Pep Guardiola bude viesť Manchester City do roku 2023

19. 11. 2020 |
 

Pep Guardiola, Manchester City, Premier League, futbal. Pep Guardiola bude trénerom Manchestru City do roku 2023. Bývalý tréner a hráč FC Barcelona tak predĺžil kontrakt s anglickým tímom o ďalšie dva roky.

Tréner Manchesteru City Pep Guardiola. Foto: TASR/AP

Pep Guardiola, Manchester City, Premier League, futbal. Pep Guardiola predĺžil zmluvu s anglickým futbalovým klubom Manchester City o ďalšie dva roky. Doterajší kontrakt mu mal vypršať na konci prebiehajúcej sezóny, nový mu platí do leta 2023.

Účastník Premier League o tom vo štvrtok informoval na svojej oficiálnej webstránke.

Guardiola prišiel do City v júli 2016 a klub priviedol k dvom anglickým titulom v rokoch 2018 a 2019. Okrem toho s ním vybojoval jeden triumf v Pohári FA a tri v Ligovom pohári. 

Pep Guardiola predĺžil kontrakt v Manchester City 

Manchesterský klub pod jeho vedením vyhral 181 z 245 zápasov, prehral 36-krát. V Lige majstrov sa však jeho zverenci nedostali ani raz cez štvrťfinále. Predtým s Barcelonou vyhral Ligu majstrov dvakrát.

"Už od svojho príchodu sa tu cítim veľmi dobre. Dosiahli sme spolu veľké veci, dávali sme góly, vyhrávali zápasy a trofeje. Sme hrdí na tieto úspechy. Cítiť takúto silnú podporu je to najlepšie, čo môže tréner dostať," citovali Guardiolu britské médiá po podpise novej zmluvy.

Štyridsaťdeväťročný Guardiola vedie City piatu sezónu, v Manchestri je tak už teraz dlhšie ako bol predtým v FC Barcelona (štyri sezóny) a v Bayerne Mníchov (tri). "Predĺženie zmluvy s Pepom je prirodzeným ďalším krokom na ceste, po ktorej ideme už veľa rokov," vyhlásil šéf klubu Khaldoon Al Mubarak.

   

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo