Peter Sagan 3. etapa ONLINE dnes Okolo Romandie

29. 4. 2021 |
 

Peter Sagan dnes ide 3. etapu Okolo Romandie. Sledujte všetko ONLINE od 13:00 hod.

Peter Sagan počas pretekov. FOTO: TASR/AP.

Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval v stredajšej 1. etape pretekov Okolo Romandie a dosiahol druhé víťazstvo v tejto sezóne. Jazdec stajne Bora-Hansgrohe sa presadil v špurte hlavnej skupiny na 168,1 km dlhej trati z Aigle do Martigny pred Talianom Sonnym Colbrellim z Teamu Bahrain Victorious. Tretí skončil v rovnakom čase Novozélanďan Patrick Bevin (Israel Start-up Nation).

Peter Sagan 3. etapa ONLINE dnes Okolo Romandie

Peter Sagan sa v celkovej klasifikácii posunul na piate miesto s 12-sekundovým mankom na víťaza prológu Austrálčana Rohana Dennisa (Ineos). Sagan skončil v utorkovom prológu na 28. mieste.

Na Okolo Romandie dosiahol druhý víťazný vavrín, pri svojom doteraz jedinom štarte na švajčiarskych cestách sa v apríli 2010 presadil rovnako v prvej etape. V celkovom poradí vtedy skončil dvanásty. V tejto sezóne predtým nenašiel premožiteľa 27. marca v 6. etape pretekov Okolo Katalánska. Na konte má spolu 116 víťazstiev v kariére.

"Každé víťazstvo sa počíta, vždy je lepšie ako druhé miesto. Všetci hovoria o tom, že 'Sagan je späť', ale ja som nikdy neodišiel. Stále som tu," povedal Sagan po stredajšom triumfe:

"Som šťastný, že to dnes moji tímoví kolegovia držali pod kontrolou. Keď bolo do cieľa päť kilometrov, na čele bola Merida-Bahrain. Videl som, že na poslednom kilometri bude protivietor, tak som si vybral Colbrelliho koleso. V takýchto podmienkach bolo lepšie držať sa najprv trochu vzadu. Vedel som, že to bude náročný šprint, no napokon som to zvládol."

Colbrelli v cieli gratuloval Saganovi: "Začal som špurtovať príliš skoro a Petra som mal na zadnom kolese. Predstihol ma 50 metrov pred cieľom. Tím dnes urobil skvelú prácu a je veľká škoda, že som sa unáhlil a stačilo to nakoniec iba na druhé miesto. Finiš nebol z mojej strany zlý, ale na víťazstvo som nedosiahol."

Stredajšia prvá etapa mala na okruhu v okolí Martigny "klasikársky" profil, o únik dňa sa postarala šestica Filippo Conca (Lotto Soudal), Joel Suter (tím Švajčiarska), Manuele Boaro (Astana Premier Tech), Thymen Arensman (DSM), Rob Power (Qhubeka-Assos) a Alexis Gougeard (AG2R-Citroën). Pelotón im približne 80 km pred cieľom doprial takmer päťminútový náskok.

Z vedúcej skupiny na chvíľu unikol Suter a vybojoval si tak body v boji o vrchársky dres. Pelotón manko postupne sťahoval, na čele hlavnej skupiny pracovali najmä jazdci Ineosu, no neskôr sa k nim pridal aj Juraj Sagan z Bory.

Predposledné stúpanie na Produit zvládol ako prvý Arensman a už pokračoval v úniku sám, ale jeho snaha nemala šancu na úspech ani po výstupe na kopec Chamoson približne 20 km pred cieľovou páskou. Neskôr to ešte skúsili aj Remi Cavagna a Stefan Küng, pridali sa Mattia Cataneo, Sebastien Reichenbach a Damien Howson, no napokon sa podľa očakávania rozhodovalo v špurte už okliešteného pelotónu bez Juraja Sagana i Erika Bašku.

V závere pracovala Bora pre Petra Sagana, ktorý po kruhovom objazde vstúpil do 700 m dlhej cieľovej rovinky zo štvrtej pozície. Neskôr sa "zavesil" za zadné koleso Colbrelliho a vo finiši mu nedal šancu. Juraj Sagan skončil v stredu na 122. mieste s mankom vyše 10 minút, Erik Baška prišiel v záverečnej skupine na 138. priečke.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo