Peter Sagan 1. etapa ONLINE dnes Okolo Romandie LIVE

27. 4. 2021 |

Peter Sagan dnes štartuje v 1. etape Okolo Romandie. Sledujte všetko ONLINE od 16:00 hod.

Slovenský cyklista Peter Sagan počas pretekov Miláno - San Rémo v minulosti. FOTO: TASR/AP.

Slovenský cyklista Peter Sagan sa predstaví na pretekoch Okolo Romandie. Jazdec tímu Bora-hansgrohe si bude na podujatí vo Švajčiarsku, ktoré je na programe od 27. apríla do 2. mája, ladiť formu na Giro d'Italia.

Sagan informoval o účasti na Okolo Romandie prostredníctvom svojho facebooku: "Fanúšikovia Okolo Romandie! Pamätáte si ma ? V roku 2010 som skončil na 2. mieste v prológu, vyhral etapu vo Fleurier a dva dni nosil žltý dres.

Odvtedy som ešte vyhral pár pretekov. Návrat do Romandie ma povzbudzuje k ďalšiemu víťazstvu, teším sa na vás."

Sagan vynechal úvodné belgické klasiky po pauze spôsobenej koronavírusom. Sezónu odštartoval na Tirreno - Adriatico, na klasike Miláno - San Remo skončil štvrtý a následne naberal súťažné kilometre na Okolo Katalánska.

Tam si v 6. etape pripísal aj prvé víťazstvo v sezóne, na monumente Okolo Flámska obsadil 15. miesto a po pretekoch uviedol, že ešte nie je v takej forme, ako by chcel.

Cieľ dôležité Celé to uzatvoril Geraint Thomas. Brit finišoval ako druhý s mankom 8,47 stotín sekundy a má tak výbornú východiskovú pozíciu do boja o celkové poradie.
Cieľ dôležité Vzápätí sa Sepp Kuss umiestnil na jedenástej pozícii, rýchlo ho však odsunul tretí Rémi Cavagna! Jazdec z Deceuninck–Quick-Step zaostal za Dennisom o vyše desať sekúnd.
Cieľ dôležité Richie Porte ukázal svoje schopnosti a je momentálne druhý! 36-ročný Austrálčan z Ineos Grenadiers zaostal za svojím tímovým kolegom Dennisom o 8,85 stotín sekundy.
Cieľ dôležité Totálna dominancia Rohana Dennisa! Austrálčan pretekajúci za Ineos Grenadiers je prvý o priepastných 11,18 sekundy! Neuveriteľný záver od dvojnásobného majstra časovky z rokov 2018 a 2019!
Cieľ dôležité Napokon to je z pohľadu Petra Sagana v cieli manko 10,16 stotín sekundy. Jazdec tímu Bory-Hansgrohe je štrnásty, no v poradí ešte určite klesne minimálne do tretej desiatky.
2,4 km dôležité A Peter Sagan je na tom naozaj dobre! Tourminátor je na medzičase šiesty s odstupom 2,10 sekundy.
Štart dôležité Peter Sagan sa vydal na trať! Tretí zo Slovákov má za sebou prvé metre. Za pár momentov uvidíme, ako na tom bude.