vystupňovať svoje tempo, lebo takéto by zrejme nestačilo.
57 km Pelotón si je určite vedomý toho, že nemôže zlikvidovať únik príliš skoro, ale zároveň mu nemôže nechať taký náskok, ktorý by už v závere nedobehol.
61 km Tempo pelotónu sa neustále zvyšuje a náskok úniku už klesol dokonca pod tri minúty.
65 km dôležité Definitívne končí na Tour ďalší jazdec Astany, po včerajšom páde a odstúpení Lopéza, dnes končí pre zdravotné problémy Rus Alexander Vlasov.
73,5 Pelotón posledných pár minút o čosi zrýchlil a znížil náskok úniku na štyri a pol minúty.
81,6 Fantastické zábery na nadšených fanúšikov na moste, ktorí sledujú prechod pelotónu popod neho.
83 km Už sme v pasáži etapy, keď cyklistov čaká rovnejšia časť až prakticky do záverečného stúpania a náskok úniku opäť vzrástol až k úrovni piatich minút.
87 km Elia Viviani to už zvládol a už sa nachádza na chvoste pelotónu.
89 km dôležité Pár jazdcov sa ocitlo za pelotónom z dôvodu pádu, takže musia doťahovať svoju stratu a náskok úniku pred pelotónom je na úrovni 4:24.
96 km dôležité Peter Sagan sa do boja o zvyšné body na šprintérskej šprintérskej prémii z pelotóna nezapojil, takže si nepripísal žiaden bod do tejto súťaže.
100 km Presne sto kilometrov do cieľa druhej etapy a náskok úniku už narástol na päť minút.
102 km dôležité Thomas De Gent potvrdil svoju silu aj na šprintérskej prémii a pripísal si aj tu prvé miesto, takže získal dvanásť bodov. Za ním došli v tomto poradí Bais, Van Empel, Tonelli a Gastauer.
104 km Už len okolo kilometra a úvodnú päticu bude čakať ďalší súboj o body, tentokrát na šprintérskej prémii.
105,5 Náskok úniku vďaka zrýchleniu na vrchárskej prémii narástol a momentálne je na úrovni 4:21.
110 km dôležité Tri body získal jednoznačne Thomas De Gent, dva body si pripisuje Tonelli a jeden bod za tretie miesto Van Empel.
112,5 Uvidíme, ktorá trojica z vedúcej pätice získa body na vrchárskej prémii, ku ktorej už nechýba veľa.
114 km Náskok sa opäť o pár sekúnd zvýšil, ale únik už stúpa na prvú vrchársku prémiu štvrtej kategórie Santa Ninfa.
117,8 Náskok úniku je v tejto chvíli presne tri minúty, takže pelotón sa snaží postupne ukrajovať.
120 km Van Empel znova trochu odpadol od úniku, ale nie je to nič hrozné a štyroch jazdcov má na dohľad.
122 km Tempo etapy vyzerá byť naozaj vysoké, kilometre ubiehajú celkom rýchlo.
125 km Spolupráca v úniku je zatiaľ dostatočná a aj musí byť, aby dnes mal šancu na úspech.
128 km Opäť sa na chvíľu stúpa do kopca a následne príde oddych pri zjazde.
130 km Máme za sebou prvých devätnásť kilometrov a pelotón znova trochu ukrojil z náskoku pätice, teraz sa pohybuje na úrovni troch minút a sedemnástich sekúnd.
132 km Tempo pelotónu momentálne určuje INEOS, ktorý sa bude snažiť udržať Fillipa Gannu po dnešnej etape v ružovom drese.
134 km Van Empel už štvoricu jazdcov pred ním dobehol a únik stratil okolo pätnásť sekúnd zo svojho náskoku.
137,5 dôležité Holandský cyklista Van Empel mal problémy, keď spadol pri zjazde a teraz musí doháňať stratu na únik, ktorého bol súčasťou. Inak pelotón stráca na únik približne tri minúty a štyridsaťtri sekúnd.
142 km Ben Gastauer , Alessandro Tonelli, Etienne van Empel, Mattia Bais a Thomas De Gendt je pätica cyklistov, ktorí sa dostali do úniku hneď po prvých kilometroch a začínajú si budovať náskok pred pelotónom.
Vítam vás pri sledovaní v poradí druhej etapy na Giro d’Italia, ktorá povedie z Alcama do Agrigenta a má dĺžku 149 kilometrov. Celkový profil etapy je vlnitý, jazdcov čaká časté striedanie stúpania a zjazdu. Peter Sagan by mohol patriť v tejto etape medzi širší okruh favoritov, preto sme určite zvedaví na jeho počínanie.

Druhá etapa Alcamo-Agrigento: Úvod etapy je dosť náročný, pretože práve na začiatku čakajú cyklistov malé stúpania a prvá horská prémia štvrtej kategórie je na kopci Santa Ninfa. O chvíľu na to bude nasledovať aj prvá šprintérska prémia a potom čaká cyklistov rovinatejšia časť prakticky až do záverečného stúpania pred cieľom. Druhá šprintérska prémia sa nachádza približne 12 kilometrov pred cieľom a záverečné stúpanie na Agrigento má síce dĺžku len necelé štyri kilometre, ale je prudké a má sklon až 5,2%. Takže záver etapy bude určite zaujímavý a vyhrá ten, kto bude mať najlepšie nohy.

Celkové poradie po prvej etape:
1. Ganna 15:24 min
2. Almeida +22 s
3. Bjerg rovnaký čas
4. Thomas +23
5. Foss +31
6. Černý +36
7. Sobrero +40
8. Craddock +41
9. Scotson +42
10. Brändle rovnaký čas
...
106. SAGAN +1:50
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:00.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo