Sestry Fialkové sa nezúčastnia v Kontiolahti, z úvodného podujatia Svetového pohára ich vyradil koronavírus

25. 11. 2020 |
 

Paulína Fialková, Ivona Fialková, biatlon, svetový pohár, Kontiolahti. Slovenské biatlonistky Paulína a Ivona Fialkové sa nepredstavia v úvodných pretekoch Svetového pohára vo fínskom Kontiolahti. Dôvodom je, že štyria zo siedmich členov ich tímu mali pozitívny test na koronavírus.

Paulína a Ivona Fialkové. FOTO TASR.

Paulína Fialková, Ivona Fialková, biatlon, svetový pohár, Kontiolahti. V tíme sú okrem dvojice biatlonistiek ešte aj tréneri Anna Murínová s Jakubom Leščinským, fyzioterapeut Jakub Hudák a dvaja servismani Miha Plahutnik a Štefan Lichoň.

Testy podstúpili v Štokholme, kde následne nastúpili do izolácie. "Je to nepríjemná záležitosť. Život v čase pandémie koronavírusu nám však ukázal, že takéto situácie nastať môžu. Musíme sa s tým vyrovnať," povedal pre TASR prezident Slovenského zväzu biatlonu (SZB) Peter Vozár. Ten zároveň informoval, že Slovensko napriek tomu v Kontiolahti zastúpenie mať bude.

"Našťastie, celá mužská reprezentácia a aj zvyšné dve slovenské biatlonistky mali negatívne testy a neprišli ani do styku s nikým pozitívne testovaným. V prvom kole Svetového pohára tak budeme mať na štarte štyroch mužov a dve ženy. Ďalší víkend budeme riešiť na základe toho, aké budú výsledky PCR testov.

Paulína Fialková a Ivona Fialková nebudú štartovať v Kontiolahti

"Sedmička členov slovenského tímu sa podrobí ďalšiemu testovaniu v piatok a následne ešte aj v nedeľu, alebo v pondelok. Ak budú testy negatívne, tím sestier Fialkových sa plánuje presunúť na 2. kolo Svetového pohára, ktoré je na programe od 3.-6. decembra taktiež v Kontiolahti. Ak budú testy opäť pozitívne, členovia družstva odcestujú domov.

Paulína Fialková obsadila v uplynulom ročníku v celkovom poradí 13. miesto. V jednotlivých disciplínach sa jej najviac darilo v stíhacích pretekoch, v ktorých jej patrilo celkovo šieste miesto.

Nová sezóna Svetového pohára štartuje vytrvalostnými pretekmi mužov i žien v sobotu 28. novembra. Na druhý deň sú na programe šprinty v oboch kategóriách. Na štarte sa zo Sloveniek predstavia Veronika Machyniaková a Henrieta Horvátová. Mužské kvarteto slovenskej reprezentácie budú tvoriť Tomáš Hasilla, Michal Šima, Šimon Bartko a Matej Baloga.

 
ČO SA DEJE
  • Najnovšie
  • |
  • Mesiac
  • Týždeň
  • Celkovo