Peter Sagan dnes Paríž Nice 1. etapa ONLINE cyklistika 2020 LIVE

8. 3. 2020 |
 

Peter Sagan, dnes, Paríž, Nice, 1. etapa, online prenos, cyklistika, 2020, live. Online prenos dnešnej 1. etapy cyklistických pretekov Paríž - Nice s Petrom Saganom štartuje dnes od 13:30.

Na snímke slovenský cyklista Peter Sagan pred štartom spoločných majstrovstiev Česka a Slovenska v kategórii Elite mužov v cestnej cyklistike 24. júna 2018 v Plzni. FOTO TASR - Martin Baumann

Peter Sagan, dnes, Paríž, Nice, 1. etapa, online prenos, cyklistika, 2020, live. Online prenos dnešnej 1. etapy cyklistických pretekov Paríž - Nice s Petrom Saganom štartuje dnes od 13:30.

Peter Sagan dnes Paríž Nice 1. etapa online prenos cyklistika 2020 live od 13:30

Peter Sagan, dnes, Paríž, Nice, 1. etapa. Slovenský cyklista Peter Sagan sa predstaví na etapovom podujatí Paríž-Nice. Jeho tím Bora-Hansgrohe nechcel riskovať účasť na talianskych pretekoch Tirreno-Adriatico (11. až 17. marca) a vo štvrtok zverejnil nomináciu do Francúzska (8. až 15. marca).

Spoločne s trojnásobným svetovým šampiónom bude štartovať aj jeho brat Juraj Sagan.

"Dôverujeme úradom v jednotlivých krajinách a prispôsobíme sa ich nariadeniam. Vyhodnotili sme, že pri takomto rozhodnutí nebude našim jazdcom ani členom realizačného tímu hroziť žiadne zvýšené nebezpečenstvo. Situáciu sledujeme," uviedla Bora v stanovisku na twitteri.

V Taliansku už vo štvrtok zrušili na sobotu naplánované Strade Bianche. "RCS Sport oznamuje, že ruší v pôvodnom termíne preteky Tirreno - Adriatico. Keďže príslušné orgány nevedia zabezpečiť ochranu verejného zdravia, rušia sa aj podujatia Miláno - San Remo a Okolo Sicílie," píše sa v stanovisku organizátorov, ktorí sa pokúsia preložiť podujatia na nové termíny. Informoval portál cyclingnews.com.

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Talianska vláda v stredu zakázala účasť fanúšikov na všetkých športových podujatiach v krajine. Opatrenie zatiaľ platí do 3. apríla a súvisí so šírením nového koronavírusu.

Taliansko je najviac postihnutá európska krajina, zaznamenala vyše 100 úmrtí a viac než 3000 nakazených. Vláda zareagovala v stredu večer dekrétom, ktorým rozšírila doterajšie obmedzenia.

Paríž Nice 2020

Peter Sagan dnes 1. etapa online prenos a výsledok od 13:30

[ODPORÚČAME GymBeam Proteín True Whey - best seller - vyskúšajte

Aktualizuj online prenos
0,7 Teraz to skúša Benoot. Jednoznačne najväčším favoritom do záverečného šprintu je Alaphilippe.
1,3 dôležité Schachmann chcel teraz využiť vietor do chrbta a pokúsil sa nastúpiť. Zvyšná trojica si však jeho nástup postrážila.
2,4 Peter Sagan stratil kontakt s hlavnou skupinou a o víťazstvo dnes nezabojuje.
2,6 K vedúcej dvojici sa pridáva Max Schachmann z Bory a Dylan Teuns z tímu Bahrain – McLaren.
4,4 V stúpaní sa vyskytuje aj "vykockovaná" pasáž. Alaphilippe poriadne teraz cerí zuby.
4,8 Vedúcu skupinu už má hlavný balík na dohľad.
5,4 Jazdci už stúpajú. Začína sa pretekať aj v hlavnej skupine.
6,9 dôležité Hlavná skupina už doslova letí a náskok sa scvrkol na 20 sekúnd. Navyše, Alaphlippe má poriadne problémy so zimou.
8,2 O ničom však ešte nie je rozhodnuté. Benoot a Alaphilippe investovali veľké množstvo energie na vybudovanie náskoku. Zvyšní jazdci by mohli byť viac odpočinutí a z toho ťažiť v záverečnom kopci, po ktorom však ešte bude ostávať do cieľa niečo vyše troch kilometrov.
9 dôležité Dvojica na čele má náskok už skoro 40 sekúnd.
Predstavme si záverečné stúpanie. Cote de Neauphle-le-Chateau má dĺžku 1,4 kilometra a má priemerný sklon 7,8%.
12,7 Jazdci majú posledné možnosti sa občerstviť pred vyvrcholením etapy. Podcenenie tohto aspektu by mohlo mať pre nich v záverečnom stúpaní fatálne následky.
13,6 Rozostup sa opäť pohybuje na hranici 30 sekúnd. Benoot a Alaphilippe odvádzajú naozaj výbornú robotu.
15 dôležité Výsledky druhej rýchlostnej prémie:

1. Alaphilippe – 3 body, 3 bonusové sekundy,
2. Benoot – 2 body, 2 bonusové sekundy,
3. Pello Bilbao – 1 bod, 1 bonusová sekunda.
16,3 Vedúca dvojica bojuje, ale v silnom vetre a daždi to má nesmierne náročné. Darmo by sme však v pelotóne hľadali väčšieho bojovníka, akým je Julian Alaphilippe.
17,7 Na čele hlavného balíka začali pracovať zástupcovia Bory-Hansgrohe. Odstup hneď klesol na 27 sekúnd.
19,4 Bardet stráca na čelo pretekov približne dve minúty. Francúzsky pretekár si určite začiatok etapových pretekov Paríž – Nice takto vôbec nepredstavoval.
20 dôležité Dvadsať kilometrov pred cieľom je odstup hlavnej skupiny 32 sekúnd.
22,9 Dvojica Alaphilippe – Benoot naďalej vzorne spolupracuje, avšak aj vzhľadom na profil etapy to bude mať ešte poriadne náročné, aby náskok udržala až do cieľa.
25,5 Prenasledujúce skupiny sa spojili, avšak hlavný balík nespolupracuje. Alaphilippe a Benoot majú náskok už 35 sekúnd.
dôležité Výsledky rýchlostnej prémie:
1. Alaphilippe – 3 body, 3 bonusové sekundy,
2. Benoot – 2 body, 2 bonusové sekundy,
3. Molard – 1 bod, 1 bonusová sekunda.
Približne 16 kilometrov pred cieľovou páskou čaká na jazdcov druhá rýchlostná prémia.
28,1 Tiesj Benoot a Alaphilippe si utvorili drobný náskok na čele. Uvidíme, či budú pokračovať ďalej alebo počkajú na skupinu.
29 dôležité Z úvodnej skupiny nastúpil Julian Alaphilippe, ktorý si došiel pre prvenstvo a bonusové sekundy na rýchlostnej prémii.
31,6 Saganovu skupinu ťahajú najmä zástupcovia tímu EF Pro Cycling. Strata je opäť na úrovni 16 sekúnd.
32,8 Rozdiel medzi skupinami je 22 sekúnd. Pomaly sa blížime k prvej rýchlostnej prémii.
34,3 V úvodnej skupine už nefiguruje Pinot, ktorý sa teraz neváhal otočiť na čele skupiny, v ktorej je aj Peter Sagan.
35,1 Štyria jazdci tímu AG2R La Mondiale sa stiahli k svojmu lídrovi Romainovi Bardetovi a snažia sa ho dostať dopredu. Strata francúzskeho vrchára je vyše minúty a pol.
36,9 Sagan má k dispozícii ďalších dvoch tímových kolegov. Strata na čelo pretekov sa pohybuje na úrovni 17 sekúnd.
38,3 Peter Sagan sa nachádza v druhej skupine, ktorá má približne 30 jazdcov. Spoločnosť mu v nej robí aj ďalší z favoritov na celkové prvenstvo – Richie Porte.
39,8 Najpočetnejšie zastúpenie má v úvodnej skupine tím Sunweb v počte štyroch jazdcov.
41,9 Náskok vedúcej skupiny sa pohybuje stále na hranici 23 sekúnd.
43,5 Za pretrvávajúceho dažďa a neutíchajúceho vetra prichádza k ďalšej selekcii hlavnej skupiny. Nahrávajú tomu aj krátke stúpania na úzkych cestičkách.
45,2 dôležité Zdá sa, že svetový šampión Mads Pedersen nemá dnes svoj deň, pretože už stratil kontakt s pelotónom.
Na programe sú aj dve šprintérske prémie. Prvá bude na méte 28 kilometrov pred koncom.
46,7 Zo zástupcov Bory sú vpredu Patrik Konrad a Felix Großschartner.
47,9 Na čele uniknutej skupiny vidíme teraz pracovať Zdeňka Štybara.
Jazdcom nehrá do karát ani počasie. Musia sa vysporiadať so zamračenou oblohou, vetrom, ktorý dosahuje 24 km/h a teplotou okolo 8 stupňov nad nulou.
51,5 Ďaleko za pelotónom sa trápi Warren Barguil. Francúzsky šampión stráca približne päť minút.
52,2 Pelotón zaostáva približne o 23 sekúnd.
54,4 Na čele úvodnej skupiny pracujú aj jazdci tímu Bora-Hansgrohe. Peter Sagan však v úvodnej skupine chýba a pokračuje v pelotóne. Skupina má približne 16 jazdcov.
55,1 Na čele pretekov je aj ďalší z favoritov na celkové prvenstvo Thibaut Pinot.
56,4 Úvodná skupina má pred pelotónom náskok približne 25 sekúnd.
V druhej hodine úvodnej etapy sa poriadne letelo. Priemerná rýchlosť bola 44,1 km/h.
58,4 Bardet sa po páde pozviechal a pokračuje ďalej. Na bicykel nasadol aj Barguil, ale nevyzerá to s ním vôbec dobre.
59,6 Po páde sa začalo hlavné pole deliť. Na čele sa osamostatnila skupina s Quintanom a Alaphilippom.
61,1 dôležité Pohroma pre domácich Francúzov. Po jednom z pádov sa na zemi ocitol Romain Bardet a taktiež francúzsky šampión Warren Barguil.
dôležité Druhá horská prémia Cote de Neauphle-le-Chateau, ktorá vrcholila 70,2 kilometra pred cieľom, bola korisťou JONATHAN HIVERTA. Ten ňou prešiel pred Driesom Van Gestelom a tretie miesto obsadil Pierre Barbier.
64 64 kilometrov pred koncom stále nie je vytvorený úvodný únik. S blížiacim sa záverom tak môžeme očakávať zvýšenú nervozitu v pelotóne.
dôležité Pelotón už absolvoval dve horské prémie tretej kategórie. Na tej prvej zobral 4 body za prvé miesto JONATHAN HIVERT, druhý prešiel horskou prémiou Romain Combaud a jeden bodík si na svoje konto zapísal Dries Van Gestel.
Svet zasiahol koronavírus a ten sa nevyhol ani cyklistickému svetu. Podujatia v Taliansku museli byť odložené, a tak sa množstvo cyklistov neplánovane predstaví na pretekoch "za slnkom". Medzi nimi nebudú chýbať ani bratia Saganovci. Peter práve na tomto podujatí zaknihoval pred desiatimi rokmi prvé profesionálne víťazstvo, keď si v tretej etape poradil v dojazde s Contadorom, Rodriguezom alebo Tonym Martinom.

Tohtoročný itinerár pretekov ponúkne osem etáp. Tá prvá meria 154 kilometrov a organizátori jej dali prívlastok "kopcovitá". Etapa má klasikársky charakter, keď na jazdcov bude čakať viacero kratších stúpaní. Jedno z nich má vrchol 4,5 kilometra pred cieľom, má priemerný sklon 7,8% a práve tu sa dá očakávať finálna selekcia hlavného balíka.

Na pretekoch sa predstavia hviezdy svetovej cyklistiky ako: Richie Porte, Vincenzo Nibali, Nairo Quintana, Thibaut Pinot, Pascal Ackermann, Julian Alaphilippe, Zdeněk Štybar, Caleb Ewan, Elia Viviani alebo Sam Bennet.
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.
 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo